anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy allegro właśnie zakazało całego działu cyfrowe w kategorii gry komputerowe i konsolowe?

PromykSB
#11 Animator#

Wypowiedź z supportu znaleziona na wykopie:



Czy tam pracuje ktokolwiek kompetentny?

Co oni właściwie wywalili wczoraj?

Z uzyskanych dotychczas informacji wynika:
- dostępy do kont
- całe konta
- aktywacje przez sprzedawcę
- klucze do gier.

Czy w związku z wyżej wymienioną wypowiedzią cokolwiek na allegro z działu cyfrowe jest jeszcze "niezakazane"?

oznacz moderatorów
80 ODPOWIEDZI 80

Client:79577720
#14 Krzewiciel#

@PromykSB  W tytule aukcji wystarczy napisać "konto fortine" zamiast "konto epic games z fortinte" i już się nie połapią 🤗

oznacz moderatorów

Client:79577720
#14 Krzewiciel#

@DarkStoorM z tego co rozumie konta do gier Free to play nadal można sprzedawać. A LOL taką grą jest. 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@zlotylek Oferty z pierwszego listingu, który wskazałeś są już niedostępne. Natomiast jeśli chodzi o drugi, to nie w każdej ofercie z opisu wynika, że sprzedawane jest konto, stąd też nie wszystkie łamią regulamin. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Store_Mb3
#8 Zapaleniec#

Zasada nr 1. Nigdy  z **piiip**ami się nie dyskutuję  na poważne sprawy .
Ewentualnie też dyskutuj  jak byś był **piiip**ą  nie biorąc tego na poważnie nic za nic xD 

w skrócie : 

Wszystko działa w obie strony . Do mnie Allegro teraz piszę różne zgłoszenia , A ja też bardzo staram się je rozwiązać  już 3 lata - Wojna ... Woja nigdy się nie zmienia xD 

Zablokowana sprzedaż , konto   - powód  jeden z miliona np .Kupujący zgłosił problem z zamówieniem i  tak dalej ...
Też zgłoś że , jesteś niezadowolony z usług świadczonych przez portal i żądaj  zwrotu  pieniędzy z ostatnich 2 tygodni  za prowizję jaką im zapłaciłeś + dodatkowo też , możesz napisać ,,NIE ZAPŁACIMY jak jakość usług się nie poprawi "  ,, Nie odblokujemy konta jak jakoś twojej sprzedaży się nie poprawi " 

Ogólnie uważam że , allegro powinno zostać zniszczone . Dziękuje , pozdrawiam xD 

oznacz moderatorów

BlazejGB
#7 Wielbiciel#

Sam widząc praktyki Allegro ostatnimi czasy całkowicie zrezygnowałem z wystawiania tu przedmiotów - już nawet nie patrząc się na coraz większe opłaty na każdym kroku, to sam fakt że ten serwis stał się hybrydą Ceneo i Media Marktu skutecznie mnie odrzucił. Do tego widzę że ten moloch rozrósł się do tego stopnia, ze zwykli ludzie nie dają sobie z nim rady, więc boty go zautomatyzowały, skutkując tym co widzimy w tym wątku - jeden wielki burdel z usuwaniem aukcji, czy to zgodnych czy nie z regulaminem. W dobie pandemii gdy dla ludzi każdy grosz się liczy, to Allegro działa - delikatnie to ujmując - niefajnie.

oznacz moderatorów

dawal50
#14 Krzewiciel#

@PromykSB "Muszą jakoś odkręcić pousuwane aukcje i ukaranych niesłusznie sprzedawców. Jak przyznają powyższe - wypadałoby opublikować oficjalne stanowisko."

A jakie konkretnie oferty zostały niesłusznie usunięte? Twoje oburzenie podpowiada że to Twoje oferty zostały usunięte. Pokaż konkretnie swój niesłusznie usunięty opis oferty, skopiuj opis oferty i zobaczymy czy nie złamałeś regulamin.

"Należy jednak podkreślić, że opis oferty nie może wskazywać, że Sprzedający założy konto za Kupującego i sam aktywuje ten klucz. "
A gdzie to jest niby zabronione? To nijak nie wynika z przytoczonego przez Panią fragmentu regulaminu.

