anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy allegro właśnie zakazało całego działu cyfrowe w kategorii gry komputerowe i konsolowe?

PromykSB
#11 Animator#

Wypowiedź z supportu znaleziona na wykopie:



Czy tam pracuje ktokolwiek kompetentny?

Co oni właściwie wywalili wczoraj?

Z uzyskanych dotychczas informacji wynika:
- dostępy do kont
- całe konta
- aktywacje przez sprzedawcę
- klucze do gier.

Czy w związku z wyżej wymienioną wypowiedzią cokolwiek na allegro z działu cyfrowe jest jeszcze "niezakazane"?

oznacz moderatorów
80 ODPOWIEDZI 80

Knowhere
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ A co tu konsultować? Na logikę: skoro w dziale np. "Gry - Komputerowe PC" można wybrać (również w filtrowaniu) parametr "wersja gry: cyfrowa", tzn. że sprzedaż kluczy jest dozwolona. Poza tym w oficjalnych komunikatach o tej zmianie nigdy nie było słowa o kluczach, tylko o kontach i dostępach do nich (a dostęp = login + hasło, a nie klucz).

PS Gdy kupuje się "fizyczną kopię" gry w pudełku, to z reguły też jest w nim tylko klucz😁

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

PromykSB
#11 Animator#

@Knowhere

Odpowiedź jest prosta i oczywista.

Oni to wiedzą - konsekwencje już mniej proste i oczywiste.

Muszą przyznać, że zakaz został wprowadzony na pałę i bez przemyśleń, skoro ich własny support nie potrafi go poprawnie zinterpretować.

Muszą jakoś odkręcić pousuwane aukcje i ukaranych niesłusznie sprzedawców. Jak przyznają powyższe - wypadałoby opublikować oficjalne stanowisko. 

Co zrobić ze sprzedawcami, których "błędne" stanowisko pokrzywdziło? (niesłusznie pousuwane aukcje, punkty ujemne za te aukcje, zmarnowane szablony, ubita trafność, stracone roboczogodziny na wystawianie, stracony w konsekwencji obrót). Jak załatwić problem rekompensat by nie posypały się pozwy?

Czyli - jak zakończyć tę sprawę w jedyny oczywisty sposób i przy okazji zrobić to bez straty wizerunkowej i jak najtaniej?

Więc najpewniej konsultują odpowiedź na ostatnie pytanie.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

wtf???

rozumiem konta steam epic i pokrewne

ale nie można sprzedawać programów i gier w wersjach cyfrowych?

a jak w wersji pudełkowej gry

jest napisane wymaga internetu i dostępu do steam

to mogę sprzedawać czy nie?

musicie @PromykSB  chyba napisac oferty na nowo

pisać o grze i licencji a nie o kluczu bo tutaj na allegro tego nie ogarnia

 

przypomina mi się @Knowhere  sytuacja z ebookami

jak allegro wywaliło mi oferty ebooków

w postaci nagranej na karty pamięci

i wydanych w oficjalnych kanałach - tj z pudełkami i okładkami

 

pisząc że oni teraz mają monopol na ich sprzedaż

 

wg mnie allegro szykuje sie do cyfrowej dystrybucji gier na swojej platformie

i chce mieć na to monopol

 

bo wg mnie do likwidacji piractwa wystarczyło by indywidualne oświadczenie Sprzedawców i przedstawienie przez nich dowodów że nie łąmią prawa

 

 

 

 

oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@RED napisał w swoim stylu: "ale nie można sprzedawać programów i gier w wersjach cyfrowych? a jak w wersji pudełkowej gry jest napisane wymaga internetu i dostępu do steam to mogę sprzedawać czy nie?"

No przecież przed chwilą _HolaOla_ napisała, że klucze do gier sprzedawać można. Zabronione jest sprzedawanie kont.

