anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy allegro będzie pobierać opłaty za przyjazd kuriera po paczkę Allegro kurierDPD??

interzakupy_2006
#10 Popularyzator#

w cenniku na stronie https://allegro.pl/regulamin/pl/zalacznik-4

jest taka pozycja

Zlecenie odbioru (dot. jednorazowego zlecenia 3 lub mniej paczek z jednego miejsca w tym samym dniu)
DPD_N1_PODJAZD
3,69 zł

 

czy to znaczy ze po jedną paczkę "Allegro kurier DPD" nie można złożyć "zlecenia odbioru" mimo że po zwykłą paczkę kurierską takie zlecenie odbioru jest bezpłatne ??

oznacz moderatorów
30 ODPOWIEDZI 30

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@interzakupy_2006 zerknij do naszej pomocy.

lub do wątku na temat prowizji od kosztów dostawy.

 

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

interzakupy_2006
#10 Popularyzator#

@cloudcloud i w watkach na temat pobierania prowizji mam znaleźć informację na temat rozliczania "zlecenia odbioru" Allegro Kurier DPD ?? niby gdzie ??

bo ja tam nie widzę nic o pozycji

Zlecenie odbioru (dot. jednorazowego zlecenia 3 lub mniej paczek z jednego miejsca w tym samym dniu)
DPD_N1_PODJAZD
3,69 zł

 

oznacz moderatorów

TATLOK
#15 Entuzjasta#

Nie opisali tego wprost, ale co szkodzi żeby naliczyć taką prowizję?, można pójść nawet dalej: przecież te wysyłki też są jakoś opakowywane, zabezpieczane, oklejane - to też są koszty przesyłki i prowizję również można chapnąć. 

oznacz moderatorów

interzakupy_2006
#10 Popularyzator#

@TATLOK  ale ja nie pytałem się o prowizję ani nawet o to czy jeśli doliczą 3,69 zł za przyjazd kuriera to policzą od tego prowizję 

zadałem proste pytanie czy umieszczenie opłaty za "zlecenie odbioru"  w cenniku oznacza ze mimo ze zgodnie z umową z DPD mogę nadać nawet jedną dziennie przesyłkę bez opłat za "zlecenie odbioru" to i allegro policzy nam 3,69 zł bo nadałem jedną a nie cztery ??

oznacz moderatorów

daareek
#7 Wielbiciel#

Ciekawe kiedy ta pozycja sie faktycznie pojawila w cenniku, w rozliczeniu za lipiec znajdziesz ta prowizje za wszystkie przesylki odkad korzystasz z tego sposobu wysylki 🙂 U mnie pojawily sie 17.07 za wszystkie dni wstecz kiedy DPD odebralo 3 albo mniej przesylki danego dnia, nie tylko allegro ale wogole. Wyglada na to ze ktos w allegro przespal drobny druk w umowie ktora podpisali z DPD i teraz to wyszlo wiec trzeba na kogos przerzucic koszty.

oznacz moderatorów

gartdeco1
#10 Popularyzator#

Tak ta [edycja] o nazwie allegro pobiera 3,69 za dojazd po mniej niż 3 paczki, ostrzegam że nawet gdy kurier DPD przyjedzie np po 8 paczek a tylko jedna jest z zakupu na allegro a reszta np. ze sklepu internetowego allebanda i tak pobieże 3,69, u mnie tak było wielokrotnie za.nim się zorientowałem. Jedyne wyjście to nadawać w punkcie picup.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@interzakupy_2006 to jest normalna opłata DPD, z cennika. Sprawdź umowę. To raczej nie Allegro zarabia, jest tylko pośrednikiem. Za wszystkie usługi Allegro DPD rozliczasz się z Allegro, za podjazd kuriera, też

oznacz moderatorów

interzakupy_2006
#10 Popularyzator#

@konto zamknięte przeczytaj moje pytanie ponownie 🙂

w/g naszej umowy z DPD przyjazd jest bezpłatny, dlatego pytałem czy Allegro doliczy tę opłatę mimo że przyjazd po zwykła paczkę ( nie Allegro kurier DPD) jest bezpłatny zgodnie z naszą

umową z DPD, jak czytam wyżej pobiera ta opłatę, więc tym bardziej jestem zadowolony ze zrezygnowaliśmy z tej formy wysyłki

@daareek akurat to było chyba od początku tej oferty a na pewno od początku czerwca.

tylko Allegro "zapomniało" widocznie wszystkich o tym uprzedzić ( bo przecież jest w cenniku) i oferta wysyłki "allegro kurier DPD" jest już mniej atrakcyjna 🙂

a co do drobnego druku to nie wiem czy był on drobny czy normalny ale wiem na pewno ze Allegro na początku wprowadzało w  błąd pisząc że w przypadku umowy abonamentowej z DPD paczki "Allegro kurier DPD" nie wliczają się do abonamentu 😞 a po ponad miesiącu korespondencji z allegro i DPD allegro wyjaśniło mi: "W najbliższych dniach skorygujemy treść artykułów na naszej stronie internetowej, bo jednak obecne informacje od DPD różnią się od tych, które otrzymaliśmy wcześniej. Przesyłki Allegro Kurier DPD oraz Allegro Kurier DPD Pobranie wliczane są w abonament DPD. "