Jak nie? "Jakiekolwiek formy stałego lub czasowego dostępu lub korzystania z konta"

Zakaz sprzedaży całych kont z mailem - gdzie to jest dokładnie napisane i skąd to niby wynika?
Bo z tego bełkotu w regulaminie nie wynika.

To samo "Jakiekolwiek formy stałego lub czasowego dostępu lub korzystania z konta"

- co z rekompensatami za błędnie usunięte aukcje?

daj przykład opisu aukcji która błędne została usunięta

@iwonex23 "Nie jest to prawnie zakazane, a nawet jedna z dyrektyw unijnych mówi, że konsument ma prawo zbyć treść cyfrową i zobowiązała techgigantów do umożliwienia tej drogi. "

Niby tak, ale może chcą być zgodni z regulaminem Steam, Uplay itd?

@iwonex23 "Konto Fortnie - to konto Epic Games Store - równocześnie zakazane i dopuszczone!"

Nie równocześnie, Na Allegro możesz sprzedawać dostęp do kont w grach typu free-to-play
ALE Nie możesz sprzedawać dostępu do kont, do których – poza grami bezpłatnymi – przypisane są również te płatne.

@zlotylek "Konta battlenet sprzedawać można, a konta steam już nie? Nie uderzył się ktoś u Was w tym allegro ostatnio w głowę?"

To samo, Na Allegro możesz sprzedawać dostęp do kont w grach typu free-to-play
ALE Nie możesz sprzedawać dostępu do kont, do których – poza grami bezpłatnymi – przypisane są również te płatne.

@DarkStoorM Wkleiłeś screen z kontami do lola czyli dozwolonymi kontami free to play. Poza tym jak wklejacie nawet niedozwolone to o niczym nie świadczy, po prostu zgłaszajcie je. To że nie są jeszcze usunięte oznacza, że admin ich jeszcze nie usunął, a nie że są równi i równiejsi.

@fragtour "Z drugiej strony : Epic Games Store jest wymienione w zakazie więc Fortnite powinien być zakazany także"

Dlaczego tak uważasz? Na Allegro możesz sprzedawać dostęp do kont w grach typu free-to-play. Nie można sprzedawać kont z płatnymi grami, jak konto ma wyłącznie Fortnite to możesz, jak są na koncie EPIC jeszcze dodatkowo płatne gry, takie jak np rozdawane kiedyś GTA V to wtedy nie można

@PromykSB "Battlenet, który z całą pewnością nie jest dla gier darmowych i nie służy tylko pojedynczej grze ma nawet "Konta" jako swoją kategorię na allegro!"

Co w tym dziwnego? Po prostu można sprzedawać konta z grami free to play pod warunkiem że nie mają na tych kontach gier płatnych

@Client:79577720 "W tytule aukcji wystarczy napisać "konto fortine" zamiast "konto epic games z fortinte" i już się nie połapią"

To nie ma znaczenia, liczy się to, czy jest na tym koncie płatna gra

oznacz moderatorów

BlazejGB
#7 Wielbiciel#

Niby tak, ale może chcą być zgodni z regulaminem Steam, Uplay itd?

Regulamin Steam, Uplay itd. nie może być nadrzędnym nad prawem i regulacjami UE.

oznacz moderatorów

dawal50
#14 Krzewiciel#

@BlazejGB tak jak zakładanie maseczek, zgromadzenia i zamykanie branż, też jest sprzeczne z konstytucją, bo nie ma wprowadzonego stanu wyjątkowego.

Poza tym nie wiem czy regulamin Steam jest sprzeczny z regulacjami UE, bo niby zapadły te wyroki w 2019, a jakoś dalej nie można odsprzedawać aktywowanych gier. Więc chyba się wybronili? Coś słyszałem że zasłaniają się subskrypcją itp. Nie wiem jak jest aktualnie.

oznacz moderatorów

iwonex23
#9 Pomysłodawca#

@dawal50

Jak nie masz wiedzy, to nie pisz, że coś Ci się "wydaje" bo akurat bzdury piszesz. I przytaczasz zapisy które są nie na temat.

