anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czas wysyłki - Allegro Pomoc a rzeczywistość Allegro

MAMY ROZWIĄZANIE!
Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

No rozmija się po prostu😫

Pomoc tutaj https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/przewidywany-czas-dostawy-twojej-przesylki-AVlrm8wY3Sg#jak-obli...

mówi tak: 

  1. Szeregujemy te czasy realnej wysyłki od najkrótszego do najdłuższego i patrzymy, w jakim przedziale jest wysyłanych 75% przesyłek. Tę wartość podajemy w szczegółach dostawy na stronie oferty.

Do tego taki śliczny wykres, żeby tylko troglodyta nie miał wątpliwości, jak to działa.

Tyle tylko, że to nie działa w ten sposób😡

Stan na dzisiaj: Kaśka ma ustawiony termin wysyłki na 2 dni robocze, w Jakości Sprzedaży informację "88 procent przesyłek nadanych w terminie", a w polu "Dostawa" ofercie jest "Czas wysyłki: zwykle do 3 dni roboczych".

Nie da się tego wytłumaczyć innym okresem zbierania danych, bo i Jakość Sprzedaży i Czas wysyłki w Dostawie biorą pod uwagę ostatnie 30 dni kalendarzowych.

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Pomocy! Help! Hilfe! Ajuta me! Pomogitie! No i w ogóle...

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7
Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

Dzisiaj wysyłka w terminie 93 procent - poziom "super" - a w ofertach dalej "zwykle do 3 dni roboczych". To już przegięcie.

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

Kasiulki2 jest to przewidywany  czas dostarczenia w dniach roboczych  - czas na wysyłkę + czas realizacji przez przewoźnika , po mojemu wszystko OK .

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@Kasiulki2 Tu może mieć znaczenie z jakiego przewoźnika udostępniasz w aukcji i jakie czasy dostawy z poprzednich zamówień tą formą były osiągane. 

oznacz moderatorów
Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@mdrogeria  @kolekcjoner608 

Ale ja nie o tym...

Pojawiający się wszędzie gdzie tylko można "Przewidywany czas dostawy" to osobny temat (który też chcę poruszyć, ale później). Na razie chodzi mi o "Czas wysyłki" w polu "Dostawa" - ten czas, zgodnie z deklaracją Allegro, powinien być liczony dla 75 procent najszybciej nadanych przesyłek - jeśli wyślę trzy w 24 godziny, a z czwartą się spóźnię, powinny być 24 godziny.

Ja mam 93 procent wysłane w 2 dni robocze, a "Czas wysyłki" to 3 dni robocze. Zgodnie z deklaracją 24,9 procenta opóźnień powinno być ok - a nie jest. Nawet 7 procent opóźnień nie jest ok.

Dlatego mam dwa pytania:

- ile NAPRAWDĘ można mieć procent opóźnień, żeby "Czas wysyłki" przestał te opóźnienia uwzględniać?

- Dlaczego Pomoc Allegro podaje nieprawdziwe informacje?

oznacz moderatorów
cookie000
#15 Entuzjasta#

Trochę odbiegnę od tematu, ale nadal będzie o wysyłce.

Wszedłem sobie na moje zakupy, gdzie mam listę zakupionych przedmiotów. Klikam sobie w przedmiot, który się nie otwiera jako oferta, ale jako całe zamówienie. Tam znowu dwie opcje rozwijalnych szczegółów, dodatkowe opcje i przedmioty (te już faktycznie przenoszą do ofert zakończonych).

I załóżmy, że chciałbym wystawić komentarz oraz sprawdzić deklarowany przez sprzedawcę czas wysyłki. Nie potrafię go nigdzie znaleźć. W ofertach zakończonych są tylko "przewidywane czasy dostawy", a czas deklarowany znika, chociaż aktualne oferty ma z taką deklaracją. W przypadku innych ofert z moich zakupów jest tak samo. Dlaczego ?

Powiedzmy, że przesyłka przyjdzie po pięciu dniach. Na jakiej podstawie mam oceniać dostawę, skoro nie mam podstawowej wytycznej do porównania ? Mam na tyle rozumu, żeby sobie sprawdzić bieżące oferty, ale sporo osób (jeśli w ogóle takie kwestie rozważa) może dowalić za opóźnienie dostawy sprzedającemu, nawet w sytuacji jeśli on swoje zadanie spełnił w czasie deklarowanym.

Ja już coraz mniej kupuję na allegro i zauważam jedynie ciągłe grzebanie w zakładkach, coraz więcej klikania. Komu to jest na rękę ?

A patrząc na rozwiązanie, które dostała @Kasiulki2 , to można się tylko za głowę chwycić. Kto to wszystko ogarnia ?

 

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Kasiulki2 w Twoich ofertach jest podane, że zadeklarowałaś, że wysyłasz w ciągu 2 dni roboczych, ale z naszych obliczeń na podstawie wcześniejszych wysyłek wynika, że z reguły w ciągu 3 dni roboczych. Wysyłka w terminie to w tej chwili 92,50%. 
Zamówienia, które wysłałaś z opóźnieniem to np.
 da744d62-2d88-11ec-9cde-25ecdbba325b
92be0e11-2eb5-11ec-8e09-ef48e81af65b
b73a0dc0-2f5a-11ec-9a9a-292ce0a39f3a
6c926cc1-3038-11ec-af89-9563c2bdc7c8
11bc18c7-31ee-11ec-bfd3-ffca23b1e76d

Ta różnica (między wynikiem w jakości, a przewidywanym czasie w ofertach) wynika z tego, że część Twoich dostaw (np. wskazane wyżej zamówienia) są z metodą dostawy nie braną pod uwagę w jakości sprzedaży, ale wliczają się do przewidywanego czasu dostawy. 
Możesz to sprawdzić pobierając raport z zakładki Skuteczność wysyłki. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@la_nika 

Jezu...

Z punktu widzenia matematyki Twoja odpowiedź nie ma sensu.

Z punktu widzenia logiki, czy - zwłaszcza - polityki, jest to Odpowiedź Absolutnie Genialna.

W życiu bym się nie spodziewała, że muszę pilnować tej małej, rozwijanej listy🤗

Chylę czoła...

PS. To nie znaczy, że się już nie odezwę w tym wątku, ale na pewno z większą pokorą. Kaśkę mało kto potrafi skutecznie potraktować jak sztubaka. Tobie się udało😃

oznacz moderatorów