anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy ktoś przechodził już przez nowy formularz "wysyłam z Allegro" kurierem DPD?

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

Jak w temacie. Allegro tak ułatwiło, że nie ma widocznego "nadania przesyłki w punkcie Pick Up". Czy może jest gdzieś ukryte, tak jak wiele rzeczy?

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@ART_FOTO Cześć. Możesz nadać przesyłkę przez zakładkę Zamówienia. Przy wybranym zamówieniu kliknij w "Akcje" i wybierz "Przesyłka". Zostaniesz przeniesiony do WzA automatycznie. 

Jeśli nadajesz przesyłkę w punkcie, to nie musisz wskazywać jego adresu w Książce adresowa – Wysyłam z Allegro.

Do połowy lutego 2022 nadal aktywny jest link https://wysylam.allegro.pl

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

Cześć.Tyle to wiem.Tylko jak czegoś nie widać, to nie wiadomo czy to jest dostępne, a już widziałem na forum pytania o to.Czyli dobrze rozumiem, że po zleceniu przesyłki i wydrukowaniu etykiety, mogę nadać w punkcie bez żadnych problemów?A jak wygląda sprawa z podjazdem kuriera?Na stronie oczywiście takich opcji nie widać.

Jeszcze jedno pytanie.Do tej pory wysyłając poprzez Allegro nie były wymagane żadne umowy z przewoźnikiem.Widzę na forum, że wielu użytkowników ma teraz z tym problem, bo system wymaga wpisania takiej umowy.Czy wysyłając poprzez Allegro taka umowa indywidualna będzie wymagana, czy będzie ta jak do tej pory?

Czy wysyłka InPost poprzez Managera paczek będzie możliwa w drugiej połowie lutego, czy też to likwidujecie?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@ART_FOTO Jeśli chcesz zamówić podjazd kuriera, to w WzA zostanie wyświetlony adres na podstawie informacji, które uzupełniasz w zakładce Ustawienia, Książka adresowa – Wysyłam z Allegro:

ko_alka_0-1642099873411.png

Nadawanie przesyłek InPost przez Wysyłam z Allegro zawsze wymagało i wymaga dodania umowy własnej z InPost. Bez umowy możesz nadawać poza WzA, np. w Managerze InPost.

Bez podpisywania umowy z przewoźnikiem przez narzędzie Wysyłam z Allegro nadasz przesyłki dla metod:

Allegro One Box, Allegro One Punkt, 
Allegro Kurier UPS, 
Allegro Kurier UPS pobranie,
Allegro Odbiór w Punkcie UPS,
Allegro Kurier DPD - wysyłka z Polski za granicę, 
Allegro Kurier DPD,
Allegro Kurier DPD pobranie,
Allegro Odbiór w Punkcie DPD Pickup,
Allegro Odbiór w Punkcie DPD Pickup pobranie,
Allegro Pocztex Kurier 48,
Allegro Punkty Poczta, Żabka, Orlen, Ruch,
Allegro Przesyłka Polecona.

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

Do tej pory wysyłałem poprzez Managera InPost.Czy nadal będzie to możliwe?Czy import przesyłek z Allegro do Managera będzie funkcjonował, tak jak do tej pory?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@ART_FOTO Tak, możesz i będziesz mógł nadawać paczki w Managerze InPost, jednak przycisk NADAJ PRZESYŁKĘ dla zamówień InPost, kieruje i będzie kierował:

Konta firmowe: do formularza Wysyłam z Allegro (aby z niego skorzystać musisz mieć podpisaną umowę z InPost). Jeśli masz konto firmowe, ale nie masz umowy z InPost, możesz nadawać paczki z Managera InPost, ale nie zostaniesz do Managera bezpośrednio przekierowany.

Konta niefirmowe: do Managera InPost.

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

Rozumiem.Nie mam umowy z InPost dlatego wchodziłem zawsze poprzez Managera InPost i importowałem przesyłki z Allegro.Z przycisku NADAJ PRZESYŁKĘ miałem dostęp jedynie do DPD.Czyli w tym temacie zostanie wszystko po staremu.Rozumiem, że po imporcie do Managera InPost (tak jak do tej pory), przesyłki Smart będą normalnie uwzględniane?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@ART_FOTO Tak, zmiany w WzA nie wpłyną na Managera Paczek InPost

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

egzotyczneogrody
#8 Zapaleniec#

Ale "poprawiliście" wysyłam Allegro, nowy formularz masakra, w starym można było zrobić w ustawieniach szablony przesyłek, w nowym nie, za każdym razem trzeba wpisywać ręcznie 😠.

oznacz moderatorów

iglakiwolsztyn
#9 Pomysłodawca#

Nowy formularz to dramat, możesz nadać na raz 20 zamówień. Co zrobić gdy masz 20 zamówień na godzinę ? W starym formularzu przygotowałem sobie każde z zamówień osobno wrzucałem w "do wysłania" i wszystko na raz drukowałem a teraz co, mam drukować co godzinę 20 zamówień?

Jak nie będzie Cie kilka godzin to będzie trzeba partycjami po 20szt. przerzucać , co to ma być ?

Dlaczego po 20 ?, było trzeba wybrać tuzin bardziej by pasowało do tego średniowiecza !!!

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@egzotyczneogrody @iglakiwolsztyn Dziękuję za sugestię - przesłałam je do zespołu, który zajmuje się formularzem Wysyłam z Allegro. 

@egzotyczneogrody  Jeśli chodzi o szablony, to w tym momencie WzA nie ma takiej opcji, ale jest w planach udostępnienie możliwości kopiowania wpisanych danych do kolejnych przesyłek i zamówień.

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów