anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czekamy na weryfikację Przelewy24

MAMY ROZWIĄZANIE!
sun-texkropkapl
#7 Wielbiciel#

witam, ta weryfikacja trwa nie 5 dni, a chyba już ponad 5 miesięcy, nie dużą kwotę mi zabłokowano, bo tylko 88zł, ale wkurza mnie to, że nikt mnie nie pytał czy ja chcę te przelewy 24, czy może mi samego PayU wystarczy, ogólnie sprawa jest dla organów sprawdzających z jakiej paki ja wysłałem towar i nie mogę odzyskać zapłatę za niego przez tyle czasu

oznacz moderatorów
279 ODPOWIEDZI 279
ELMIX-SHOP
#12 Orędownik#

Pisz do allegro i do Przelewy24, lub dzwoń (do przelewy24 oczywiście)

Jak nie wysyłałeś dokumentów - to niestety, wbrew wskazanym informacjom będziesz musiał je przesłać. Informacje i wymagania są inne, a rzeczywistość jest inna - też tak miałem.

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@sun-texkropkapl Niezbędne do zakończenia weryfikacji konta do wypłat są dokumenty, które przesłałeś do nas wczoraj. Jeśli Sprzedający wypełni warunki aktywacji, tj. wykona przelew weryfikacyjny oraz dołączy wymagane dokumenty, weryfikacja Przelewy24 standardowo trwa do 5 dni roboczych. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ a na podstawie jakich przepisów środki allegrowicza są przesyłane do przelewy24

jeżeli nie zawarł on z tą firmą żadnej umowy???

 

oznacz moderatorów
pulkownik66
#19 Nestor#

@RED Przytoczę taki dziwny przykład.

jak to jest że ma Pan, prawe i lewe oko? Tak już jest i z tym się nie dyskutuje.😆

Najbardziej w tym wszystkim powaliło mnie - proszę wysłać skan dowodu osobistego,

jasne- może jeszcze karty kredytowej,bankomatowej,prawo jazdy i książeczkę wojskową,wraz z kawałkiem skalpu z czubka głowy/ pod warunkiem że nie masz łysiny/.

oczywiście wysłałem fotki, ale w czterech podzielonych fotkach,nie w całości.4 tygodnie walki z wiatrakami.

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@RED Sprzedający zaakceptował regulamin Allegro, a tym samym zgodził się z art. 5.7, który brzmi: 

"Sprzedający zobowiązuje się do akceptowania zapłaty od Kupujących za Transakcję za pomocą wszystkich metod płatności dostępnych w Allegro, w tym z wykorzystaniem Kart podarunkowych Allegro. Obsługa realizacji płatności Kupującego, w zależności od wybranej przez niego metody płatności, odbywa się na zasadach określonych w Załączniku nr 7A, Załączniku 7B do Regulaminu lub Regulaminie Kart Podarunkowych Allegro ." 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
alfa_sklep1
#7 Wielbiciel#

Ja również czekam na potwierdzenie moich danych, Najpierw kilka tygodni temu uzupełniłem dane do oświadczenia i zrobiłem przelew, a ostatnio wysłałem dodatkowo dowód osobisty i nadal nic się nie dzieje i mam pieniądze zamrożone a tam już trochę mi się uzbierało.

oznacz moderatorów
darzu1
#9 Pomysłodawca#

A co w sytulacji kiedy przelewy24 od kilku tygodni nie wyplacaja mi pienidzy ? uzbieralo sie juz 13 tys i zaprzestali wyplat bez jakiejkolwiek informacji. A co najciekawsze nadal sa nowe wplaty od nowych klijentow .Mam dalej wysylac towar jak **piiip** i dokladac do interesu ?

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@darzu1 widzę, że sprawa jest wyjaśniana. Poproszę Cię o cierpliwość, zdaję sobie sprawę, że to już trochę trwa, ale otrzymasz od nas odpowiedź w sprawie nr 27630351, gdy tylko Doradczyni otrzyma informację od operatora płatności. Bardzo proszę, poczekaj na naszą odpowiedź. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
darzu1
#9 Pomysłodawca#

Przez 40 dni przetrzymujecie moje 80 000 złotych i po tych 40 dniach nie chcecie mi nadal wysłać pieniędzy to nie jest normalne ktoś tymi pieniędzmi obraca i czerpie z tego niezły zysk

oznacz moderatorów
sun-texkropkapl
#7 Wielbiciel#

nie wczoraj, tylko około 5 miesięcy temu, przesłałem 2 skany i oświadczenie

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@sun-texkropkapl Dokumenty, które przesłałeś zostały pozytywnie zweryfikowane, więc możliwość wypłat przez Przelewy24 jest już aktywna na Twoim koncie. 

