anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czemu Terminowe włożenie w paczkomat, nie jest uznane za terminową wysyłkę?

nikl
#14 Krzewiciel#

Rozdzielcie oceny Sprzedawcy, od ocen Przewoźnika. Jeśli nawala Kurier, to nie obniżajcie oceny Sprzedawcom. Dajcie też Kupującym możliwość oceny Przewoźnika.

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

mdrogeria
#21 Demiurg#

nikl 1. nie , podjęcie przesyłki przez kuriera z paczkomatu jest liczony jako nadanie .

2. temat już poruszany ...ale 

oznacz moderatorów

nikl
#14 Krzewiciel#

To błąd systemu. Terminowe nadanie, to włożenie do paczkomatu przed 16:00. Wszystkie paczki włożone do tej godziny Inpost ma obowiązek wyjąć tego samego dnia.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

To jest bardzo zły pomysł portalu allegro bo zwykle sprzedawca zawozi przesyłki do paczkomatu po zamknięciu swojego sklepu i nie zdąża do 16 -tej przez co traci na terminowości wysyłek. 

oznacz moderatorów

Client:100160870
#12 Orędownik#

@nikl  To nie błąd systemu. To jest szalony wymysł All, a inpost wcale nie ma obowiązku wyjmowania paczek po 16:00.

oznacz moderatorów

Pengano
#13 Ambasador#

Owszem ma obowiązek. Od tego są podane godziny graniczne.

https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/godziny-graniczne-nadawania-przesylek-u-przewoznikow-w-ramach-a...

Nadanie przed godziną graniczną musi być traktowane jako terminowe, a ja nadałem 15 godzin przed godziną graniczną! Zakup o był o 21:11, a paczka znalazła się w paczkomacie po 4 godzinach o 1:11 w nocy. Jeśli Allegro traktuje to jako nieterminowe wysłanie, to ja się obrażam i idę do konkurencji. To jest zwykłe draństwo.

oznacz moderatorów

Pengano
#13 Ambasador#

Analogicznie na stronie Inpostu mamy zagwarantowane godziny graniczne: https://inpost.pl/godziny-odbiorow

oznacz moderatorów

krejzole
#14 Krzewiciel#

Allegro powinno stanowczo dodać dodatkowe miary. Ocenę szybkości umieszczenia paczki w paczkomacie oraz ocenę szybkosci kroku kuriera odbierającego paczkie.

oznacz moderatorów

Trinitite
#8 Zapaleniec#

Ostatnio po kilku dniach dopiero zorientowałem się, że paczki które wkładam o 15:30 do paczkomatu przestały wyjeżdżać, bo inpost z dnia na dzień zmienił graniczne godziny odbioru z 16:00 na 15:00 😞 
Centrum Wrocławia a do paczkomatu z którego mógłbym nadać o 15:30 mam 3 km 

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@Trinitite Dobrze że się sam zorientowałeś ,bo na pewno ani In Post ani Allegro o tym sami by cię nie poinformowali. 

oznacz moderatorów

Pengano
#13 Ambasador#

No dobra, ale jak ja nadałem o 1:11 w nocy, 4 godziny po zakupie, To nie mogli zmienić godziny na tak wczesną. Ale dobrze, że zwracasz uwagę. U mnie w centrum Warszawy zmienili nagle z 16:00 na 14:00 bez powiadomienia. Nawet licząc 14:00 i tak nadałem prawie 13 godzin przed wymaganym terminem. Allegro olewa moją reklamację i uznają że to nieterminowo. Czego te dziady oczekują? Mam nadać paczkę w 5 sekund czy jak? Pracuję nawet w nocy żeby było terminowo, płacę tysiące złotych, a tu nie ma żadnego profesjonalizmu. Masa błędów i jeszcze takie zacietrzewienie, żeby niczego nie naprawić, ani nawet nie uznać reklamacji. Dno, wodorosty i pół metra mułu.

oznacz moderatorów

Pengano
#13 Ambasador#

Jeszcze ciekawostka. Konsultant Allegro napisał, że Inpost tłumaczy się tak: "Uprzejmie informuję, że nie odnalazłem informacji o przyczynie opóźnienia."

