anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czarna lista wkrótce zmieni nazwę na Moi nieaktywni kupujący

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

Wkrótce zmienimy nazwę “Czarna lista kupujących” na “Moi nieaktywni kupujący”.

Jak działa zakładka?

Moi nieaktywni kupujący to miejsce, do którego możesz dodawać klientów, aby w uzasadnionych przypadkach ograniczyć im możliwość zakupu w swoich ofertach.

Pamiętaj, że odmowa sprzedaży bez uzasadnionej przyczyny może być niezgodna z prawem (art.135. Kodeksu wykroczeń - nieuzasadniona odmowa sprzedaży). Aby uniknąć takiej sytuacji, regularnie sprawdzaj listę nieaktywnych kupujących.

Jeśli zablokujesz kupującemu możliwość robienia zakupów, przy próbie nabycia przedmiotu, zobaczy on komunikat o nałożonym na niego ograniczeniu.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
27 ODPOWIEDZI 27

LEW433
#21 Demiurg#

Czy to jest przemyślane działanie? jeżeli nie wolno blokować robienia zakupów to czy Allegro powinno udostępniać taką zakładkę. biorąc udział w działaniu niezgodnym z prawem.🤔

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@LEW433 Znowu nie rozumiesz. Allegro nie narusza prawa. Prawo może naruszyć sprzedawca, który bez uzasadnionej przyczyny zablokuj komuś możliwość zakupu. 

Zmiana nazwy z "Czarna lista" na "Moi nieaktywni kupujący" ma tylko charakter kosmetyczny. 

Czarna lista brzmiała znacznie groźniej i miała bardziej drastyczny wydźwięk. 

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@xyz96 ja bym polemizował z tą nowomową allegro

czarna lista to lista problematycznych kupujących

a do listy moi nieAktywni kupujacy to mogę wrzucisz wszystkich, którzy u mnie nie kupowali

lub ignorowali moje oferty

wg mnie to poszerzenie pojęcia

jedynie słuszne rozwiązanie

to jak napisał @mdrogeria to nie wyświetlanie ofert sprzedawcy u takiego dodanego kupującego

oczywiście allegro tego nie zrobi bo boi się pozwów o naruszanie prawa - przerzuca to na sprzedawców

@mr_oma to może iść za ciosem i zmienić system komentarzy

z nie polecam/polecam na jak mi się kupowało?

 

 

 

oznacz moderatorów

nostalgia53
#10 Popularyzator#

🤣🤣🤣zgadzam się w 100% 🤣🤣🤣 ależ oni są śmieszni. Chociaż to śmiech przez łzy i słów brak!

oznacz moderatorów

the-foe
#12 Orędownik#

to jest nadinterpretacja, równie dobrze na tej zasadzie Allegro nie miałoby prawa blokować ludziom kont. Sprzedawca może odmówić sprzedaży jeśli naraziłoby go to na niewspółmierne koszty, jeżeli klient nie zgadza się z oceną sytuacji przez sprzedającego to od tego jest sąd

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@LEW433  To jest bardzo zgodne z prawem, zresztą jest ostatnio taka moda, żeby czarne nie nazywać  czarnym, a białe białym.  "Nieaktywny kupujacy"  to z definicji  taki który mało kupuje, ot zaznaczyłeś sobie,  możesz zaznaczyć mnie na przykład, bo nic u ciebie nie kupiłem.

Ale co zrobisz z tym później to już twój problem, to nie jest  już problem Allegro

ps. dziwie się że niektórzy dają łapkę w górę, tu powinna być łapka w dół 😡

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@br. 

Zwykła poprawność polityczna.

Pamiętasz szał na "inaczej"? Sprawni inaczej o niepełnosprawnych, mądrzy inaczej (to już ironicznie) o głupcach, młodzi inaczej o zgrzybiałych emerytach starszych nawet ode mnie😁 To ten sam trend.