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

Tak jak obiecałam wracam z odpowiedzią w tej sprawie. Zgodnie z zapowiedziami od 4 stycznia na Allegro obowiązuje regulamin, którego art. 1 pkt. 42 brzmi następująco: 

„Przedmiotem Oferty nie mogą być następujące Towary:

  1. Jakiekolwiek formy stałego lub czasowego dostępu lub korzystania z konta lub innego zbioru zasobów (zbliżone do kont) w jakimkolwiek serwisie internetowym, programie lub aplikacji, umożliwiającego obsługę i granie w gry komputerowe, gry na konsole lub gry mobilne lub obejmujące inne funkcjonalności i usługi związane z tymi grami, takie jak ich nabywanie, instalacja, przechowywanie, recenzowanie, śledzenie statystyk, jak np. Steam, Epic Games Store, GOG, uPlay, Origin, PlayStation Network, Xbox Live. Zakaz, o którym mowa w niniejszym pkt. 42. nie dotyczy sprzedaży kont lub innego zbioru zasobów w jakimkolwiek serwisie internetowym, programie lub aplikacji, które umożliwiają korzystanie wyłącznie na zasadzie klienta z jednej gry komputerowej, albo jednej gry na konsole lub gry mobilnej, z których korzystanie jest w każdym czasie nieodpłatne dla wszystkich osób;”

 

W związku z tym jeśli przedmiotem sprzedaży jest wyłącznie klucz do gry, które Kupujący może sobie sam aktywować na swoim koncie, na tę chwilę jest to dozwolone. Należy jednak podkreślić, że opis oferty nie może wskazywać, że Sprzedający założy konto za Kupującego i sam aktywuje ten klucz. 

@PromykSB na koncie, z którego tutaj piszesz nie ma korespondencji z pracownikami, które tutaj cytujesz, stąd też nie mogę się do nich odnieść. Natomiast na zrzucie z pierwszej wypowiedzi, wszystkie istotne informacje są zasłonięte, dlatego też nie jestem w stanie namierzyć odpowiedzi naszego pracownika wyłącznie na podstawie imienia. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

PromykSB
#11 Animator#

@_HolaOla_ 

Czyli jak napisałem wcześniej. Kilka pytań i odpowiedź na jedno.
Kwestia pisania regulaminu na kolanie i wrzucania go na pałę - olana.
Kwestia ignorowania przez support pytań i braku jakiejkolwiek weryfikacji jakości supportu olana.
Kwestia wprowadzania znaczących zmian w 2 tygodnie bez konsultacji, a głupot w pół roku - olana.

"Należy jednak podkreślić, że opis oferty nie może wskazywać, że Sprzedający założy konto za Kupującego i sam aktywuje ten klucz. "

A gdzie to jest niby zabronione? To nijak nie wynika z przytoczonego przez Panią fragmentu regulaminu. To bardzo luźna interpretacja wymyślona nie-wiadomo-skąd, powtarzana jak mantra jak nie macie innych argumentów.

I oczywiście, że nie ma na tym koncie tego ticketa. Już nie raz pokazywaliście, że jesteście w takich warunkach MŚCIWI, a właściciel konta nie chciał oberwać za moje działania rykoszetem, bo ma Waszej głupoty serdecznie dość. I tak pewnie oberwie...

Zakaz sprzedaży całych kont z mailem - gdzie to jest dokładnie napisane i skąd to niby wynika?
Bo z tego bełkotu w regulaminie nie wynika.

Sprawa kolejna:
- co z rekompensatami za błędnie usunięte aukcje?
- co z rekompensatami za zmarnowane roboczogodziny i stracone nerwy?
- jak odzyskać te błędnie usunięte aukcje?
- co z rekompensatami za stracony obrót?
- dlaczego usuniętych aukcji NIE MOŻNA normalnie wyświetlić? Tam opisy były w porządku, np opisy pakietów GIER. Robienie tego od zera to KOLEJNA strata kilkunastu roboczogodzin.

Nr ticketów z których zostały załączone screeny (już za niechętnym pozwoleniem przedstawiciela; obawia się dalszej Waszej mściwości i głupoty):
13163447 - ignorowany od kilku dni
13165038  - ignorowane od kilku dni
12851326 - ignorowane od 20 grudnia
13163633 - olane od kilku dni

I skoro założenie konta i aktywacja przez sprzedawcę jest be to co ten tu jeszcze robi?
https://allegro.pl/oferta/cyberpunk-2077-steam-10086071050

Wszystkie jego aukcje tak wyglądają. Równi i równiejsi? Na to wygląda.

PS. ciśnie mi się na usta "dlaczego bez przerwy wyświetla mi się ta wasza głupawa ankieta na tym "gadane"?" Zamykam - nie działa. Odpisuję, że mnie wnerwia - nie działa... to dziadostwo się tak celowo wyświetla co kilka odświeżeń by mnie zniechęcić do jakiekolwiek aktywności tutaj?