@xyz96 Procesy aktywacji zarówno PayU jak i Przelewy24 są opisane na naszej stronie, a ich dokładne warunki zawarte w załącznikach 7A (w przypadku PayU) oraz 7B (Przelewy24) do regulaminu Allegro. Jeśli Sprzedający nie wykonał jakieś czynności, bądź nie przedstawił wymaganych dokumentów, z jakiego tytułu według Ciebie należałyby się w takim przypadku odsetki? 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ Jeśli Sprzedający nie wykonał wszystkich czynności, albo po wykonaniu wszystkich lub ich części cokolwiek w danych się nie zgadza lub są braki, gdzie są stosowne zawiadomienia? Gdzie komunikaty, które można wysłać? Lepiej czekać miesiącami i korzystać z cudzych pieniędzy? A gdzie dobre obyczaje? Napisz, że odsetki się nie należą. Napiszesz??

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@xyz96 Zgadzam się, że aspekt informacyjny w tym zakresie można byłoby ulepszyć, tak aby osoba, która wnioskuje o aktywację wypłat, była informowana o każdym zakończonym lub niezakończonym etapie. Natomiast w kwestii odsetek, to nie słyszałam nigdy o praktyce ich wypłaty z tytułu dobrych obyczajów, ale jeśli znasz takie przykłady, to chętnie je poznam. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ Napisz, że odsetki w takich i podobnych przypadkach się nie należą. Napiszesz? 🙂

A może odsetki nie wprost z tytułu dobrych obyczajów, tylko z powodu zaniechania pewnych czynności, czego konsekwencją są straty sprzedającego i zysk operatora? Masz pewność, że nie można znaleźć podstawy prawnej? Ja nie mam.

oznacz moderatorów
pulkownik66
#19 Nestor#

@_HolaOla_  Moim zdaniem, dopóki proces aktywacji się nie zakończy, nie powinno być możliwości wpłat na przelewy24 przez kupujących.Skoro konto jest dostępne przez kupujących, a weryfikacja trwa długo- to raczej jest to- wymuszanie danych od sprzedającego,blokując mu wypłaty.

oznacz moderatorów
mirawawryniuk
#7 Wielbiciel#

Cześć, Ja również czekam na weryfikację, przesłałam już kilka przelewów i są one mi zwracane na konto, dokumenty przesłałam, a weryfikacja trwa nadal. Co jest nie tak??

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@mirawawryniuk weryfikacja w przypadku tego operatora może zająć do 5 dni roboczych. Nie przesyłaj proszę kolejny raz przelewu i dokumentów, ponieważ to będzie wydłużać ten proces. Muszę Cię poprosić o cierpliwość. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ Ale jeśli czegoś zabraknie, coś nie będzie się zgadzać, to sprzedający nie otrzyma jasnego i jednoznacznego zawiadomienia z wezwaniem do uzupełnienia danych, tylko będzie czekał miesiącami i dopiero jak się tu upomni publicznie, coś w temacie zaczyna się ruszać. Odsetek ma prawo zażądać?

oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

trochę sie tu nabijam bo przechodziłem dokładnie to samo kilka miesięcy temu

widzę, że nic się nie zmieniło

@_HolaOla_ regulamin allegro jest nieprecyzyjny i wprowadza w błąd

gdzie w regulaminie allegro jest napisane, że logując się zgadzamy się na przetwarzanie danych przez firmy trzecie i regulaminy tych firm? bo płatności obsługują takie firmy

ponadto użytkownik może akceptować regulamin allegro ale może nie akceptować regulaminów firm trzecich

@pulkownik66 ja uruchomiłem u siebie obsługę przelewy.pl bez wysyłania skanów

dowodów osobistych (mimo żądań serwisu allegro)

bo okazało się, że jest inna ścieżka weryfikacji tylko na podstawie samego oświadczenia

i najlepsze serwis doskonale wie, że nie powinien zbierać skanów dowodów osobistych bo może tożsamość kupującego na podstawie przepisów podanych tu

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/dziwny-e-mail-od-payu-z-pro%C5%9Bb%C4%85-o...

 

weryfikować w inny sposób - ale to jest ścieżka dla specjalnie upierdliwych

lepiej zbierać skany dowodów

 

 

 

 

oznacz moderatorów