anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy allegro zezwala na manipulacje wielowariantowością?

Greenpharma
#7 Wielbiciel#

Witam,
chciałbym się dowiedzieć jak to możliwe że jeden ze sprzedawców w wielowariantowości wystawia produkty raz że z innej kategorii to tez kompletnie inne produkty, od innych producentów zupełnie niepowiązane ze sobą?

https://allegro.pl/oferta/masc-konopna-do-suchej-skory-azs-egzema-luszczyca-7062235711

Proszę zobaczyć tu na wielowariantowość, przecież to jawne omijanie zasad i dobrych praktyk, oni mają tam wrzuconą dosłownie każdą maść jaką mają w ofercie, a jednocześnie każda ta maść jest połączona z produktem czyli chyba muszą być parametry uzupełnione poprawnie? Jestem strasznie zaskoczony, gdyż ja w tej opcji mam zawsze do wyboru produkty tylko tego samego producenta, z tego samego działu itd. a tutaj widzę pełną swobodę.
Mógłbym poprosić o wyjaśnienie?

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

xyz96
#21 Demiurg#

@Greenpharma Niektórzy sprzedawcy naruszają zasady, możesz takie działania zgłaszać tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=a2f3ea49-2579-47d5-87f4-6d96a42e3e86&subjectId=ae7b20da-e...

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@Greenpharma Wielowariant tworzysz z grupy produktów w tej samej kategorii i jeżeli zestaw parametrów się zgadza - z takim małym zastrzeżeniem, że wielowariant powinien dotyczyć tego samego produktu, czyli różnić się pojemnością, czy kolorem. Tutaj sprzedający ma wszystko w kategorii "Produkty konopne", więc może połączyć obojętnie co, jakiego produktu by nie miał - maść, pasta czy tam obojętnie co. Wystarczy, że w ofertach ma producent: "inny" i może w tej kategorii połączyć wszystko - albo nie wie na czym polega wielowariant albo chce wykorzystać większy zasięg (skrót do reszty ofert)

Nie zagłębiałem się w wielowarianty aż tak, ale dobrze by było podpytać same Allegro. W sumie, to zerknę sobie jeszcze w szczegóły.

Można zgłosić:

12.1. W przypadku Ofert wielowariantowych dozwolone jest łączenie Ofert z Towarami, które mają takie same przeznaczenie, są tej samej marki oraz wystawione są w tej samej kategorii.

Maści mają różne przeznaczenie - jeżeli dobrze rozumiem 😉

oznacz moderatorów