Z tego powodu, że Inpost nie zna przyczyny opóźnienia Kuriera, to Sprzedawca wysyłający terminowo jest karany odebraniem punktów i niższą oceną, czyli gorszym pozycjonowaniem. Ręce i nogi opadają.

Czy jakiś Admin wypowie się skąd u Was takie błędy w systemie?

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Niestety, program szybkich wysyłek/dostaw jest przeznaczony jedynie dla dużych firm, posiadających indywidualne specjalne umowy na odbiór przesyłek w późniejszych godzinach, ewentualnie firm znajdujących się w miastach. Inne firmy, np. ze wsi, gdzie kurierzy mają "trasę" i swoje godziny odbioru - są dyskryminowane przez Allegro. Ten program jest po prostu promocją niektórych firm, jednocześnie będąc dyskryminacją dla innych, mniejszych firm, mających siedzibę w dalszej części "trasy objazdu" kuriera.

U mnie 90% przesyłek to InPost Paczkomaty. W poniedziałki kurier potrafi być nawet o godz. 9:30. W pozostałe dni przeważnie to jest godz. do 11:30. Wysyłki 24h i w ten sam dzień to niesamowity problem. Nie mam takiej możliwości, żeby w poniedziałek nadać wszystkie przesyłki ze sprzedaży przez weekend.

Nawet gdybym sobie wydrukował etykiety z nadaniem w paczkomacie (ostatnio w naszej wiosce postawili paczkomat).

Po pierwsze - nie wiem ile wolnych skrytek będzie w paczkomacie.

Po drugie - kurier odbiera przesyłki z paczkomatu o godz. 13:00 - nie wiem skąd bierzecie godzinę 16:00. Tak mi mówił kurier odbierający paczki z mojego sklepu - cieszył się, że nie dostał obsługi paczkomatu, gdyż musiałby czekać do godz. 13:00.

https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/godziny-graniczne-nadawania-przesylek-u-przewoznikow-w-ramach-a... - teraz patrzę i widzę - jestem w najgorszej strefie, wiocha znajdująca się na końcu trasy objazdowej kuriera. Odbiór przesyłek z paczkomatu - 13:00. Odbiór przez kuriera - jak mu się przyjedzie.

Teraz proszę szanownych pracowników Allegro @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  jak mam nadać największą ilość przesyłek w poniedziałek? Kurier po paczki przyjeżdża przed 10:00. Paczkomaty - do 13:00.

Jest kolejny problem - nie do przeskoczenia. Nikt nie adresuje przesyłek pojedynczo. Nie da rady się rozdzielić: tą przesyłkę odbierze kurier przed 10:00 , a inną nadam w paczkomacie przed 13:00. Dodatkowo nie wiem, czy w paczkomacie będzie wolne ze 40-70 skrytek.

Dlatego uważam tą sytuację za "chorą", mającą na celu wyróżnienie bardzo dużych firm oraz firm znajdujących się w dużych miastach. Pozostałe mniejsze firmy, mające siedziby na wsiach, gdzie kurier InPost ma ok. 70km lub więcej dojazdu, jest to "trasa", nie ma możliwości ustalenia jakiejś późniejszej godziny odbioru - te firmy są skazane niejako z "zasady" na "banicję" - czyli gorsze traktowanie przez serwis Allegro.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

Pengano
#13 Ambasador#

W dużych miastach tez nie jest wesoło. Kurierzy, którzy teoretycznie powinni odbierać do wieczora, już o 13:00 zjeżdżają sobie na bazę i szantażują nadawców. Spotkałem się z takim szantażem: Jak będzie Pan próbował nadać paczki po 14:00, to ja Panu będę przywoził paczki o 5:00 rano, gdy Pan śpi, albo wtedy gdy nie ma Pana w pracy.

Wniosek dla Allegro: Pozwólcie nadawać paczki w Żabkach. Jest ich pełno i są długo czynne.

oznacz moderatorów