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

ty masz odpowiadać kupującym w ciągu 24h

a allegro może tobie dłużej

taki to standard allegro

@Client:79179573 sprzedaż kont na razie jest nielegalna

i powinna być usunięta z allegro

ale może ue tsue i inni prokonsumenci na to pozwolą

skoro można sprzedawać używane gry

 

oznacz moderatorów

Store_Mb3
#8 Zapaleniec#

W skrócie :

Starzy wyjadacze  i tak zostaną a Sezonowcy odpadli . 
Wilk syty i owca cała xD 

I tak uważam że , Allegro powinno dostać zniszczone . Dziękuje i Pozdrawiam xD 

oznacz moderatorów

Mateox222
#7 Wielbiciel#

Ja np mam podobny problem z tymi kontami.

Sam sprzedaje przede wszystkim karty podarunkowe Steam, mimo to już 4 razy zdejmowali mi wszystkie wstawki, twierdząc, że sprzedaje te przeklęte konta steam.

Pisałem z tym uporczywym supportem, w końcu łaskawie przyznali mi rację, że usunięcie ofert było niesłuszne, jednak ani nie przywrócili mi aukcji, ani nie zwrócili pieniędzy które cały czas wywalam na reklamowanie tych aukcji.

Od tygodnia nie ma dnia aby nie skasowali mi jakiejś aukcji, budzę się i ich zwyczajnie nie ma, a w tym czasie konkurencja robi mi kuku.

Nie wiem ile jeszcze będzie trwać ten cały cyrk, ale jak na razie, nie dość, że nie zarabiam, to tracę nerwy, czas i pieniądze wykładane na promowanie.

A support w swojej łaskawości powie mi, że nastąpiła pomyłka

aaa.png

 

oznacz moderatorów

iwonex23
#9 Pomysłodawca#

Ale sprzedaż kont na WYŁĄCZNĄ WŁASNOŚĆ KUPUJĄCEGO to nic złego. Nie jest to prawnie zakazane, a nawet jedna z dyrektyw unijnych mówi, że konsument ma prawo zbyć treść cyfrową i zobowiązała techgigantów do umożliwienia tej drogi. To nie ma NIC wspólnego z tymi zakichanymi dostępami które denerwują wszystkich, którzy wiedzą co to dokładnie oznacza.

Czego prawo nie zabrania bezpośrednio, to jest dopuszczone. Zamiast wpisywać bzdury w regulaminie wystarczyło zacząć stosować artykuł 116 prawa autorskiego z pominięciem konieczności zgłoszenia przez poszkodowanego. To wycięłoby dostępy, a zostawiło całą resztę. Przy dostępach - gra jest powielana/piracona. Przy sprzedaży całego konta - nie jest. Allegro jednak tego nie jarzy. Ciekawa jestem dalszej argumentacji wobec firmy która ewidentnie jest poszkodowana przez ich nonszalanckie podejście i śmierdzące praktyki. Zwłaszcza, że jakoś nie widzę szczególnych czystek na tym allegro... tutaj sobie moderatorzy po cichu schowali głowę w piasek... Ech... szkoda, że nikt tego piachu nie przemieszał z cementem...

I... widzę, że jest dużo mniej aktywacji niż było. A co to komu przeszkadzało? To sprawa TYLKO między kupującym a sprzedawcą. Allegro jedyne co powinno interesować, to myto które pobierają. Czyżby tym młotkom się znowu coś urodziło i są mądrzejsi niż powinni? Niespecjalnie im to wychodzi...a przy 10+% prowizji - to powinni wokół sprzedawców skakać i dziękować, że są.

To co? Kiedy jakiekolwiek wyjaśnienie o co wam dokłądnie chodziło i dlaczego to spartoliliście? Konto Fortnie - to konto Epic Games Store - równocześnie zakazane i dopuszczone! Kwestia jak to kto opisze? Czy wy sprawdzaliście w ogóle co to konto Fortnite przed wrzucaniem tej głupoty w regulamin? Czy wy w ogóle wiecie jak wygląda steam czy epic? Mam wrażenie, że na nazwie znajomość się kończy.

@nat_not
@msniezek
@_HolaOla_
@mr_oma
@la_nika

Główka w piaseczku? Wygodny piaseczek? Nie wchodzi do oczu? Nie gryzie?

oznacz moderatorów

zlotylek
#9 Pomysłodawca#

@_HolaOla_

Tak sobie to wszystko czytam i obserwuję z dużym zainteresowaniem - aż się zapytam: skoro konta są niedozwolone to co na allegro robią te 2 kategorie?

https://allegro.pl/kategoria/diablo-konta-45755

https://allegro.pl/kategoria/world-of-warcraft-konta-i-postacie-45768

Mają jakieś specjalne traktowanie?

