anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co zrobić, gdy podczas łączenia ofert wyskakuje błąd?

MAMY ROZWIĄZANIE!
SklepGIMPEL
#8 Zapaleniec#

Co zrobić kiedy chce połączyć oferty wyskakuje błąd:

Parametr EAN w Twojej ofercie jest przypisany do innego produktu w Katalogu. 

Z góry dzięki za pomoc

oznacz moderatorów
30 ODPOWIEDZI 30
ZibiK30
#18 Luminarz#

@SklepGIMPEL wpisałeś inny przypadkowy EAN?

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

@ZibiK30 niekoniecznie, ktoś przed nim wpisał zły kod EAN, a w tej zabawie liczy się kto pierwszy ten lepszy 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
ZibiK30
#18 Luminarz#

@mikeza też tak może być, jednak te kody nie są pojedyncze i różniące się od siebie. ten sam towar z tej samej serii ma ten sam nr . Pytanie, czemu on nie może go użyć? inna nazwa? kategoria? gdzie chce go zamieścić.

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

@ZibiK30  czymś się te produkty muszą jednak różnić, bo jeśli byłyby takie same to połączyłoby go z tym już dodanym. A tak, może producent, może jakiś parametr, tego nie da się ogarnąć.

Ja w motoryzacji dałem sobie już spokój, bo tam jest taka wolna amerykanka, że lata miną aż to wyjdzie na prostą. Hitem jest wpisywanie kodów oryginalnych części do jakiegoś taniego chińczyka. Ty sprzedając oryginał nie możesz go wprowadzić, bo ktoś na parametrach produktu oryginalnego wprowadził tani zamiennik i wywala błąd albo łaczy z tanim badziewiem 😞

Tragedia po prostu, a allegro sugeruje zgłaszanie błędów. Ludzie, kto ma na to czas ???

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
ZibiK30
#18 Luminarz#

@mikeza To już trochę problem producentów aby sobie pilnowali 😉 No szkoda że nie podał nr EAN i nie napisał konkretnie nazwy towaru i gdzie go wpisuje. Może sprawa byłaby już zamknięta hehe

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

@ZibiK30 to nie jest problem producentów, a raczej sprzedawców. Dla mnie podawanie nieprawdziwych danych to coś w stylu nieuczciwej konkurencji. Ty promujesz swój produkt, który jest droższy, bo lepszy jakościowo, a ktoś jest podpięty pod niego z takim samym kodem tylko sprzedaje tani zamiennik. Kto to sprawdzi ? Ty masz realne dane, a ktoś wpisuje do tańszego produktu parametry i kody z droższego. Klient i tak do końca tego nie ogarnie, ale wyświetli mu się zapewne tańsza oferta, więc o to tutaj chodzi.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
ZibiK30
#18 Luminarz#

@mikeza zgadzam się z Tobą, jeśli byłbym na miejscu kogoś kto sprzedaje oryginalny towar a konkurencja podróbki na bazie mojego towaru to bym zgłaszał takich gdzie trzeba

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

@ZibiK30 @mikeza to jest problem allegro

za numer z ean powinien interweniować uokik

i ukarac allegro

przecież allegro celowo ingeruje w oferty sprzedawców

i zmienia ich dane bez  ich wiedzy

a konsument przez działania allegro może zostac poszkodowany

kupując inny produkt niż zamierzał

 

oznacz moderatorów
ZibiK30
#18 Luminarz#

@RED Możliwe, z pewnością jeśli ktoś np musi wpisać EAN i go wpisze lecz będzie on innego producenta.

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów
SklepGIMPEL
#8 Zapaleniec#

@ZibiK30  sprzedaje na zasadach dropa i jestem podpięty pod hurtownie w której wiadomo też są inni klienci czyli jeżeli ktoś wpisał już ten ean co widniej na hurtowni to ja już go nie mogę użyć? Dobrze rozumiem

P.S Dzięki za pomoc 

oznacz moderatorów
ZibiK30
#18 Luminarz#

@SklepGIMPEL Powinieneś móc go użyć jeśli kod EAN pochodzi z tego samego źródła, tylko może ktoś go już tu wcześniej użył w innej kategorii może, nie wiem jak tu działa przypisanie kodu, czy po jego wpisaniu, jest on automatycznie przypisany do danej kategorii? poszukaj produktu innych sprzedawców i porównaj kategorie, spróbuj użyć tych samych.

