anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy muszę zwrócić pieniądze Kupującemu za nieudokumentowane serwisowanie sprzętu?

doniek_88
#8 Zapaleniec#

Witam mam problem z kupującym [edycja]. Po krótce zamówił u mnie towar 23 października 2020 roku ( koszt towaru 400zł licznik, komputer, wiązka, stacyjka, kluczyk tz zestaw do odpalenia ) po czym po kilku dniach napisał że jest to zestaw od wersji angielskiej i poniósł koszty u mechanika 400zł ( ma wszystko udokumentowane ) za przekodowanie i zmianę licznika i domaga się ode mnie zwrotu 300zł. Proponuje mu zwrot 80zł ponieważ tyle kosztuje licznik europejski, kupujący odrzuca moją ofertę. Po 3 miesiącach chce jednak aby mu zwrócić 80zł a ja go proszę aby przedstawił dokumentację że poniósł jakiekolwiek koszty, Pan nie okazuje takowych, allegro również prosi Pana, Pan nadal nie okazuje. W efekcie allegro każe mi zwrócić Panu pieniądze ( 80zł ) bez jakiegokolwiek potwierdzenia że takowa sytuacja z wymianą licznika kodowaniem i tak dużymi kosztami miała miejsce. Co robić poddać się? Z góry jestem na przegranej pozycji? 

oznacz moderatorów
60 ODPOWIEDZI 60

ZibiK30
#18 Luminarz#

@RED To są straty firmy, wpisane w koszty 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@pulkownik66 napisał: [edycja]

Fajne to porównanie, takie wcale nierasistowskie i wcale niezajeżdżające mową nienawiści. Co nie @la_nika ?

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:79179573 już nie widzę tej wypowiedzi, ale oczywiście jest to niedopuszczalne. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

Zaproponował już mu zwrot 80 zł. bez żadnych dodatkowych warunków to tego powinien się trzymać, jak polityk stołka.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@doniek_88 To ja za Ciebie oddam te marne 80 zł, serio. Podaj tu numer konta kupującego, albo napisz mi na PW przez Centum wiadomości. Będziesz miał problem z głowy i konta Ci nie zablokują.

oznacz moderatorów

doniek_88
#8 Zapaleniec#

Nie chodzi o marne 80zl tylko o to że gości nie będzie na mnie jeździł jak na Łysej kobyle 

oznacz moderatorów

doniek_88
#8 Zapaleniec#

Witam bardzo dziękuje za całą masę bardzo dobrych rozwiązań ale ma jeszcze jedno pytanie myślę że jest to bardzo istotne. Wydaje mi się że kupujący z którym trwa spór zakupił u mnie kolejną część a mianowicie silnik za 1650zł. Zakupił to z innego konta lecz numer telefonu jest taki sam jak przy koncie z którym trwa dyskusja. Wydaje mi się że jest to działanie aby wystawić mi kolejny komentarz negatywny. Jak zwrócić się z tym do allegro żebym nie wyszedł na durnia.

 

Kupujący zestaw startowy

[edycja]

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Kupujący  silnik nr tel:

[edycja]

oznacz moderatorów

doniek_88
#8 Zapaleniec#
data sprzedaży:23 paź 2020, 16:46 ( zestaw o który toczy się dyskusja )
data sprzedaży:19 sty 2021, 23:48 ( silnik za 1650zł )
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@doniek_88 No cóż, jeśli okaże się to prawdą, to pamiętaj o artykule 11.6 regulaminu allegro😉

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@doniek_88 napisał: "kupujący z którym trwa spór zakupił u mnie kolejną część a mianowicie silnik za 1650zł. Zakupił to z innego konta lecz numer telefonu jest taki sam jak przy koncie z którym trwa dyskusja. Wydaje mi się że jest to działanie aby wystawić mi kolejny komentarz negatywny. Jak zwrócić się z tym do allegro żebym nie wyszedł na durnia."

Po pierwsze, poczekaj na zapłatę (lub nadaj paczkę za pobraniem, jeśli taka była umowa) i wyślij kupującemu silnik. I lepiej żeby stan silnika zgadzał się z opisem.