Na szczęście wygląda na to, że poza nazwą nic się nie zmieni.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Kasiulki2   "... wygląda na to, że poza nazwą nic się nie zmieni."

Oczywista że się zmieni,  nazwa będzie bardziej poprawna politycznie, no i nikt już nie zarzuci  serwisowi że  wspiera  bezprawne działania sprzedających.

Można było osiągnąć  jeszcze lepszy efekt nazywając listę  "Moi ulubieni klienci" ,  tylko że chyba zwątpili  w  inteligencję  sprzedających ... 😂🤣😂

ps.  spojrzałem kto te łapki w górę zaznaczył  hi..  hi... 🤣

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@br. 

O kufa! Takie mi się nasuwa słówko, od "komu" się zaczyna. A może od "kumo" - nie wiem, mylą mi się literki😂

Sugeruję "Moi inaczej ulubieni klienci"🤣

Przecież Afroamerykanin, którego sugerował @akcesoria-net-pl , jest biały inaczej, więc byłoby w sam raz...

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Ja nie rozumiem ale dobrze że nasz BOT allergowski wszystko rozumie, boję się niedługo tylko tacy będą, aż strach się bać. Jaki kraj takie BOTy.😐

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@LEW433 Strach to był wtedy, gdyś ty sam na tym forum odpowiadał. Raczej cyrk 🙂 

oznacz moderatorów

keichi
#13 Ambasador#

Skoro Allegro uważa, że trzeba zmienić nazwę to niech zmieni ją na "Listę zablokowanych klientów".

Bo moim zdaniem to jest lepsza nazwa niż "Lista nieaktywnych klientów"

oznacz moderatorów

darwik-firma
#12 Orędownik#

niech allegro zajmnie sie lepiej obniżeniem prowizji a nie wymysla ciagle jakie głupie swoje pomysłay  ciągle przychodza mejle ze  zmiany  regulaminu to znowu zmiany tego czy zmiana CL na moi nieaktywni  kupujacy przeciez mni juz szlag chce trafić

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

 🥀 jeśli Checie / pewnie nie !/  pomóc nam sprzedającym TO! odwzorujcie system CL z innej platformy / nazwy z wiadomych przyczyn nie podam .

Klient po prostu nie widzi ofert sprzedawcy , u którego został dodany do CL.

oznacz moderatorów

energo-dom_pl
#11 Animator#

Po co w ogóle wyświetlać oferty osobom których dodajemy do takiej listy. Najlepiej było by po prostu aby nasze produkty nie pokazywały się - a jeśli to niemożliwe to pokazywały jako ostatnie na 100-tnej stronie wyników wyszukiwania. Takie rozwiązanie miało by sens. 

 

oznacz moderatorów

reboot23
#11 Animator#

Gdyby to było możliwe, to prosiłbym niektórych sprzedających, aby dodali mnie do swoich czarnych list 😄 wtedy przy wyszukiwaniu towaru X nie miałbym 100 stron, z czego kilkadziesiąt to oferty jednego sprzedawcy lub tego samego podmiotu pod inną nazwą użytkownika.

oznacz moderatorów

mix-mce
#14 Krzewiciel#

Jeśli coś ma sens to jest spora szansa (praktycznie pewność) że allegro tego nie wprowadzi.

też by mi się takie rozwiązanie podobało

oznacz moderatorów

megamaruda
#7 Wielbiciel#

Coraz większe głupoty, jak ktoś jest pacykiem to powinien trafić na czarną listę a nie jakąś łagodną formę nazewnictwa

oznacz moderatorów

Client:80340374
#14 Krzewiciel#

jeśli juz przy tym jestesmy to prosze o wprowadzenie "moi nieaktywni sprzedający" i niewyświetlanie ich ofert

i tak to powinno dzialac w obie strony

Po co mam widziec oferty ktorych nie moge kupic ? I po co mam ogladac 100stron tego samego itemka ktorego i tak nie kupie ?

oznacz moderatorów