anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy firma może dawać gwarancje na 1 miesiąc?

MAMY ROZWIĄZANIE!
desire32
#9 Pomysłodawca#

czy to zgodne z regulaminem? firma sprzedaje swoje produkty jest full opcji ale ta gwarancja 1 miesiąc mocno zniechęca.prawdopodobnie z chin produkty

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4
MrMarco
#13 Ambasador#

Gwarancję może, natomiast musi udzielić obowiązkowej rękojmi na 2 lata - jeśli towar jest nowy. Rękojmia to taka gwarancja realizowana przez sprzedawcę

oznacz moderatorów
desire32
#9 Pomysłodawca#

czy taka informacja powinna być w informacji tzn czy ja powinnam widzieć zapis że jest rękjomia? bo ja tego nie widze i nie wiem kupowac czy nie

oznacz moderatorów
MrMarco
#13 Ambasador#

Rękojmia jest obowiązkowa dla sprzedawcy niezależnie czy o tym pisze, czy nie - z mocy prawa po prostu.

W tym konkretnym przypadku, to ja bym się raczej spodziewał kłopotów z reklamacją, tym bardziej jeśli sprzedawca jest z Chin

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@desire32 Gwarancja nie jest obowiązkowa, w ogóle może jej nie być. Obowiązkowa jest rękojmia, która na przedmioty nowe trwa 2 lata. Rękojmia zazwyczaj jest lepsza od gwarancji, gdyż jej warunki są określone ustawą i kupujący ma więcej praw. Poczytaj w necie o gwarancji i o rękojmi. Na Allegro warunki gwarancji masz w zakładce Gwarancja, a warunki rękojmi w zakładce Reklamacja. Nawet gdy firma nie wypełni zakładki Reklamacja, rękojmia ją obowiązuje.

oznacz moderatorów