anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

czas wysyłki a czas dostarczenia

accadia
#12 Orędownik#

Pytanie do bardziej doswiadczonych sprzedawcow.

Zakupione przez klientow rzeczy nawet i o godzinie 17tej w 99% wysylam jeszcze tego samego dnia (paczkomat). 

Chcialbym wykorzystac ten fakt i ustawic taka informacje w swoich ofertach, jednak obawiam sie, ze wowczas Allegro zacznie pokazywac informacje, ze dostawa bedzie miala miejsce  nastepnego dnia, co moze powodowac niezadowoleniem klientow, gdyz paczkomaty nie sa w tak poznych godzinach oprozniane.

Jakie macie doswiadczenie w tym zakresie? - z gory dzieki za pomoc 🙂

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

ZibiK30
#18 Luminarz#

@accadia Nie pomogę Ci w tym bo nie jestem tu sprzedawcą, ale mam pytanie. Skąd wiesz kiedy są opróżniane paczkomaty? Pytam bo już 2 razy dostałem info koło 20 że paczka czeka w paczkomacie i też widziałem koło 21 jak koleś przyjechał wkładać paczki do paczkomatu

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@ZibiK30 to chyba jakieś zaległości miał kurier 😁

oznacz moderatorów

accadia
#12 Orędownik#

Poniewaz na stronie Inpostu, gdzie zarzadzam swoimi przesylkami widze o ktorej godzinie sa wyjmowane... i jeszcze nigdy nie zdarzylo mi sie, ze paczka zostawiona po godzinie 14-15tej zostala odebrana tego samego dnia... zapewne zalezy to od wielkosci miasta

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@accadia najlepiej zorientuj się, o której mniej więcej godzinie kurier opróżnia paczkomat i spróbuj dostosować swoje wysyłki 🙂 Wtedy jest szansa, że dojdą następnego dnia.

oznacz moderatorów

Basia8Przemek
#8 Zapaleniec#

Nie ustawiaj w ofercie szybkiej wysyłki.
Napisz w opisie, że codziennie o 17stej wysyłasz paczki z paczkomatu

oznacz moderatorów

accadia
#12 Orędownik#

A moglbys/moglabys mi dokladniej opisac dlaczego polecasz wpisanie info w opisie zamiast ustawienia szybkiej wysylki? 🙂

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Basia8Przemek , @accadia Allegro już nauczyło kupujących, że są szybkie wysyłki do określonej godz. zakupu i nawet jak będzie ustawiona godz. 23:00, to klienci będą spodziewali się przesyłki następnego dnia.🙂

oznacz moderatorów

WojciechB
#11 Animator#

Trzeba potestować na żywym organizmie. Na przykładzie mojego miasta 30tys. mam powiedzmy 3 paczkomaty w pobliżu. Przed świętami ( bo okres świąteczny zaburzył tą regularność), jeden z paczkomatów był regularnie opróżniany i załadowywany ok. 9:00-10, inny na moim osiedlu miał wizytę kuriera ok 13-14. Generalnie wtedy i tylko wtedy były zabierane moje wysłane paczki. Graniczną godziną jest u mnie ok 15:00-16:00 wtedy wyjeżdżaja ostatnie transporty do sortowni, ale wtedy muszę już podjechać do Punktu Odbioru Paczek czyli nie po drodze mam. Ostatnio wyczaiłem Punkt odbioru paczek w sklepie z alkoholami i mają tam terminal Inpostu, zauważyłem że dość szybko zabierają stamtąd paczki, prawdopodobnie info leci od razu  przez terminal do bazy lub kuriera i zlecają odbiór. Przed świętami ta regularność się zmnienia, bo kurier jedzie do paczkomatu rano pakuje na maxa aż do wyczerpania miejsca, i przyjeżdza znowu za parę godzin dołożyć co nie weszło rano. Robiąc zakupy dla siebie też to wykorzystuję, bo wiem czy kurier był już w paczkomacie (mam przesyłkę do odebrania) czy jeszcze nie dotarł i mogę wrzucić swoja wysyłkę. Na szybkie dostawy leję, bo spełniam warunki w 10% .Wrzucam jak dawniej i nie ma szansy wrzucone do paczkomatu po południu dojsc "na jutro". Niestety tak to ustawili, żeby na tym nie tracić... 

oznacz moderatorów