anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy jest możliwy zwrot prowizji aukcji anulowanej przez sprzedawcę?

darek65-16
#1 Nowicjusz#

Kupujący po zakupie produktu przez 5 dni nie mógł zdecydować się jak spersonalizować zakupiony produkt, przez co anulowałem aukcję informując go o tym w wiadomości na allegro, po czym złożyłem wniosek o zwrot prowizjii.

Dodam że kupujący wybrał sposób zapłaty za pobraniem.

Wniosek został automatycznie odrzucony.

Czy w takim wypadku mam jakąś możliwość odzyskać prowizję, oraz jak radzicie sobie z takimi kupującymi którzy zwlekają z podawaniem informacji potrzebnych do personalizacji produktów? 

 

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

damianos99
#11 Animator#

napisałeś, że kupujący wybrał sposób zapłaty za pobraniem, dlaczego nie wysłałeś towaru ?

oznacz moderatorów

darek65-16
#1 Nowicjusz#

Nie wysłałem towaru ponieważ kupujący nie określił jak powinien zostać spersonalizowany produkt. Miał na to 5 dni, aukcja w dalszym ciągu wisiała jako nie wysłana i zaniżała statystyki czasu realizacji oraz jakości sprzedaży 

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Przestań wystawiać w opcji zapłaty "za pobraniem" oraz "odbiór osobisty" a nie będziesz mieć problemów z odzyskiwaniem prowizji jak klient oleje transakcję.

oznacz moderatorów

damianos99
#11 Animator#

"Dodam że kupujący wybrał sposób zapłaty za pobraniem"

napisałeś wyżej, że kupujący wybrał sposób zapłaty za pobraniem, to wybrał czy w końcu nie wybrał ?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tak jest sposób, musisz dołączyć dowód na brak transakcji i napisać odwołanie.

oznacz moderatorów

darek65-16
#1 Nowicjusz#

Jaki to może być dowód? wiadomość o poinformaniu kupującego że jestem zmuszony do anulowania aukcji ponieważ nie określił jak ma zostać spersonalizowany zakupiony przedmiot, może być takim dowodem?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@darek65-16 Tak, spróbuj, oczywiście najlepsze byłoby oświadczenie kupującego.

oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

Wyrzuć płatność za pobraniem i odbiór osobisty, zawsze są z tym problemy.🙄

oznacz moderatorów