Po drugie, nie upubliczniaj danych nabywcy, które uzyskałeś w związku z zakupem. To narusza regulamin Allegro.

Po trzecie, poproś moderatora o usunięcie nicka kupującego z pierwszego posta w wątku. Publikowanie takich danych narusza regulamin Allegro Gadane.

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

doniek_88
#8 Zapaleniec#

Rozumiem na szczęście jeżeli chodzi o silniki to mam tylko odbiór osobisty, jak mam napisać do tego moderatora? . Wysyłka silnika tylko na palecie koszt ok 150zł Więc jeżeli kupujący zamówiłby ten silnik tylko po to żeby nie odebrać przesyłki i zrobić mi pod górkę to jestem w plecy 300zł na wysyłce

oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@doniek_88 Pomiędzy Tobą a kupującym została zawarta umowa sprzedaży silnika. Kupujący ma siedem dni na kontakt i umówienie się na odbiór towaru. Jeśli tego nie zrobi powinieneś wyznaczyć mu dodatkowy termin odbioru. Jeśli i po tym czasie kupujący nie dotrzyma swojej części umowy będziesz mógł ją zerwać z jego winy i wystąpić do Allegro o zwrot prowizji. Kupującego należy o unieważnieniu umowy powiadomić.

Żeby powiadomić Moderatora najedź na 3 kropki po prawej nad postem i wybierz "Zgłoś nieodpowiednią zawartość". Napisz, że prosisz o wymoderowanie danych kupującego ze swoich wpisów.

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

doniek_88
#8 Zapaleniec#

ok dzięki

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@doniek_88 usunęłam już wszystkie dane Kupujacego z Twoich wpisów. Zapoznałam się też z dyskusją z tym Kupującym. Tak jak pisaliśmy, deklarację w dyskusji są wiążące, dlatego, ponieważ sam zaproponowałeś zwrot w wysokości 80 zł, Kupujący nie musi przedstawiać dowodu naprawy, aby domagać się zadeklarowanej przez Ciebie kwoty. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@la_nika "Kupujący nie musi przedstawiać dowodu naprawy, aby domagać się zadeklarowanej przez Ciebie kwoty" - Ty tak na serio? Znaczy, że mogę sobie kupić coś na allegro, cokolwiek, później napisać sprzedającemu że musiałem tę rzecz (rzekomo) naprawić i (rzekomo) kosztowało mnie to zyliard cebulionów, a on na gębę będzie musiał mi oddać tę kwotę bez żadnego dowodu z mojej strony (ew. allegro odda mu w ramach POK, również bez dowodu)?😁
Przecież to jest jakaś granda (i kuriozum jednocześnie).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

*(ew. allegro odda mi w ramach POK, również bez dowodu)

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@la_nika Po ilu głębszych byłaś, jak to pisałaś?

Kupujący nie musi przedstawiać dowodu naprawy,

Nie wierzę że wypoczęty człowiek, może pisać takie bzdury.

Deklaracja ze strony sprzedającego? Ok- a gdzie dokument że taka naprawa w ogóle się odbyła. Zastanówcie się wszyscy co za partyzantkę odstawia Allegro.

Bo łon poedzioł że do. Za coooo łon mo dać te łosiem dych.

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@pulkownik66 

Pierwszy raz mam Ci ochotę dać łapkę w dół. Czytajże ze zrozumieniem!

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@Kasiulki2  Łapkę w dół? Oooo smuteczek😭

Kasiulki- tak czytałem i wiem co mówię. Zadeklarował te 80zł, ale tamten nie chciał. chciał wtedy trzy stówy. Zobaczył że na trzysta zeta nie ma szans, to po jakimś czasie chce wyłowić chociaż te 80 dych. Pytam. Za co ma dać te osiem dych. Błagam- nie mów tylko że obiecał.

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@pulkownik66 

No to nic nie powiem...

A może jednak? Jest taka cokolwiek złośliwa parafraza łacińskiej sentencji: durna lex, sex lex.

Moim zdaniem pasuje tu jak ulał.

Dopóki prawo nie upadnie tak nisko, że pozostaje tylko złapać karabin i walczyć o zmianę, trzeba je zaakceptować. Takie jest moje zdanie.

oznacz moderatorów