anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy dozwolone jest wykorzystywanie cudzych zdjęć na allegro?

MAMY ROZWIĄZANIE!
sisa3
#10 Popularyzator#

 

 

  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_ Czy dozwolone jest wykorzystywanie cudzych zdjęć na allegro?

Jesteśmy firmą która szyje swoje produkty od podstaw, mamy swoje własne wykroje oraz swoje własne  zdjęcia.

Dzisiaj zauważyłam że jeden ze sprzedawców ukradł nasze zdjęcia i wystawia je na allegro jako swoje produkty.

Oczywiście nie ma naszej zgody na to i jego produkt nie jest ( nie powinien nawet) być  powiązany z naszym produktem.

Oczywiście napisałam o usuniecie aukcji, wysłałam nasze oryginalne zdjęcia od fotografa, ale dostała odpowiedzi :


Dzień dobry,

Dziękuję za wiadomość.

Sprawdziłem wskazaną ofertę. Widzę, że jest ona podpięta do produktu a tym samym zdjęcia z produktu wyświetlają się w ofercie. Wyjaśniam, że na podstawie art. 5.5 wyrazili Państwo zgodę na wykorzystanie tych materiałów (“Użytkownik wyraża zgodę na wykonywanie autorskich praw osobistych do Treści przez Allegro.pl”). Na tej podstawie został stworzony produkt, z którego wszyscy Sprzedawcy mogą korzystać, łącząc go ze swoją ofertą. Z tego powodu nie mamy podstaw do podjęcia działań

Pozdrawiam
// Mateusz Bukowski
Zespół Allegro

 

oraz kolejną od tego samego Pana


Dziękuję za odpowiedź.

Rozumiem, że ta sprawa budzi Państwa sprzeciw. Jednocześnie wyjaśniam, że według zasad z momentem wprowadzenia informacji lub danych do treści oferty, Allegro.pl nabywa uprawnienie do korzystania z nich, w szczególności do posługiwania się nimi w dowolny sposób, w każdym czasie i według własnego uznania. Nie mam w tym przypadku podstaw do usunięcia oferty.

 

Mam teraz pytanie,

Czy jak uszyję  koszulki, ukradnę zdjęcia firmy Adidas i wystawię je na aukcji, to mogę ją sprzedawać  zgodnie z prawem na allegro?

Tak zrozumiałam odpowiedz konsultanta, chyba raczej nie jest to zgodne z prawem.

Z góry dziękuję za podpowiedzi co z tym zrobić dalej, bo pisanie maili już nie ma sensu.

 

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10
LEW433
#21 Demiurg#

Były już takie wątki poruszane tu na forum, i nie przyniosły rozstrzygnięcia, zdania są podzielone. Niby nie można ale na Allegro można.😁

oznacz moderatorów
sisa3
#10 Popularyzator#

W regulaminie jest  napisane

Zasady dotyczące opisu oferty
  • Samodzielnie stwórz opis Twojej oferty - sam opisz i przedstaw wizualnie oferowany przedmiot.

    Nie możesz kopiować materiałów z katalogów, stron internetowych, a także ofert innych sprzedających. Aby wykorzystać cudze materiały, potrzebujesz pisemnej zgody właściciela praw autorskich. Dotyczy to między innymi tekstu, zdjęć i grafik.

  • Zwróć uwagę, aby opis Twojej oferty był dokładny i nie wprowadzał kupujących w błąd - precyzyjnie i jednoznacznie opisz przedmiot.

    Jest to konieczne, aby uniknąć nieuprawnionego użycia zastrzeżonego znaku towarowego. Przykładem może być umieszczenie w opisie nazwy znanej marki w celu porównania jej z własnym przedmiotem.

Niepoprawne lub niejasne informacje w opisie oferty mogą naruszać prawa właściciela marki i wprowadzać kupujących w błąd.

 

Po pierwsze nie mają mojej zgody, po drugie wprowadzają kupującego w błąd bo sprzedają inny produkt niż przedstawia zdjęcie.