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów
SklepGIMPEL
#8 Zapaleniec#

@ZibiK30  dzięki za pomoc sprawa już w allegro może to być jakiś grubszy błąd dam znać tutaj co jest nie tak może wam też pomoże pozdrawiam

oznacz moderatorów
Robson_F16
#7 Wielbiciel#

Mam ten sam problem. Te produkty to jest jakiś żart, mam już tego dość. Ktoś sobie podpiął ten nr EAN pod jakiś produkt, który dodał w niewiadomo jakiej kategorii a ja teraz nie mogą go podpiąć pod swój bo moja kategoria jest inna. Teraz weź się domyśl, w jakie kategorii ten produkt jest, żeby wybrać tą samą. Już mniejsza, że chciałbym wystawić go w kategorii w którą ja uważam za słuszną...

oznacz moderatorów
ZibiK30
#18 Luminarz#

@Robson_F16 Jak już tu nie raz czytałem ostatnio, to każdy zmienia kategorię jeśli się tylko da, tam gdzie mniejszy procent prowizji 😄 Takie czasy 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów
SAM-CHEM
#8 Zapaleniec#

Skoro Allegro chce sobie zrobić wielką bazę kodów EAN i na stałe przypisać je do konkretnych kategorii - ktoś tam powinien to ogarnąć. U mnie sprawa jest taka, że mam farby olejne - mają różne pojemności, kolory i różne kody EAN i aktualnie sprawa wygląda tak, że kilku sprzedawców przede mną wystawili je... w różnych kategoriach a najodpowiedniejsza jest ścieżka to: Allegro>Dom i Ogród>Budownictwo i Akcesoria>Ściany i elewacje>Farby.

Tylko, że nie tędy droga - dawno dawno temu było coś takiego jak katalog Allegro - wpisywało się EAN i dane były pobierane z katalogi a portal sam proponował właściwą kategorię. Już tego chyba nie ma 🙂 Tyle, że mogło by wrócić - skończył by się bajzel z powiązywaniem, wystawianiem w innych kategoriach celem zaoszczędzenia na prowizji. Samo wystawianie ofert było by prostsze bo wystarczyło by przesłać przez to wspaniałe API kod EAN, moją cenę, ilość i ewentualnie opis. Po stronie Allegro był by tytuł oferty, wszystkie parametry przypisane do danego towaru... I oferty by sobie trafiały do właściwych kategorii, były by właściwie powiązane, konkurencja między sprzedawcami była by na właściwym poziomie.

A na razie tylko: W tej kategorii wymagamy... bla bla bla...

oznacz moderatorów
ZibiK30
#18 Luminarz#

@SAM-CHEM Jak widać narzucenie wpisywania EAN nie jest do końca logistycznie dopracowane dla sprzesawców skoro mają z tym problem i nie dostali żadnych instrukcji (dostałeś coś?). Rozumiem, że chcą to wszystko połączyć dla wielu celów. Ciekawe ile taki producent jest w stanie zapłacić allegro za raporty sprzedaży jego produktów, które będą w prosty sposób liczone po kodach EAN. Może też przez właściwą kategorię chcą usystematyzować kodem produkty aby nikt nie przenosił do tańszych prowizyjne kategorii.

To głównie problem teraz dla producentów którzy nie mają kodów EAN swoich produktów. Sprzedawca dystrybutor sobie z tym poradzi, będzie sprzedawał od tego co ma EAN.

Pisałeś do nich i wskazywałeś im gdzie Twój towar powinien być przypisany i dlaczego nie jest tam i co mają zamiar z tym zrobić? Chętnie bym poznał ich odpowiedzi na takie pytania.

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów
SAM-CHEM
#8 Zapaleniec#

Kod ean przypisany do odpowiedniej kategorii to w końcu byłby sposób na tych co wystawiają towar w złych kategoriach - brawa...

Jednak - nie rozumiem problemu z kodami u producentów? Koszt rejestracji kodu EAN to 15 zł netto - tyle płaciłem w zeszłym roku ale cena się raczej nie zmieniła. Oczywiście wcześniej trzeba opłacić identyfikator ale tzw prefiks do 1000 kodów to 600 stów brutto z hakiem... 

Korespondencja z allegro - prosimy zgłaszać źle wystawione aukcje i tyle - czyli odwalić robotę za nich - tu eksperyment zgłosiłem 10 usunęli z tego 4... i co z tego, jak powiązania zostały takie jakie są? 

 

oznacz moderatorów
triaudio
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry wszystkim Towarzyszom Niedoli! 😉

Czy są jakieś powody, przez które allegro nie może skorzystać z już istniejących baz danych kodów ean i w ten sposób zmniejszyć chociaż problemy z poprawną identyfikacją produktu? Utworzenie potem do tego odpowiedniego automatycznego drzewa kategorii wydaje mi się bardziej kwestią czasu niż nieosiągalnym wyczynem. Czy jestem w błędzie?

Jestem nowym pracownikiem, który ma obsługiwać firmowe konto i trudno mi uwierzyć, że w XXI wieku na "wiodącym" 😉 portalu sprzedażowym w kraju podczas wprowadzania ean produktu obowiązuje zasada "kto pierwszy, ten lepszy" i - jeśli nikt jeszcze nie wykorzystał tu wcześniej kodu istniejącego produktu - to mogę pod niego "podstawić" dowolny inny. To serio tak działa?

oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

@triaudio nic nowego, allegro cały czas wprowadza jakieś nowości, które są testowane na użytkownikach, chociaż rozwiązania te nie mają rąk i nóg. Nikt za to nie bierze odpowiedzialności i koło się kręci.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów