anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy inpost coś kombinuje ze zwrotami przesyłek?

RED
#21 Demiurg#

Czy inpost coś kombinuje ze zwrotami przesyłek?

mają być zwracane do paczkomatów a nie jak teraz bezpośrednio

do siedziby firmy?

bo takie doszły mnie słuchy?

to fejk czy prawda?

@InPost 

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

Halfrunt
#18 Luminarz#

Prawda, od teraz paczka wraca tam skąd wyszła. Jeśli nadasz w paczkomat to do tego urządzenia.. a jeśli zabrał ją kurier to normalne wraca kurierem do miejsca skąd ją zabrano. 

Nie dotyczy umów biznesowych, w których określono sposób i warunki zwrotów. 

oznacz moderatorów

AlePiesio
#13 Ambasador#

A skąd takie info? Tzn gdzie mają wracać zwroty, nadam paczke np w paczkomacie zaw05 ale na etykiecie mam zaw07, to gdzie zwrot trafi? Na adres na etykiecie zaw 07 czy kawałek dalej tam gdzie nadałem w innym paczkomacie zaw05?

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

@AlePiesio z poniżej cytowanej treści maila jaki od @InPost  otrzymałem, wynika że paczka wraca do tego, gdzie ją nadano, a nie deklarowano - choć zawsze można się dopytać.

Chyba dotyczy to tylko zwrotów przesyłek nieodebranych, zwrotów konsumenckich po odebraniu i odesłaniu, chyba już nie. 

"Zmiana procesu realizowania zwrotów do nadawców po nieudanej próbie doręczenia przesyłki – po zmianie zwroty będą realizowane bezpośrednio do miejsca, z którego przesyłki zostały nadane. Jeśli nadanie nastąpiło przez Paczkomat® lub przez PaczkoPunkt – zwrot zostanie wykonany dokładnie do tego samego urządzenia lub punktu. W przypadku nadania poprzez podjazd kuriera – zwrot zostanie zrealizowany pod adres nadawczy (tak jak dotychczas). Zmiana nie dotyczy Klientów z ustalonym adresem zwrotu w ramach umowy biznesowej."

Modyfikacje wchodzą w życie dnia 17 października 2022 roku"

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@RED  jeśli masz stałą umowe lub dajesz zlecenie odbioru - paczka wraca na adres

Jeśli nadajesz w paczkomacie - wraca do paczkomatu.

Generalnie paczki wracają w miejsce z którego zostały nadane.

Tylko że nie chodzi tu o zwroty od klientów ( te klineci musza wysłać zgodnie z podanym adresem do zwrotów inaczej zwrot będzie nieskuteczny wiec odstąpienie od umowy także) Chodzi wyłącznie o przesyłki których klienci nie odebrali.

oznacz moderatorów

kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

Czyli jak deklarowałam nadanie w paczkomacie ale realnie nadaje w paczkopunkcie to gdzie wróci paczka??? Bo nie po to zamawiam kurierami omijając paczkomaty, żebym teraz musiała po zwroty zasuwać do paczkomatów..... @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@kaliszaneczka-x jeśli klient nie odbierze przesyłki będziesz niestety musiała ,, zasuwać ,, do miejsca gdzie została nadana .

oznacz moderatorów

kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

No właśnie nadana jest w paczkopunkcie tylko na etykiecie ma paczkomat. 

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

@kaliszaneczka-x jeśli masz umowę z InPost i rozliczasz się na podstawie wystawionej faktury, to sprawdź jak masz w umowie 

oznacz moderatorów