UE dała krajom członkowskim 2 lata na wprowadzenie tej dyrektywy w ich systemy prawne. Nikt nie przewidział epidemii sars-cov-2 więc wszystko zostało prolongowane, bo teraz są ważniejsze problemy.

PS. maskę powinieneś nosić w trosce o zdrowie własne i własnej rodziny, a nie dlatego że rząd Ci kazał. Tyle masz do zrobienia - założyć maskę (wszystkich ona uwiera i irytuje, ale nic lepszego nie ma póki co) i myć ręce. To chyba nieskomplikowane? Z moich doświadczeń wynika, że każdy kto widział jak wygląda umieranie to dziadostwo to jakoś nie ma problemów ani snanitarnych, ani ideologicznych. Nie skupia się na pie-rd-ołach tylko unika tego szajsu wedle obecnej wiedzy medycznej.

@MoneydropEU  porób ładne screeny i na wykopie to zamieść. I ładnie opisz, że zatrudniają w tym korpo kompletnych kretynów.

Jeżeli wywaliłeś pieniądze na wyróżnienia - kłóć się o ich zwrot. I chciej jeszcze rekompensate za przewlekły stres, który spowodował szkodę zdrowotną. Forsę Ci mogą odliczyć z salda prowizyjnego, a jeśli idzie o rekompensate to podejrzewam jakiś pakiecik darmowych wyróżnień lub w promocji. Zawsze się przyda. Jak kiedyś sprzedawałam na allegro, to tak robili. Tylko, że wtedy to z tym supportem jakoś dało się żyć, teraz to widzę że notorycznie startują w konkursie pt "uderzamy do dna od spodu".

Ten ich regulamin to kompletne dzia-do-stwo(to nie jest przekleństwo, tylko negatywny opis). Pisane na kolanie przez partacza. Za kilka patysi bym im to poprawiła tak, by nie było wątpliwości. I dopisałabym im dodatkowe instrukcje interpretacyjne by się nie gubili w nim.

oznacz moderatorów

dawal50
#14 Krzewiciel#

@iwonex23 "Jak nie masz wiedzy, to nie pisz, że coś Ci się "wydaje" bo akurat bzdury piszesz."

Napisanie że nie wiem dlaczego dalej nie można odsprzedawać gier przypisanych do kont nie jest pisaniem bzdur. Za to Ty nie pisz mi o czym powinienem pisać i że piszę bzdury, skoro sama piszesz bzdury i nie masz wiedzy:

Konto Fortnie - to konto Epic Games Store - równocześnie zakazane i dopuszczone! Kwestia jak to kto opisze? Czy wy sprawdzaliście w ogóle co to konto Fortnite przed wrzucaniem tej głupoty w regulamin? Czy wy w ogóle wiecie jak wygląda steam czy epic? Mam wrażenie, że na nazwie znajomość się kończy.

Sama nie czytałaś w ogóle tych zapisów a piszesz że nie mam wiedzy i piszę bzdury https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/abc-sprzedazy/jakich-przedmiotow-nie-mozna-wystawiac-na-a...

Wymądrzasz się, masz pretensje do Allegro a nawet nie przeczytałaś dlaczego tak robią. Masz dokładnie odpowiedź na Twoje zarzuty, więc dlaczego masz pretensje skoro podobno nie piszesz bzdur i masz wiedzę w przeciwieństwie do mnie?

Najpierw masz pretensje, nie czytasz regulaminów a jak ktoś coś napisze zgodnego z prawdą to mu piszesz że nie ma wiedzy i pisze bzdury, a w tym samym czasie sama nie wiesz że piszesz bzdury, bo nie przeczytałaś tych zapisów.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@dawal50 Krótko, węzłowato i na temat: artykuły pomocy nie są regulaminem😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

dawal50
#14 Krzewiciel#

@Knowhere i co chciałeś wnieść tym wpisem skoro artykuł pomocy nie jest sprzeczny z regulaminem? czy gdybym zamiast artykułu pomocy wkleił link https://allegro.pl/regulamin/zalacznik/1 i wskazał punkt 42 i 43 byłbyś usatysfakcjonowany i cokolwiek by to zmieniło?