 

oznacz moderatorów

daareek
#7 Wielbiciel#

@interzakupy_2006

Ja udostepnilem wysylke allegro z dpd od kwietnia, dokladnie 17.07 pojawila mi sie ta oplata "Zlecenie odbioru dla 3 lub mniej paczek" w rozliczeniu allegro naliczona wstecz od kwietnia w moim przypadku w sumie za 6 wysylek w kwietniu, maju, czerwcu. Mamy staly odbior DPD, wysylamy duzo i dokladnie przeanalizowalem w tym okresie mielismy 6 dni kiedy sumarycznie paczek bylo do 3 w tym przynajmniej jedna rozliczana przez allegro, wtedy jest oplata za podjazd jw. w rozliczeniu allegro. W mojej umowie z dpd nie ma takiej oplaty, przy stalym odbiorze w dpd oplata jest naliczana jesli bedzie podjazd na pusto i sie go nie odwola. Nie znalazlem nigdzie w opisie tej uslugi allegro informacji o tym. Napisalem reklamacje do allegro i dostalem smieszna odpowiedz ze jak uwazam ze jest nieprawidlowa to zebym sobie reklamowal w DPD. Kpina. W tym wypadku DPD nie ma z tym nic wspolnego i nie jest dla mnie strona. Nie odpuszcze bo to jest robienie ludzi w wala - oferowanie jakiejs uslugi (jako posrednik) i zatajenie jednej z oplat.

oznacz moderatorów

musicsklep_pl
#12 Orędownik#

Witam, czy udało się rozwiązac jakoś te sprawe?

oznacz moderatorów

MeliWorld
#7 Wielbiciel#

Ktoś uzyskał jakieś wyjaśnienia ? bo w sumie to nie rozumiem czemu Allegro pobrało mi takie opłaty... i to jeszcze z datą wstecz! Rezygnacja z Allegro DPD to chyba jedyna opcja.

oznacz moderatorów

interzakupy_2006
#10 Popularyzator#

@MeliWorld my dawno zrezygnowaliśmy z Allegro DPD bo ta usługa ma sens tylko wtedy jak masz kilka takich przesyłek dziennie. Jeśli masz do wysłania jedna taka przesyłkę dziennie na dodatek w SMART to 2 razy dopłacasz, raz za przesyłkę kurierską w Smart  (3,99) a drugi raz za przyjazd kuriera.

A do do wyjaśnień: to Allegro umieściło opłatę w cenniku tej usługi więc ją sobie nalicza.

A DPD tłumaczy że usługa "Allegro DPD" nie jest usługą firmy DPD i  jest rozliczana przez Allegro i na warunkach Allegro a nie na warunkach opisanych w umowie z DPD

oznacz moderatorów

asbnet
#7 Wielbiciel#

W rozliczeniach zauważyłem, że Allegro pobiera opłatę za podjazd kuriera nawet w sytuacji nadania paczki w DPD Pickup - szczyt bezczelności! Właśnie będę do nich pisał w tej sprawie. 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@asbnet Otrzymałeś już odpowiedź od nas w tej sprawie, dlatego sprawdź proszę swoją skrzynkę mailową. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

asbnet
#7 Wielbiciel#

Tak, otrzymałem odpowiedź, żeby się skontaktować z opiekunem w DPD, a tam rozkładają ręce, ponieważ nic o tych opłatach nie wiedzą. Co więcej w indywidualnej umowie z DPD nie ma takich opłat i to nie DPD jako wykonawca je nalicza. Więc na jakiej podstawie wystawiacie opłaty za podjazd kuriera w przypadku paczek nadanych osobiście w DPD PICKUP?

 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@asbnet Napisz to proszę w korespondencji mailowej, którą z nami prowadzisz. Będziemy wyjaśniać tę sytuację z przewoźnikiem. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

asbnet
#7 Wielbiciel#

Z jakim przewoźnikiem? DPD, czy Furgonetka.pl? Co więcej nie odpowiedziała Pani na moje pytanie. 

oznacz moderatorów

GoldGame2
#8 Zapaleniec#

Witam,

miał ktoś, kiedyś taką sytuację? Zostało mi naliczone 12,30zł na allegro pod tytułem 
"

NAZWA USŁUGI DODATKOWEJ:

KOLEJNA PRÓBA DORĘCZENIA (ewentualna trzecia i kolejna)"


Lekkie zaskoczenie, bo takowej usługi nie zamawiałem, a kosztami zostałem obarczony. Kolejną rzeczą jest to, że paczka mimo wszystko nie została doręczona, a wróciła do mnie...

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@GoldGame2  reklamuj bo to jest przegięcie, był kiedyś wątek na ten temat 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów