anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy allegro wprowadziło nowe obostrzenia dla sprzedających odnośnie odpisywania na pytania ?

musicman76
#12 Orędownik#

Dziś otwieram kartę jakosci sprzedaży a tam Średni czas odpowiedzi na wiadomości klientów:25h 48m, patrzę o co chodzi..hmm więc otwieram zestawienie z 29 stycznia a tam jedna nie udzielona odpowiedz przez 257h 41m 51s myśle o co chodzi sprawdze to patrze nie no odpowiedz była szybko udzielona, więc o co chodzi ?

oznacz moderatorów
21 ODPOWIEDZI 21

LEW433
#21 Demiurg#

Jest 24godz na odpowiedź pomijając dni świąteczne: @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

musicman76
#12 Orędownik#

no to o tym wiem, to dlaczego mam w zestawieniu ze nie odpowiedzialem dla jednego dupka przez 257h 41m 51s jak odpowiedzialem po paru godzinach ?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@musicman76 Cześć. 🙂 Nie wprowadziliśmy zmian — standardowo na odpowiedź sprzedający ma 24 godziny. Pytanie zostało zadane 2 stycznia o godzinie 16:46, a odpowiedzi udzieliłeś dopiero 18 stycznia o godzinie 10:38.

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

musicman76
#12 Orędownik#

a rzeczywiście bo trafiłem na klienta [edytowano] ktory juz raz to pytanie zadał 15 listopada i ja mu wtedy odpowiedziałem a potem to samo zrobił kopiuj wklej 2 stycznia i ja go zignorowałem bo juz odpowiedziałem na to pytanie

oznacz moderatorów

musicman76
#12 Orędownik#

to już wiem o co chodzi trzeba sie tak bawic jak klient pyta o to samo kilka razy to trzeba mu odpowiadać to samo klilka razy taka nowa zabawa na allegro inaczej zostaniesz zbanowany haha

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@musicman76  tak trzeba, my jak nie jesteśmy pewni i kupujący w pytaniu o przedmiot pisze np : dziekuje to w ramach odpowiedzi wysyłamy kropke. Tak dla pewności

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@musicman76 Ty tak odbierasz tą sytuację , a ja widzę to nieco inaczej . Nie każdy jest optrzaskany w internecie czy czy w funkcjonalności allegro jak Ty  ,pytający nie potrafił zlokalizować odpowiedzi więc zadał ją ponownie .

oznacz moderatorów

musicman76
#12 Orędownik#

no tak klient ma prawo byc przygłupem i robic sobie jaja, sprzedający musi być cirpliwy bo go zbanują

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@musicman76 przygłup, bo zadał po raz drugi pytanie? Fajne masz podejście do klientów..

oznacz moderatorów

musicman76
#12 Orędownik#

bo zadaje to samo pytanie kopiuj wklej

oznacz moderatorów

musicman76
#12 Orędownik#

Zresztą jakbyś miał 20% zwrotów po przed swiątecznych zakupach za "nietrafione prezenty", bo można się pobawić wyszmacić i zwrócić dla sprzedawcy w fatalnym stanie, gdzie sprzedawca może to sprzedać ale za 50% ceny to miałbyś inne zdanie o "klientach".

oznacz moderatorów

Client:109808341
#12 Orędownik#

@musicman76jak nie radzisz sobie z ogarnieciem Allegro to nie sprzedawaj. Proste. Jezeli ci nie odpowiada Ustawa Konsumencka - nie sprzedawaj. Nie pasuje ci regulamin Allegro? Zlikwiduj konto.

Wlasnie jestes takim typowym handlarzem. Dupek...przygłup - swietne okreslenia klienta.

W przypadku czesci sprzedawcow odpowiada za nich automat "bla bla bla" bez pozniej merytorycznej odpowiedzi na pytania zadane przez klienta. Z prostego powodu: czesc w ogole nie wie co sprzedaje. I sie nie zna.

A na razie polecam wizyte u psychiatry i jakas 10-cio godzinną sesje u psychologa.

oznacz moderatorów

Sklep-RockBeat
#9 Pomysłodawca#

haha tobie polecam psychiatre

oznacz moderatorów

musicman76
#12 Orędownik#

Kupujacy albo agent Allegro bo napewno nie sprzedawca:)

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Słabe podejście i wówczas takie "wyzwiska", zmień zainteresowania.

oznacz moderatorów

musicman76
#12 Orędownik#

Kupujący albo agent Allegro bo na pewno nie sprzedawca:)

oznacz moderatorów

ALL-DA
#13 Ambasador#

@musicman76 jeśli towar zwracany w ramach odstąpienia od umowy ma obniżoną wartość to zgodnie z przepisami masz prawo obniżyć kwotę zwrotu.

Warto to robić nawet jeśli naraża to na negatywy itp. bo to jedyny sposób na takie praktyki.

negatywa raczej allegro nie usunie ..ale jeśli dyskusja byłaby przez takiego kupującego zakończona jako nierozstrzygnięta to po kontakcie konsultanci allegro zmieniają w takich sytuacjach na roztrzygniętą
musisz tylko poinformować o podstawie obniżenia i terminowo odpowiadać w dyskusji

oznacz moderatorów

musicman76
#12 Orędownik#

Obniżona wartość ? = POK+negatyw 🙂 Tyle w temacie 🙂

oznacz moderatorów

SanexHurtowBHP
#12 Orędownik#

jakby klienci czytali to co pisze na aukcjach itp nie było by u mnie 70% zapytań i problemów z szybkim odpisywanie akurat super sprzedawcę mam głęboko .... nie mam czasu na ciągle siedzenie i odpisywanie na cos co pisze w moim opisie .Pisze obuwie wyprzedawane rozmiary 37 i 38 a klient pyta o 43 .Problem powinno rozmywając allegro nie sprzedawca .Oczywiście sprzedawca najgorszy nie ma szacunku do klienta  no cóż kto dostaje zwroty widzi w jakim stanie dochodzą .Średnie 10-25 razy w roku jestem oszukany przez kupującego a ja ile razy oszukuje kupującego 0 bo jakbym to zrobił chociaż raz to miałbym zablokowane konto. 

oznacz moderatorów