Powiem więcej, ten link jeszcze bardziej zmniejsza w dyskusji pole manewru obecnym tu (dającym ci za to wpunkt 🤣) kombinatorom handlującym kontami, więc strzał w kolano 😏 

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@dawal50 Fakt, dopiero po czwartym podejściu do regulaminu zauważyłem, że jest okej. Jednak trzeba na spokojnie i na trzeźwo czytać regulaminy...

oznacz moderatorów

MoneydropEU
#9 Pomysłodawca#

@dawal50 Odbiegając od tematu sprzedaży samych kont. Oferuję usługi pomocy w zdobywaniu poziomu w płatnej grze. Czy za takie coś mogą usuwać mi oferty? Nie oferuję kont itp, tylko zdalną pomoc

oznacz moderatorów

Client:79577720
#14 Krzewiciel#

@MoneydropEU nie, ta zamiana tego nie dotyczy 

oznacz moderatorów

MoneydropEU
#9 Pomysłodawca#

Wyobraź sobie kolego, że jeden z wyżej postawionych pracowników ponoć przekazywał moje oferty do weryfikacji i nie może ich przywrócić, ponieważ

"w tym wypadku zakaz sprzedaży takich towarów określa w Regulaminie zapis

"Jakiekolwiek formy stałego lub czasowego dostępu lub korzystania z konta"

Gdy odpisałem : 

Szanowny Panie, raz jeszcze powtarzam.

 Kupujący nie otrzymuje "jakiekolwiek formy stałego lub czasowego dostępu lub korzystania z konta"

Oferujemy usługę. Na dodatek nie wymagamy podawania danych przy transakcji przez allegro. Nigdzie w opisach nie jest napisane , że kupujący ma podać własne dane do logowania czy coś w tym stylu.

Otrzymałem fatality w postaci :


Sprawa zatrzymania ofert została przeze mnie już kilkukrotnie weryfikowana z działem zajmującym się tą tematyką i otrzymałem odpowiedź, że oferty zostały zatrzymane prawidłowo z powodu naruszenia Regulaminu. 

I co mam teraz zrobić? W mojej branży jest wyścig na ilość sprzedanych sztuk. Już brakowało mi 10 sztuk, aby być na topie i usunęli mi aukcje. Za to z niewiadomych przyczyn oferty konkurencji są w "bezpiecznej strefie". Czy ktoś może cokolwiek doradzić w tej sprawie? albo chociaż się wypowiedzieć??

oznacz moderatorów

dawal50
#14 Krzewiciel#

@MoneydropEU raczej nie możesz tego sprzedawać

Z jednej strony jest zapis "Na Allegro możesz sprzedawać dostęp do kont w grach typu free-to-play, czyli między innymi League of Legends, Fortnite czy World of Tanks. W takich przypadkach oferujesz kupującemu na przykład osiągnięty w grze poziom, rozwiniętą postać czy inną unikalną zawartość. "

Możesz sprzedawać konto z grą free to play z osiągniętym poziomem, ale w Twoim przypadku oferujesz usługę zdobywania poziomu, a na to jest osobny zapis:

Zabronione są między innymi:

oprogramowanie służące do wyręczania działań gracza w grach online (tak zwane boty). Zabroniona jest również sprzedaż licencji, skryptów i wszelkich usług dotyczących takich programów.

Wszystko jest tutaj opisane:

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/abc-sprzedazy/jakich-przedmiotow-nie-mozna-wystawiac-na-a...

oznacz moderatorów

MoneydropEU
#9 Pomysłodawca#

@dawal50   Od kiedy jest ten wpis w regulaminie? masz taką informację?

oznacz moderatorów

Client:79577720
#14 Krzewiciel#

@MoneydropEU  z tego co zrozumiałem to ty expisz samodzielnie swoim kontem konto drugiego gracza?

oznacz moderatorów

MoneydropEU
#9 Pomysłodawca#

Nie. Muszę wejść na konto innego gracza i tam zdobywać poziom. Przekazanie danych odbywa się poza allegro. Klient kupujący taką usługę doskonale wie, że ma podać dane albo przy zakupie albo (zazwyczaj ich o to proszę) metodą mailową. Na allegro nigdzie nie mam informacji o podawaniu danych, ponieważ jest to oczywista oczywistość. 

oznacz moderatorów