anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy nadchodzi koniec Allegro i rodzimego e-handlu?

bethke
#9 Pomysłodawca#

Jak się to dzieje, że przesyłki z dalekiego azjatyckiego kontynentu do Polski są darmowe? Za to przesyłki krajowe drożeją.

Podnoszenie kosztów wysyłkowych naszym sprzedawcom na Allegro, to - jak już ktoś tu wspomniał - ukłon w stronę chińczyka.

Jakby tego było mało, temuż chińczykowi robi się reklamę w Polsce! Ciekawi mnie, ile i czy w ogóle @liEx.press zapłacił InPost-owi za umieszczenie logo tamtegoż na paczkomatach (w Polsce!). Przecierałam oczy ze zdumienia, widząc logo chińskiego potentata na paczkomacie InPost. DLACZEGO NIE LOGO ALLEGRO czy innej POLSKIEJ platformy???? Czy na paczkomatach w innych miastach też są reklamy Azjaty? Czy to tylko tu u mnie? 

Polskiemu sprzedawcy robi się pod górkę podnosząc koszty handlowania, a jednocześnie robi się reklamę - nie zdziwiłoby mnie, gdyby darmową - chińczykom.

Myślałam, że Allegro jest zaprzyjaźnione z InPost-em.

Chińczykom nie wystarczy już, że Polacy sprzedają ICH towary w Polsce. Oni sami teraz będą swoje towary tu sprzedawać, niszcząc już nie tylko polskiego producenta, ale teraz jeszcze polskiego sklepikarza i handlowca.

Kto robi reklamę azjatyckiej platformie handlowej w naszym kraju i po co????

Czy mam kupić puszkę farby olejnej i pod osłoną nocy chlusnąć nią w czerwony emblemat Ali? No bo krew się burzy!

 

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

TATLOK
#15 Entuzjasta#

InPost dogadał się już dawno z chińczykiem na import i obsługę celną dla produktów a Ałiexpres mało tego teraz jest chyba na etapie dogadywania się z Amazón. Z resztą Allegro też nie jest rodzimą firmą. 

oznacz moderatorów

gartdeco1
#10 Popularyzator#

To dobrze że przychodzi do nas konkurencja dla allegro, to może ukrócić ich monopol, co prawda wybór między allegro a a.azom to jak wybór między dżumą a cholerą ale co zrobić. Ja nie mogę pojąć dlaczego ludzie nie wystawiają ofert na polskim e.b.a.y jest niska prowizja i mogło by się rozkręcić.

oznacz moderatorów

TATLOK
#15 Entuzjasta#

@gartdeco1 Bo w Ebąyu jest stałe powiązanie z PayPąlem, a zdecydowana większość sprzedawców którzy mieli do czynienia z tym pośrednikiem płatności nie skorzysta więcej z ich oferty.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@gartdeco1, wypróbowałem, nie polecam, jest jakieś zwalone, niby nowa wersja a działa jak w latach 00s 😞 gdyby to ujednolicili, to jeszcze, ale narazie EBĄY nie ma szans. Obczaj lepiej Ąligato 🙂

oznacz moderatorów

sagarysklep
#11 Animator#

Właśnie weszłam i nawet fajne to e.b.a.y 🙂 

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Z tymi przesyłkami z Chin jest trochę inaczej, bo zbierają miesiąc kontener i jednorazowo puszczają (stąd też tak długi czas wysyłki drobnicy), potem to przejmuje poczta, tylko jak z tymi kosztami jest naprawdę to też mnie to ciekawi.

Z drugiej strony to może i dlatego też kupujący ucinają gwiazdki za koszt wysyłki przy listach po 6zł, bo na aliękspress są za friko i uważają, że Polscy sprzedawcy żydują  🤣

Szkoda, że nie ma wymaganego wyjaśnienia oceny poniżej 5, chętnie bym poczytał dlaczego tak się dzieje.

--

Amażon wykupił największą platformę dla streamerów (Twitch) i sami się tam reklamują, więc nie zdziwię się jak wejdą na polski rynek i wypędzą allegro albo przejmą paczkomaty czy coś

oznacz moderatorów

bethke
#9 Pomysłodawca#

Również bardzo by mnie interesowały opinie przy obciętych gwiazdkach. Cenne byłyby dla kupujących, jako informacja, czy warto / nie warto kupować, jak i dla sprzedających, którym opinia dałaby informację, co należy poprawić.

Samo obcinanie tylko gwiazdek - jest zerową informacją dla obu stron.

 

A ocenianie Kosztów Wysyłki jest totalnym absurdem! Przecież kupujący z góry widzi konkretny koszt wysyłki i świadomie - przyjmuje cenę albo nie.

 -------------

Amażon jest amerykański. Amerykanie wpompowują teraz też kasę w InPost. Niedługo InPost może przestać być polski (może już nie jest). Jak Amażon wejdzie do nas, to można się domyślać, że z InPost zgrają się doskonale.

E-commerce się rozwija, platform przybywa. Na YT reklamuje się właśnie bank o pomarańczowych kolorach z lwem w logo, że dodatkowo zaczyna pełnić rolę platformy handlowej i zaprasza sprzedających.

Więc sprzedający, a za nimi kupujący - będą mieli dokąd pójść.

Te wszystkie zmiany oznaczają koniec bawienia się w monopolistę dla naszej starej rodzimej platformy, co oni sami doskonale wyczuwają. Zdają sobie sprawę z tego, że w nadchodzącej walce mogą wiele stracić, a nawet polec całkowicie.

Być może ich obecną strategią jest podnoszenie cen teraz - by w przyszłości mieć z czego schodzić, żeby stać się konkurencyjnym. Albo jest to strategia zarobienia jak najwięcej przed upadkiem.

**piiip** zaczyna się bawić w youtubera… Dywersyfikacja działalności? Szukanie dodatkowej kasy na markieting? Przebranżowienie? No chyba nie zabijanie wolnego czasu...

 

Zmiany następują. Czasem są bolesne. Ale miejmy nadzieję, że jakoś się w tym odnajdziemy, jako sprzedający i kupujący.

Miłego, słonecznego dnia!

oznacz moderatorów

Xard86
#10 Popularyzator#

Co do tanich wysyłek z Chin - tam rząd dopłaca do nich duże pieniądze, a InPost to prywatna firma więc pewnie podpisali jakąś korzystną umowę, takie platformy jak Amażon czy Ali potrafią sypnąć groszem więcej niż czasem trzeba. Do tego w  przypadku Poczty to jak dobrze kojarzę jest coś takiego jak ogólnoświatowy związek pocztowy ustalający różne reguły / koszty międzynarodowych wysyłek. I w tym związku Chiny nadal są traktowane jako kraj 3 świata i mają jakieś preferencyjne stawki u innych operatorów ( płacą Poczcie Polskiej mniej za usługę, niż Poczta Polska musi zapłacić za taką samą usługę w Chinach ).

Do tego kluczowa rzecz - masowe omijanie cła i VATu ( 12% na gotowe produkty + 23% VAT ) i mamy obraz jaki mamy ( de facto nieuczciwej konkurencji z obcego kraju )

Z rządem chińskim i instytucjami międzynarodowymi nic się nie zrobi, ale gdyby tylko ktoś przyjrzał się tej luce podatkowej to skończyłoby się eldorado - przedmiot mógłby być trochę tańszy, ale doliczając czas dostawy, procedury opłacenia cła, VATu i jakieś ryzyko zamówienia z Chin raczej nikt by się w to nie bawił.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Xard86 święte słowa jak bym mi rząd zniósł Vat i dał dopłatę oraz pracownicy by robili za 3 dolary dziennie, to drodzy kupujący tez by mieli u nas darmowe wysyłki 🙂 a oni się zastanawiają jak tu opodatkować dodatkowo sklepy internetowe 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów