anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy inny sprzedawca może korzystać z moich zdjęć

mex-system
#8 Zapaleniec#

Witam.
Mam problem otóż jeden ze sprzedawców wykorzystał moje zdjęcia do swojej oferty.Na pytanie do Allegro o zablokowanie oferty odp. była wyraziłem zgodę na udostępnianie treści i materiałów.Chcialem dodać ze oferta moja ma nadany numer EAN i oferta tego sprzedawcy zdaniem Allegro jest podpięta pod moja ofertę ale parametry już nie są takie same a tylko zdjęcia i Allegro twierdzi ze ich system nie pokazuje  błędu.Moje pytanie jest czy w jakiś sposób mogę zablokować temu sprzedawcy ofertę?

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

ifonka-zaba
#14 Krzewiciel#

Nie możesz zablokować. W dobie allegrowej produktyzacji każdy ma prawo do korzystania z Twoich zdjęć tak jak Ci Allegro odpowiedziało - wyraziłeś na to zgodę akceptując regulamin za każdym razem gdy się logujesz.

____________
dla przyjaciół Żaba
oznacz moderatorów

bez_zbednych_pl
#9 Pomysłodawca#

Podstawowe pytanie, czy zdjęcie jest Twojego autorstwa. Jeśli tak, to posiadasz do niego prawa autorskie i nie jestem pewny, czy Allegro może nimi dowolnie dysponować. Kilka razy mieliśmy podobną sytuację i oferty z naszymi zdjęciami były usuwane. Zawsze podawaliśmy nr naszej oferty, z której zdjęcie zostało wykorzystane. Sprawdź sobie tu i ew. zgłoś jeszcze raz

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/zasady-i-regulamin/prawa-autorskie-xG71gnbW5S2

oznacz moderatorów

mex-system
#8 Zapaleniec#

Allegro odpowiada zawsze tak samo powołując się na regulamin.Jesli chodzi o zdjęcia to tak my jesteśmy właścicielami.Najgorsze w tym wszystkim jest to ze mieliśmy pomysł zainwestowaliśmy kupę czasu i pieniędzy a tu ktoś może sobie korzystać z twoich zdjęć i twojego pomysłu.Malo tego jeszcze obniża ceny do poziomu minimum.Chore to jest.

oznacz moderatorów

bez_zbednych_pl
#9 Pomysłodawca#

W takim razie zgłaszajcie zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa z art.79 Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

 

Nie jest to może super komfortowe rozwiązanie, ale na niektórych nie ma rady. Allegro niechętnie usuwa oferty, bo przecież każda sprzedaż to kasa dla nich. My już się przestaliśmy cackać z januszami biznesu i innymi turbobrązami, i jeśli nie usuwają po dobroci, to leci zawiadomienie do prokuratury. Szach mat

oznacz moderatorów

mex-system
#8 Zapaleniec#

Prawnik napisał pismo do tego sprzedawcy ale on tak samo jak Allegro odwołuje się do regulaminu.Bardzo dziękuje za odp.Tak tez zrobimy.Pozdrawiam 

oznacz moderatorów