anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czas wyrzucić DPD z opcji wysyłki.

MAMY ROZWIĄZANIE!
AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_ 

Zgodnie z tym co pisały moderatorki, wysyłka DPD we własnym zakresie czyli bez wołania podjazdu kuriera , miała nie skutkowac opłata dodatkową . Tymczasem pomimo tego nagle doliczono nam 8 dodatkowych dopłat DPD za cytuję "Zlecenie odbioru (dot. jednorazowego zlecenia 3 lub mniej paczek)".

Dlaczego?????   Kurier jest codziennie na osiedlu.   Zabiera paczki z mojej  i z pomarańczowej strony, to dlaczego oddając mu paczkę bez zlecenia podjazdu, mam za to płacic? Albo jak sama dostarczałam do punktu odbioru?

oznacz moderatorów
55 ODPOWIEDZI 55
AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

Uznali.

Żeby bylo, no nie wiem czy napisac śmieszniej czy bardziej żałosne, znów składam podobną reklamację. Ale mam w ręku czerwone pokwitowania dostarczenia wszystkich paczek do punktu odbioru DPD, który pod koniec czerwca otworzył sie jakies 300 m ode mnie, więc nie problem samemu tam podrzucic paczki.   30 zł piechotą nie chodzi.

 

oznacz moderatorów
ZapfCreation
#11 Animator#

Mi naliczyli takie opłaty pomimo że kurier DPD paczki z Allegro odbiera razem z paczkami ze sklepu i nie ma żadnego dodatkowego wezwania.

oznacz moderatorów
AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

Sprawdż co masz wpisane czy z podjazdem kuriera czy bez podjazdu, jeśli zaptaszkowałeś z podjazdem to przechlapane, jeśli zaptaszkowałeś "bez podjazdu" składaj zażalenie, to droga dla upartych i cierpliwych, ale nie trać nadziei. 

oznacz moderatorów
ZapfCreation
#11 Animator#

@AptekaNatolinska 

Gdzie jest to oznaczenie dotyczące podjazdu kuriera ? Gdy generuję druczki z DPD nic takiego nie widzę.

oznacz moderatorów
ZapfCreation
#11 Animator#

Generuję etykiety bezpośrednio ze strony DPD. Nie widzę tam możliwości wybrania podjazdu kuriera lub rezygnacji z niego. Przedstawiciel DPD powiedział, że to sprawa Allegro i DPD nie ma nic wspólnego z tą opłatą.

oznacz moderatorów
serwis-texas
#19 Nestor#

@AptekaNatolinska 

Tu już nawet nie jest duży strach napisać że DPD robi to specjalnie. Jestem na 100% pewien że Allegro wynegocjowało jakąś potwornie niską stawkę za usługę Allegro DPD kurier i Ci kombinują jak tu odzyskać chociaż trochę kasy. To samo dotyczy przecież naliczania paczek niegabarytowych.

oznacz moderatorów
ogrodmarzen24
#7 Wielbiciel#

ja dostalem wczoraj oplate dodatkowa dpd ze niby przewazona paczka 20 paczke na sume 70zl masakra z tym dpd paczki przed wysylka waze i nigdy nie przewazam

oznacz moderatorów
ZapfCreation
#11 Animator#

@ko_alka  @nat_not 

Moja reklamacja została odrzucona. Dlaczego część reklamacji w tej samej sprawie jest uznawana a część odrzucana ?  Dlaczego doliczany jest pojazd kuriera jeżeli nie wzywamy go a przesyłki są odbierane przy okazji odbierania przesyłek na podstawie odrębnej umowy z DPD gdzie podjazd mamy bezpłatny ? 

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@ZapfCreation Reklamacje rozpatruje przewoźnik. Jeśli nie zgadzasz się z decyzją reklamacyjną, to masz prawo się od niej odwołać. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
ZapfCreation
#11 Animator#

@ko_alka 

Zgodnie z informacjami w tym wątku poprosiłam Allegro o złożenie reklamacji w moim imieniu. Otrzymałam odpowiedź od Eksperta ds. reklamacji z Allegro "W związku z powyższymi informacjami nie mogę uznać Państwa reklamacji. "20220822 Allegro.jpg

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@ZapfCreation Możesz odwołać się od tej decyzji. Nie mam wpływu na decyzję reklamacyjną - odwołasz się wyłącznie przez formularz lub odpowiedź w korespondencji mejlowej. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
ZapfCreation
#11 Animator#

@ko_alka 

Zgodnie z tym co napisałaś reklamację rozpatruje przewoźnik. Dlaczego nie przekazaliście reklamacji do DPD tylko sami rozpatrzyliście ? Informacja o możliwości i sposobie odwołania powinna być chyba zawarta w rozpatrzeniu reklamacji.

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@ZapfCreation Wszystkie reklamacje są rozpatrywane na podstawie danych przewoźnika. Wszystkie te informacje są następnie przekazywane do Sprzedających. 

