anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy jakość obsługi ma wpływ na trafność aukcji

agat-ek
#9 Pomysłodawca#

Od jakiegoś allegro informuje, że jakość sprzedaży ma wpływ na trafność i im lepszą masz jakość tym wyżej są Twoje aukcje, ale... to nie jest prawda... Kategoria Zegarki: pierwsze dwie aukcje to 96%, słaba popularność produktu. Więc wzorowa jakość obsługi ma wpływ na wysokość wyświetlania aukcji czy nie, bo ten przypadek pokazuje, że nie jest to prawda, albo ten sprzedawca zna inne tricki, żeby to obejść.  (bo poza nim wszyscy na 1 stronie mają powyżej 99%)

 

1.jpg2.jpg

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17

xyz96
#21 Demiurg#

@agat-ek Co to jest 96% i 99% ? Jakość sprzedaży, czy procent pozytywnych komentarzy?

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@agat-ek w pierwszej kolejności wyświetlają się oferty promowane.

@xyz96 zapewne jest to % pozytywnych komentarzy, bo jakości sprzedaży Allegro nie określa w % tylko w punktach 🙂

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Moje pytanie było skierowane do autora wątku. Proszę, aby TWA nie zadawało mi pytań i nie udzielało mi odpowiedzi na pytania, które nie są do TWA kierowane.

oznacz moderatorów

agat-ek
#9 Pomysłodawca#

W pierwszej kolejności wyświetlają się oferty sponsorowane, a dopiero potem promowane. A te dwie aukcje otwierają aukcje promowane (nie opłacane przez ADS) Widać, że masz pojęcie 🙂

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@agat-ek teraz widać zdjęcie, wcześniej widziałaś je tylko ty 🙂 i na nim wyraźnie widać, że te dwie oferty są promowanie, dlatego niezależnie od innych czynników są na górze listy 🙂

oznacz moderatorów

agat-ek
#9 Pomysłodawca#

W pierwszej kolejności wyświetlają się oferty sponsorowane, a dopiero potem promowane. Wskazane dwie aukcje otwierają aukcje promowane (nie opłacane przez ADS, tylko normalne aukcje wyróżnione) 

 

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@agat-ek normalne aukcje wyróżnione, też są płatne, dlatego są na początku listy. Oferty ADS są na początku i na końcu strony, a od pewnego czasu są też w innych miejscach na liście 🙂

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@agat-ek Te procenty to nie jakość sprzedaży, to procent pozytywnych komentarzy. Można mieć niski procent i jednocześnie zapłacić za promowanie i sponsorowanie, dlatego takie aukcje są na początkach listingów.

oznacz moderatorów

agat-ek
#9 Pomysłodawca#

czy Wy wszyscy jesteście pierwszy raz na allegro? W pierwszej kolejności wyświetlają się oferty sponsorowane (opłacane przez ADS), a dopiero potem promowane. Te dwie aukcje otwierają aukcje promowane (nie opłacane przez ADS) czyli normalne aukcje promowane tylko wyróżnieniem. I pierwsze miejsca normalnie sortowane przez trafność zajmuje sprzedawca z niską jakością obsługi i procentem komentarzy pozytywnych. A mieli je zajmować sprzedawcy o najlepszej jakości obsługi i najwyżej ilości procentów pozytywnych komentarzy. Więc pytam: czy jakość obsługi ma wpływ na trafność czy nie. 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@agat-ek Zapytaj tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=a0f7ce34-c6f6-43e6-af7d-ad39bacce619 Nie będzie bicia piany i zgadywanek na forum.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@agat-ek w zegarkach damskich jest kilkadziesiąt stron ofert z płatnym promowaniem 😁 Trudno dotrzeć do oferty nawet najlepszego sprzedawcy jeżeli nie płaci za promocję, a nawet jak zapłaci to prawdopodobnie jego oferta będzie na dalekiej stronie.

oznacz moderatorów

Client:80340374
#14 Krzewiciel#

@agat-ek 

Poziom jakości sprzedaży aktualizuje sie codziennie biorąc pod uwage sporo parametrów.Pokazuje ostatnie 30 dni

To co widzisz to "tylko" komentarze.Wynik z ostatnich 365 dni

Co do jakości sprzedaży to każdy komentarz ma swoją wartość tylko przez 30 dni.

 

 

oznacz moderatorów

agat-ek
#9 Pomysłodawca#

Edycja.pngAukcja z wysyłką 38dni, ocen na koncie: 3, kraj wysyłki: Chiny, brak SS. Ktoś wie jakim cudem takie aukcje sa nr. 1 w calej kategorii zegarki męskie skoro jakość obsługi wpływa na trafność? 🙂 Maciej  Śnieżek - chcesz link to prosze: https://allegro.pl/kategoria/zegarki-meskie-19865?bmatch=e2101-d3685-c3683-fas-1-2-0218

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@agat-ek Nie tylko jakość obsługi wpływa na pozycję ofert w wynikach wyszykiwania. Liczba otrzymanych komentarzy nie musi decydować o kolejności na liście ofert. Gdyby tak było, oferty nowych sprzedawców nigdy nie przebiłyby się wśród tych, wystawionych przez doświadczonych sprzedających. 

Cały czas pracujemy nad tym, aby sortowanie według trafności jak najlepiej oddawało to, które oferty są interesujące dla klientów. Trafność to wiele scenariuszy przypisywanych kupującym, gdy szukają danego przedmiotu. W praktyce to może oznaczać, że dwie osoby, które szukają tego samego przedmiotu, mogą zobaczyć odmienne wyniki wyszukiwania. Więcej informacji o trafności znajdziesz w tym artykule.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

insekt2
#8 Zapaleniec#

Pracują Państwo nad tym od kiedy zmieniły się kryteria trafności. W moim dziale to samo. Wiem na czym polegają ADSy i aukcje wyróżnione. Ale nie wiem, dlaczego moja aukcja, mimo wyróżnienia pokazuje się na samym dole listy aukcji wyróżnionych (lub w ogóle - mimo wpisania odpowiednich słów kluczowych!) a wyżej ode mnie, lub nawet na samym szczycie, są aukcje sprzedających z dużo niższymi "rankingami", wysyłkami z odległych miejsc czy z dwuzdaniowym opisem i zdjęciem wziętym z internetu. No cóż - płać i płacz. 10% prowizji + 7,5% + 29 zł a i tak nie mam żadnej pewności że mój produkt pojawi się na liście. Uważam, że kryteria trafności powinny być jawne - nie wierzę niestety w żadne kryteria jakościowe, gdyż w ubiegłych latach, mimo 99,9% pozytywów, jakości obsługi na wysokim poziomie, zjadał nas sklep (zresztą nie tylko nas, tylko cały dział) który w co drugim komentarzu miał "pocisk" od klientów, niecałe 98% pozytywów itd. A czas nastania obowiązkowych EANów we wszystkich produktach, to będzie prawdopodobny czas zawinięcia interesu z allegro. Dziwnym trafem, wszędzie tam gdzie wstawiłem EAN mam praktycznie zerową sprzedaż, mimo tego że wcześniej produkty sprzedawały się dobrze. Aktualnie, sprzedają mi się tylko produkty bez EANów. Przypadek? Nie sądzę. Pozdrawiam!

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@insekt2 

> Dziwnym trafem, wszędzie tam gdzie wstawiłem EAN mam praktycznie zerową sprzedaż

Takie właśnie są efekty produktyzacji i wciskania linków do najtańszych ofert tego samego produktu 😉

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@agat-ek No przecież Chiny (literka C) jest wyżej w polskim alfabecie niż Polska (literka P) 🤣 Te Chińskie podróbki w sporej większości niedopuszczone do sprzedaży na rynek europejski, bo mają tylko certyfikaty Chińskie CE mają na w Polskim serwisie sprzedażowym allegro specjalne przywileje 😉 Więc się nie ma co dziwić. Zapewne dane sprzedawcy to tylko by prawdziwy nie ponosił odpowiedzialności za to co jest sprzedawane 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów