anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co zrobić jak nie zgadza się kod ISBN?

MAMY ROZWIĄZANIE!
mazurkur439
#12 Orędownik#

Przepraszam, że znowu zawracam głowę duperelami, ale znalazłem nową (no stosunkowo bo z 2013 roku) książkę, która nie na nigdzie kodu ISBN. Takie przypadki się zdarzają, chociaż Allegro nie bierze pod uwagę takiej ewentualności. Niby wszystko jasne. Niestety ktoś nadał tej książce błędny/fałszywy kod. Nie zajeło mi dużo czasu odszukanie prawidłowego. Teoretycznie powinienem zgłosić błąd w produkcie, tylko, że błędnie oznaczonych ofert jest 72 (siedemdziesiąt dwie). Na dodatek pod prawidłowym kodem jest ich 66 (sześćdziesiąt sześć). Tak sądzę, że chyba trochę przesadzam z tymi kodami, powinienem podłączyć się do tych prawidłowych i nie zawracać nikomu głupstwami głowy, ale coś mnie "męczy/uwiera" w środku. Po godzinie męczarni postanowiłem się podzielić moją zgryzotą. Może jeszcze ktoś ma taki dyskonfort, który chyba dotyczy samej istoty produktyzacji. Allegro mężnie walczy z problemami, które są następstwem tejże. Może ten mały kamyczek, nie przybierze formy piasku w trybach z takim trudem wprowadzanych zmian. Proszę się na mnie nie wściekać, wolałbym raczej postawę lekceważącą, przecież to tak naprawdę nie ma znaczenia i nic się nie stanie jak się o wszystkim zapomni. Ja ze swojej strony obiecuję zapomnieć o całej tej sytuacji i nie ujawniać jakiego tytułu dotyczy sprawa. Pozdrawiam wszystkich i życzę wysokich utargów w dzień, który właśnie się budzi. O i już mi lepiej jak się podzieliłem z Wami moimi odkryciami. Dziękuję.

oznacz moderatorów
31 ODPOWIEDZI 31
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@mazurkur439 Hej 🙂 A możesz podać oba kody? Sprawdzę tę sytuację. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
mazurkur439
#12 Orędownik#

Hej naprawdę uważasz, że warto?

oznacz moderatorów
mazurkur439
#12 Orędownik#

Już nic nie rozumiem. Teraz nieprawidłowych jest 92, a poprawnych 60. Jak to możliwe? Zmienia się tak szybko?

oznacz moderatorów
mazurkur439
#12 Orędownik#

Rozumiem, że mogło przybyć tych z nieprawidłowym, ktoś wpisał. Ale w takim razie 2 poprawne musiały się sprzedać. Ale Macie ruch. @ko_alka ?????????

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@mazurkur439 Ruch jest spory, to prawda, ale wcale nie musiały się sprzedać. Ktoś mógł po prostu zakończyć oferty, połączyć je z innym produktem, odłączyć od katalogu itp.

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
mazurkur439
#12 Orędownik#

Ojej to też straszny ruch. Przestaje się dziwić, że czasami tracicie kontrolę.

oznacz moderatorów
mazurkur439
#12 Orędownik#

Zrobiłem jeszcze jeden eksperyment. Wyszukałem po nazwie wyświetliło się 9 ofert! O co tu chodzi? @ko_alka 

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@mazurkur439 Nie wiem, nie podałeś mi żadnych szczegółów. Prawdopodobnie oferty na liście wyszukiwania są połączone w produkty. 

ko_alka_0-1666252335433.png

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
mazurkur439
#12 Orędownik#

Nie, były rozłączone, zaczynam widzieć sens produktyzacji.

9788327670274 - zły

9788323770886 - dobry

@ko_alka 

oznacz moderatorów
mazurkur439
#12 Orędownik#

Powtórzyłem wyszukiwanie, nadal 9 i to same te droższe! 

@ko_alka 

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@mazurkur439 Pokaż mi na zrzucie ekranu, o co konkretnie pytasz. U mnie wyszukuje kolejno 87 i 66 ofert. Nie widzę żadnych 9. 

ko_alka_0-1666253566526.png

ko_alka_1-1666253580743.png

 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@mazurkur439 Jeżeli chodzi o kwestię połączenia tych produktów w jeden - nie zrobimy tego. Obie książki mają prawidłowe dane, różnią się wydaniem. To wydawca nadał im różne numery ISBN. Zwróć uwagę na to, że nawet okładka i tytuł są od siebie różne. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
mazurkur439
#12 Orędownik#

Wyszukaj proszę po tytule. Musiałem wyjść na telefonie piszę. I może lepiej usuń ten wątek, przecież to wszędzie widać, każdy może przeczytać @@

@ko alka

oznacz moderatorów
mazurkur439
#12 Orędownik#

Ale w bazie ISBN jest tylko jeden poprawny

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@mazurkur439 Po wyszukaniu oferty po tytule otrzymuję wciąż 126 wyników, nie 9. 

ko_alka_0-1666254153261.png

Czy możesz mi dokładniej wyjaśnić, w czym rzecz? Bardzo chciałabym Ci pomóc. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
mazurkur439
#12 Orędownik#

u mnie to tak wygląda

mazurkur439_0-1666254468328.png

 

oznacz moderatorów
mazurkur439
#12 Orędownik#

mazurkur439_1-1666254586166.png

 

oznacz moderatorów
mazurkur439
#12 Orędownik#

Nawet szukając niepoprawną nazwę to jest 85

oznacz moderatorów
mazurkur439
#12 Orędownik#

mazurkur439_2-1666254765296.png

 

oznacz moderatorów