Z pewnością konto battlenet nie dotyczy gier darmowych i na pewno nie dotyczy tylko jednej gry. Bo Blizzard I Activison ciągną od lat na tylko jednej grze!

Konta battlenet sprzedawać można, a konta steam już nie? Nie uderzył się ktoś u Was w tym allegro ostatnio w głowę?

Jaka tu jest niby między nimi różnica? Czyżby to były kolejne 2 sprzeczne "oficjalne stanowiska" serwisu w jednej sprawie?

Kogo Wy tam zatrudniacie?

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Niby zakaz, a chyba nic się nie zmieniło 🙂

Dostęp/Sprzedaż kont, usługi boostowania kont, odblokowanie zawartości

DarkStoorM_0-1610273793933.png

A teraz uwaga

DarkStoorM_2-1610273976086.png

 

DarkStoorM_1-1610273898814.png

 

oznacz moderatorów

iwonex23
#9 Pomysłodawca#

Z tego co widzę, to obrywają WYŁĄCZNIE konta które z dostępami NIE MIAŁY NIC WSPÓLNEGO. To się nazywa trafienie w punkt!

Gratuluję dobrej zmiany! Good job Allegro!

oznacz moderatorów

MoneydropEU
#9 Pomysłodawca#

Dokładnie. Mi się oberwało, bo sprzedaję usługi do gry A NIE KONTA. konta na spokojnie nadal się sprzedają a moja konkurencja? - ona jest bezpieczna z niewiadomych mi powodów. 

oznacz moderatorów

fragtour
#10 Popularyzator#

Przecież w Lolu możesz konto założyć za darmo, zakaz nie dotyczy sprzedaży kont, gier bezpłatnych, jak Lol czy Fortnite itd..

oznacz moderatorów

MoneydropEU
#9 Pomysłodawca#

Nie jest to doprecyzowane. Nie można handlować kontami ani czymkolwiek związanym z tą tematyką. 

oznacz moderatorów

fragtour
#10 Popularyzator#

Dostęp do kont w grach typu free-to-play (zagraj za darmo)

Na Allegro możesz sprzedawać dostęp do kont w grach typu free-to-play, czyli między innymi League of Legends, Fortnite czy World of Tanks. W takich przypadkach oferujesz kupującemu na przykład osiągnięty w grze poziom, rozwiniętą postać czy inną unikalną zawartość.

Nie możesz sprzedawać dostępu do kont, do których – poza grami bezpłatnymi – przypisane są również te płatne.

Subskrypcje do gier

Na Allegro nie możesz sprzedawać kont z przypisaną subskrypcją do gier, na przykład PlayStation Plus, Xbox Live Gold czy Xbox Game Pass.

Klucze do gier

Na Allegro możesz sprzedawać klucze do gier.

oznacz moderatorów

fragtour
#10 Popularyzator#

Z drugiej strony : Epic Games Store jest wymienione w zakazie więc Fortnite powinien być zakazany także

Dostęp do konta

Na Allegro nie możesz sprzedawać dostępu do kont z grami komputerowymi, konsolowymi i mobilnymi. Należą do nich konta założone na takich platformach jak na przykład:

  • Steam
  • Epic Games Store
  • GOG
  • uPlay
  • Origin
  • Playstation Network
  • Xbox Live.
oznacz moderatorów

PromykSB
#11 Animator#

@fragtour 



Przecież w Lolu możesz konto założyć za darmo, zakaz nie dotyczy sprzedaży kont, gier bezpłatnych, jak Lol czy Fortnite itd..

Akurat fortnite to Epic Games Store - więc to konto to sobie w tym śmiecio-regulaminie wymienili.

A w pozostałych przypadkach są zbyt... ograniczeni by te konta rozróżniać.

Battlenet, który z całą pewnością nie jest dla gier darmowych i nie służy tylko pojedynczej grze ma nawet "Konta" jako swoją kategorię na allegro!

oznacz moderatorów

MoneydropEU
#9 Pomysłodawca#

A co powiedzie na temat sprzedawania usług do płatnych gier np. pomoc w zdobywaniu poziomu?

oznacz moderatorów