anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy muszę wysłać towar? Podejrzany kupujący

krzysztofeko
#8 Zapaleniec#

Koleś kupił ode mnie używany komputer, przy czym po w pisaniu jego nicku/nazwy firmy, jest masa komentarzy, że koleś kupuje używane komputery staconarne, następnie zgłasza problem na allegro, że coś jest zepsute i albo dostaje rabat od allegro i ciągną z naszej kasy, albo odsyła i wysyła zepsutą część (prawdopodobnie podmienia, bo prowadzi serwis komputerowy). Jeszcze nie opłacił mojej oferty (wybrał dostawę/rozpoczęto płatność). 
Czy jest szansa zablokowania człowieka/anulowania od niego kupna? Bo allegro w regulaminie zabrania, że nie można kogoś blokować, że to nielegalnie jeżeli się nie ma podstaw. Ja mam bardzo duże podstawy w postaci wielu komentarzy w internecie o tym użytkowniku-oszuście, ta sama sytuacja prawdopodobnie mnie czeka. 

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

kostas11
#21 Demiurg#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@krzysztofeko Co, jeżeli to na przykład pomówienia jego złośliwej konkurencji? Komentarze w Internecie to nie jest rzetelny dowód ani podstawa na cokolwiek.

oznacz moderatorów

krzysztofeko
#8 Zapaleniec#

Jestem dobry w analizie, użytkownik [edycja] 
Wiele różnych opinii na: 
pclab/google maps/gowork/wykop.
Ma również inne konto sprzedawcy: [edycja] 7 na 589 negatywnych opinii, 
dotyczą sprzętu który miał wady/zepsuty, a później "zwalał" całą winę na kupujących. 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@krzysztofeko Dziękuję, zgłosiłam to konto do weryfikacji. W zgłoszeniu załączyłam również materiały, które mi udostępniłeś.

Proszę Cię, żebyś nie podawał na Gadane loginów, bo jest to niezgodne z naszym Regulaminem 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

krzysztofeko
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za uwagę, już nie będę wpisywał loginu. 
Przed chwilą dostałem dziwny mail: 
"W załączniku przesyłam wytyczne do pakowania oraz częściowo wypełniona umowa uwzględniająca naszą propozycję z maila wysłanego przed zakończeniem licytacji.

Prośba o sprawdzenie czy dane się zgadzają oraz o uzupełnienie swoich danych.

Jeśli wszystko jest w porządku, proszę przesłać skan lub wyraźne zdjęcie podpisanej umowy mailem.

Po otrzymaniu umowy, dokonamy płatności, prosimy o podanie numeru konta bankowego a następnie umówimy kuriera w dogodnym terminie na nasz koszt w zamian za poprawne zapakowanie.


Jeśli ma Pan jakieś pytania lub wątpliwości, proszę dać znać, chętnie
wyjaśnię. :-)"
Ja na nic się nie zgadzałem, w tej umowie przesłał jeszcze wycenę podzespołów i niby mam to podpisać, to jest mocno nie tak. 

oznacz moderatorów

krzysztofeko
#8 Zapaleniec#

Dodam, że nie pytał się wcześniej o wysłaniu przedmiotu kurierem na jego koszt. Też ja nie wyraziłem nigdzie zgody na podawanie nr. konta/płatność poza allegro. W dostawie wybrałem opcję tylko przedpłatę i tylko paczkomaty inpostu/odbiór osobisty-przedpłata. 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@krzysztofeko To niczego nie podpisuj, nie wysyłaj żadnych danych. Na kilometr śmierdzi przekrętem.

oznacz moderatorów

krzysztofeko
#8 Zapaleniec#

Tylko lipa dziś opłacił zakup. 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@krzysztofeko Mogę Cię prosić o zrzuty ekranu tej wiadomości na spolecznosc@allegro.pl

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

krzysztofeko
#8 Zapaleniec#

Tak, wysłałem, screeny wszystkich 3 wiadomości (2 jego i 1 jedna odpowiedź moja), oraz załącznik "umowy" którą mam niby podpisać. 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@krzysztofeko Cześć. 🙂 Podaj mi proszę numer tego zamówienia - sprawdzę sytuację na koncie kupującego 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Skill_Player
#14 Krzewiciel#

Na forum PCLAB jest specjalny wątek poświęcony sprzedawcom jak i kupującym z Allegro.

Między innymi tam też, był poruszany wątek tego sprzedającego, wielu ludzi skarży się na praktyki stosowane przez nich, przez tą firmę.

oznacz moderatorów