Ręce mi opadają już.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@sisa3 jeśli są to wasze produkty szyte przez Was i tylko Wy je sprzedajecie to jakim prawem są łączone z innymi ofertami ? zgłoście źle połączone produkty to odepną i zdjęcia zostaną u Was

Co do zdjęć mają rację zgodziliście się zatwierdzając regulamin 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów
sisa3
#10 Popularyzator#

Ale ja nie widzę aby one były połączone. W/g mnie nie sa i nie powinny być. Pisanie na maila właśnie takie daje efekty 😞 Ja o jednym a konsultant widzi coś innego  i pisze mi bzdury 😞

 

oznacz moderatorów
wypad_com_pl
#11 Animator#

Umieszczając na Allegro własne zdjęcia od jakiegoś czasu przekazujesz prawa do ich wykorzystywania w serwisie Allegro. Stąd taka odpowiedź pracowników. W opisanej sytuacji problem jest zupełnie inny. Jeżeli są to produkty pochodzące wyłącznie z Waszej produkcji i wyłącznie sprzedawane przez Was, nikt inny nie ma prawa z nich korzystać. W takiej sytuacji podpięcie się pod wasz produkt jest niezgodne z regulaminem ponieważ wprowadza klientów w błąd. Jeżeli sprzedawca na pewno nie sprzedaje dokładnie takich samych produkowanych przez Was towarów, śmiało możesz zgłaszać te oferty do usunięcia ale argumentując to że sprzedaje on zupełnie inny towar. Mam nadzieję że to co napisałem jest zrozumiałe. Od korespondencji pracowników Allegro możesz się odwoływać bo w pierwszej linii zazwyczaj odpowiadają pracownicy niezbyt rozgarnięci.

oznacz moderatorów
sisa3
#10 Popularyzator#

Dziękuję, zrozumiałam 🙂 i dokładnie to samo od rana próbuję wytłumaczyć Panu Bukowskiemu.

Jednak on myśli inaczej.

Produkty są nasze i nikt tych produktów nie może sprzedawać na allegro bo wykonujemy je od podstaw.

Nie może być mowy aby ktoś podpinał się pod nasze oferty.

oznacz moderatorów
sisa3
#10 Popularyzator#

podpowiedź  mi proszę jeszcze, jeśli wiesz, gdzie pisać dalej?

oznacz moderatorów
wypad_com_pl
#11 Animator#

Najlepiej kontynuować korespondencję, tłumacząc dosadnie na czym polega problem. Jeżeli dany pracownik dalej nie będzie tego rozumiał to zażądaj w korespondencji kontaktu z osobą dla niego nadrzędną oraz poinformuj że w przypadku braku reakcji wystosujesz na niego skargę ze względu na nieznajomość przepisów prawa oraz regulaminu firmy w której pracuje. Zapewniam że tematem szybko zajmie się inna bardziej kompetentna osoba. Ważne aby w prosty sposób opisać na czym polega tu problem. W większości takich sytuacji szeregowi pracowniczy walą kopiuj/wklej żeby się tylko pozbyć problemu.

oznacz moderatorów
sisa3
#10 Popularyzator#

Dzięki 🙂

Od rana piszę i nie może zrozumieć nikt tego co piszę.

Teraz dostałam odpowiedz od innej osoby w podobnym stylu.

Qrde, Wy zrozumieliście od razu a czemu oni nie?

 

 

oznacz moderatorów
sisa3
#10 Popularyzator#

Dla Wszystkich szukających rozwiązania tak jak ja.

Allegro nie pomogło nic, mimo iż dostarczyłam im wszystko na tacy.

Zwróciłam się o pomoc do prawnika.

Zdjęcia zostały usunięte i dostałam nawet odszkodowanie.

Moja rada, pozapisujcie wszystko gdzie wykorzystano Wasze zdjęcia, opisy itd, i do prawnika.

Nikt nie może bezkarnie kraść czyichś zdjęć.

 

 

 

oznacz moderatorów