Odwołać się możesz przez nowy formularz kontaktowy lub kontynuację korespondencji, w której otrzymałeś odpowiedź reklamacyjną. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
ALCkow
#13 Ambasador#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Dziś dostałem odmowę reklamacji w DPD za naliczenie opłat dodatkowych. Napisali "W przypadku dalszych niejasności prosimy o kontakt z firmą Allegro"    

1.png

oczywiście skontaktowałem się z allegro (numer zgłoszenia 26356210) gdzie odesłali mnie z powrotem do DPD. Konsultant allegro twierdzi że nie może złożyć w moim imieniu odwołania do DPD. Co mogę teraz zrobić ? Kiedy DPD wysłało mnie wcześniej do allegro, a allegro z powrotem do DPD.

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@ALCkow, co do zasady, możemy złożyć reklamację w Twoim imieniu - natomiast nie możemy powielać Twojego złożenia (ani złożyć odwołania). W tej sytuacji musisz odwołać się samodzielnie.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
mala_planeta
#9 Pomysłodawca#

Ja teraz dostałam serię dopłat DPD za przesyłki o wadze od 10 lub od 15 kg za paczki, które na pewno tyle nie ważyły 🙂 

oznacz moderatorów
mala_planeta
#9 Pomysłodawca#

Oraz za błędne dane adresowe w kwocie 1,48 zł (klient przekierował przesyłkę) + przekierowanie 

oznacz moderatorów
ALCkow
#13 Ambasador#

Ja dostałem 30x3.99 dopłat za rzekome paczki od 25kg do 31,5kg. Te paczki ważyły mniej więcej od 1kg do 12kg. Nie ważę paczek ale widzę co było wysłane. Szczotka druciana, waga około 2kg uznali w przedziale 25-31,5kg

oznacz moderatorów
darwik-firma
#12 Orędownik#

dopłaty są  celowo wprowadzone zeby sprzedający  byli zmuszeni podniesć ceny ok 5 zł a wtedy allegro kasuje większą prowizje od sprzedanego towaru taka chyba jest umowa miedzy allegro a dpd

oznacz moderatorów
Sentinel-S1
#9 Pomysłodawca#

Dopisze się do tej parady absurdów związanych z dopłatami allegro, allegro z zeszły miesiąc naliczylo mi kilka opłat za podjazd po pjedyncze paczki, pomimo tego że podjazd kuriera był zamówiony z furgonetki po paczki ze sprzedaży z poza allegro a przy okazji kurier zabrał też paczki nadane na allegro ( bez zaznaczenia opcji podjazdu), odpowidz allegro cytuje poniżej: 

"W sytuacji jeśli zamówienie podjazdu kuriera realizują Państwo poprzez nasze narzędzie Wysyłam z Allegro, proszę upewnić się, że będą Państwo nadawać podczas tego zlecenia przynajmniej 4 paczki, aby uniknąć dodatkowej opłaty.

Jeśli natomiast korzystają Państwo z umowy własnej z DPD na stałe zlecenie podjazdu kuriera - podczas takiego podjazdu także muszą Państwo upewnić się, że przekazują Państwo kurierowi przynajmniej 4 paczki Allegro Kurier DPD. Jeśli podczas takiego podjazdu przekazują Państwo większą ilość paczek i te paczki również dotyczą przesyłek poza Allegro - bardzo ważne jest, aby upewnili się Państwo, że kurier otrzymuje minimum 4 paczki Allegro. Jeśli będzie ich mniej, to nawet nadając dużą ilość paczek, które składają się z przesyłek niezwiązanych z metodą dostawy Allegro Kurier DPD - przewoźnik za te paczki naliczy opłaty, które finalnie znajdą się na Państwa rachunku Allegro.

Jako przykład mogę wskazać taki przypadek: Podczas podjazdu kuriera, jeśli nadają Państwo np. 10 paczek z czego 2 dotyczą metody dostawy Allegro Kurier DPD, a 8 dotyczy zwykłej metody dostawy DPD - na Państwa rachunku Allegro pojawi się opłata dodatkowa za zlecenie odbioru. Jeśli jednak podczas takiego podjazdu kuriera, nadadzą Państwo również np. 10 paczek i 4 z nich będą dotyczyły metody dostawy Allegro Kurier DPD - dodatkowa opłata nie zostanie wówczas naliczona.

W związku z powyższymi informacjami reklamacji nie uznaję."

Czy ktoś może mi wyjaśnić ten kretynizm ? czy w tej paradzie absurdów i pogoni za pieniędzmi sprzedajacych, gniąc prowizje dopłatami i odwrotnie ktoś jeszcze w ogóle myśli ? 
Z tego cyrku wychodzi że paczki swoje mam nadawać z podjazdem a allegro trzeba w liczbie poniżej 4 wywozić do punktu, bo jak się je i tak już zamówionemu i opłaconemu kurierowi odda to allegro sobie za podjazd przytuli. 

oznacz moderatorów