anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy kupujący ma obowiązek odebrać paczkę za pobraniem?

autopaczek
#7 Wielbiciel#

witam

mam po raz kolejny DUŻY problem z kupującym. Kupującym jest 

[edycja]

jak przeważnie nic on nie sprzedaje ani nie kupuje na allegro , chjoć jak stwierdziła Pani/konto jest zarejestrowane na Pana/ zna prawa i obowiązki panujące na allegro bo sama ma konto. Zakupiono u mnie zderzak , którego nie odebrano ponieważ kupujący ma inny odcień w swoim aucie niż ten co ja sprzedałem. Na mojej aukcji wyraźnie pisze że zderzak jest srebrny i do malowania. Wysyłka zderzaka to 100 zł w jedną i 100 muszę zapłacić za przesyłkę spowrotem do mnie. Nie może tak być że SZANOWNY klient nie odbiera zderzaka bo nie a ja płacę za dwie przesyłki . MUSICIE coś z tym zrobić . Jako sprzedający mam dużo obowiązków względem kupujących na allegro . Oni również muszą mieć obowiązki. Kupują srebrny zderzak do błekitnego samochodu. Kupują go bez telefonu - niby w kolor i twierdzą że kupili inny zderzak niż ich na samochodzie. Ja tracę 200 zł na przesyłkę , pakowanie , czas na anulowanie aukcji , zwrot prowizji i ponowne wystawienie części. Czekam na rozsądną odpowiedź.

pozdrawiam

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

mdrogeria
#21 Demiurg#

skończ z przesyłkami za pobraniem 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Nie wysyłaj za pobraniem. Poza tym gdy towar jest niezgodny z opisem, koszt odesłania pokrywa sprzedawca.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@autopaczek kupujący też ma obowiązek odebrać paczkę KC ale musisz to wyegzekwować sądownie 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@autopaczek  tak jak napisali @xyz96 i @mdrogeria  nie oferuj pobrań! Bo potem taki masz skutek. Ale poszukaj na forum przy takiej kwocie może warto :

1. Jak zderzak wróci - wysłać wezwanie do zapłaty emailem z podaniem numeru konta i wyznaczeniem terminu zapłaty.

2. Jak nie zapłaci  wysłać ostateczne wezwanie do zapłaty listem polecnym za potwierdzeniem odbioru.

3. Zgłosić na e-sąd. Koszty niewielkie.

Sprzedajesz jako firma? Napisał że chce skorzystać z prawa zwrotu / odstąpienia od umowy?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

exoryna
#14 Krzewiciel#

Napiszę tylko PS:w zwrotach masz na aukcjach jakieś dziwne zapisy o paragonie/fakturze. Tak nie teges w sumie - niezgodnie z prawem tego wymagasz.

Jeśli to nie twoje to sory za zamieszanie: https://allegro.pl/oferta/roleta-bagaznika-pionowa-vw-passat-b5-kombi-7445166613

oznacz moderatorów