anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy allegro ma w planach jakieś obniżki dla sprzedawców w związku z nową platformą dla przeciwwagi?

AkcOgrod-pl
#10 Popularyzator#

Allegro - planujecie jakiś ruch w odpowiedzi na ofertę [edycja]? Zapowiada się ciekawie (nie dla was) a inpost robi im niebagatelną reklamę.

Jak to oceniacie? Wyjdzie jak z innym serwisem na A?

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

serwis-texas
#19 Nestor#

Za Senuto.

Shoppe - widoczność w google:

TOP 3  - 1 szt

TOP 10 - 1 szt

TOP 50 - 150 szt

 

Widoczność Allegro:

TOP3 - 2 miliony

TOP10 - 4.2 miliona

TOP50 - 8.2 miliona

Mówisz że potrzebne są im jakieś ruchy :).   Taka platforma nie ma żadnych szans jakiegokolwiek bytu na naszym, krajowym rynku.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tak, wprowadzi polski ład 2.🤣🤣🤣

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@AkcOgrod-pl  myśle że raczej nie dla sprzedawców.

Jeśli już cokolwiek bedzie to dla kupujacych. Jełsi będzie klient to sprzedawcy będą zagryzac zeby ale zostaną.

Bardziej ciekawi mnie jaki efekt dadzą promocje dla kupujacych na innych platformach ( np darmowa wysylka która tam funkcjonuje)

@serwis-texas  wiesz póki co widocznośc w google nie jest dobrym wyznacznikiem. Jedna platforma istnieje w Polsce ponad 20 lat a druga tydzień wiec na wyniki google trzeba poczekac bo o ich istnieni wie może 5% polaków wiec i w wyszukiwarki nie wpisują.

To jak sie rynek ustabilizuje okaże sie za jakis czas. Nie zapominajmy jeszcze o portalu na O który to z portalu ogloszeniowego powolutku przekształaca sie w marketplace .

Pożywiom uwidim jak mówi nasi wschodni sąsiedzi.

oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@_Likos_ 

Bardziej chciałem pokazać jak trudno jest wejść na nasz rynek. To ciężka długoletnia praca.

"Polsce ponad 20 lat a druga tydzień wiec na wyniki google trzeba poczekac bo o ich istnieni wie może 5% polaków wiec i w wyszukiwarki nie wpisują"

No ale mówimy tu o czystych frazach. Przecież tylko znikomy procent będzie frazował

Allegro + asortyment vs Shopee + asortyment.

Zgadzam się z Tobą że platforma na O może najwięcej namieszać w przyszłości.

 

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@serwis-texas  ohh z pewnością kupujacy nie wpisuja nazwy serwisu + asortyment

racze miałem na myśli że aukcje allegro sa wyszukiwane od wielu lat i maja miliony wejśc przez google. Dlatego są wyżej nawet po wpisaniu samego asortymentu.

Na efekty googla  na innych platformach w Polsce ( no może poza tą na O) trzeba będzie moim zdaniem poczekac.

Madrze to zrobili z platfoma ciuchów używanych na V . zona tam sprzedaje ciuchy i zabawki po dzieciakach i tam naprawde jest zaskakująco duży ruch. Tam jest bardzo ciekawie rozłożona prowizja - gdzie pokrywa ją kupujący. Dzięki temu można spokojnie wszystko wystawiać w naprawde atrakcyjnych cenach co powoduje ruch

oznacz moderatorów

krejzole
#14 Krzewiciel#

U mnie wracają do łaski sklepy stacjonarne, tam naprawdę są niższe ceny i nie trzeba bujać się z uszkodzeniami transportowymi. Wszystko dostaje w zaplombowanym fabrycznym opakowaniu jak coś nie tak to proszę o drugą sztukę. Allegro staje się platformą z towarami po zwrotach konsumenckich, głupi uchwyt do telefonu jeden dostałem w fabrycznym opakowaniu a drugie pudełko podarte jak od psa z gardła. 

oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@_Likos_ 

Ok, wszystko jasne. Dodam tylko że oni stale pracują na SEO. Ostatnio, niechcący zauważyłem że wszystkie parametry są bardzo dobrze opisane. W porównaniu do produktyzacji to akurat tutaj robią dobrą robotę.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@AkcOgrod-pl Allegro cały czas wprowadza nowe obniżki ale zysków dla sprzedawców .U nich słupki mają rosnąć a reszta ma na (dla) nich z.........ć.

oznacz moderatorów

AkcOgrod-pl
#10 Popularyzator#

Wiem, że allegro nie jest zbyt skłonne współpracować ze swoimi sprzedawcami, jesteśmy raczej na łasce co oznacza jakąś formę niewolnictwa. Sądzę więc, że sprzedawcy mogą chętnie skorzystać z jakiejkolwiek platformy, która owszem - nie zastąpi allegro ale może działać równolegle a jednak opiera się o system szybkiej sprzedaży. Wiadomo, że to kupujący decyduje gdzie zostawi pieniądze ale uważam, że w jakimś stopniu ilość kupujących idzie w parze z liczbą sprzedawców. Im więcej będzie nas na innej platformie tym więcej osób będzie tam zaglądać, a brak całkowity brak prowizji (przez pół roku) pozwala sprzedawać te same produkty taniej. 

Kupujący już teraz nauczyli się, że czasem warto nawiązać kontakt przed zakupem ze sprzedawcą bo być może uda się kupić coś taniej. Spokojnie - nie mówię o sprzedaży poza allegro - tego zabrania przecież regulamin! 🙂 Chodzi mi o to, że np w ofercie nie promowanej ten sam produkt wystawiam taniej i mogę tam przekierować klienta.

W przeciwieństwie do serwisu na A, nowy serwis na S planuje szeroką akcję marketingową. Jak będzie to się okaże - tyle dowiedziałem się od przedstawiciela.

Jeżeli dostawy kurierem i do paczkomatu będą darmowe niezależnie od kwoty zakupu, myślę, że wiele zaciekawionych ludzi kupi cokolwiek nawet za 5zł bo niczym nie ryzykuje a zobaczy jak to działa.

oznacz moderatorów

majster_man
#14 Krzewiciel#

To całe S ma bardzo przyjemny i podobny interfejs. Zajrzałam tam pierwszy raz a czułam się jakbym kupowała tam całe lata  😀😀😀

oznacz moderatorów

AkcOgrod-pl
#10 Popularyzator#

Tak, dla użytkowników allegro ten serwis powinien być intuicyjny i pociągający - kolejny plus

oznacz moderatorów