anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy odczuliście spadek sprzedaży w ostatnim tygodniu ?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Eakcesoria632023
#8 Zapaleniec#
 
oznacz moderatorów
28 ODPOWIEDZI 28
CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

 Tak, 24 % w dół...

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@Eakcesoria632023 to jest uzależnione od asortymentu . Wiadomo również ,że po ognistych poniedziałku i wtorku musiały nastąpić słabsze dni tuż przed Świętami .

oznacz moderatorów
Eakcesoria632023
#8 Zapaleniec#

Drobna elektronika… ale na wszystkich moich kontach przysiadło -60%. Zapytałem Allegro czy są jakieś przyczyny mojego spadku? W samym prowadzeniu kont nie było powodów, ale podpowiedziano ze kilka innych osób miało podobne spostrzeżenia. Ja zauważyłem ze mogła na to wpłynąć większa produktyzacja? Sam nie wiem 

oznacz moderatorów
krejzole
#14 Krzewiciel#

Ja zaczynam patrzeć na ceny. W sieciówkach taniej, ekspres do kawy kupiłem w sieciówce 300 zł taniej i jeszcze 5kg ziarnistej kawy niezłej jakości w zestawie. Opony potrzebne, zapytałem wulkanizatora to 400 stówy niżej jak na allegro, drobnicy coraz mniej bo sprzedawcom się nie opłaca.

Po drugie na allegro towar po zwrotach, znajoma zamówiła uchwyty do telefonu na szybę 3 szt. dla przyjaciela za granice, 2 opakowania ok. a jedno porozrywane i poklejone taśmą. Zapewne po zwrocie, na prezent trochę licho takie dać więc ostatni zakup na all, chłopak na bazarku takie same miał cena nawet niższa.

Inne portale też robią robotę, zakupy również bezpieczne, szybko wysyłają.

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

U mnie na tym portalu ilość sprzedanych przedmiotów ostatnio też spadła ale za to na innym wzrosła .

oznacz moderatorów
AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

Allegro nam w dół, to własna strona w górę.

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@krejzole Inne portale też robią robotę, zakupy również bezpieczne, szybko wysyłają.

Jeżeli masz na mysli "o" to jesteś w błędzie. Jest szybka wysyłka, masz gwarancję jej otrzymania w całości ale przedmiot wewnątrz okaże się uszkodzony, to tylko dobra wola sprzedającego, czy odda Ci pieniądze > tego portal nie uwzględnia, nie masz żadnej gwarancji > nie wypłat z POK itp.

oznacz moderatorów
krejzole
#14 Krzewiciel#

Tak naprawdę to nie lubię tego jak allegro bije mnie po kieszeni. To jest dobra wyszukiwarka, ja dużo pracuje w trenie i nie jest dla mnie problemem podjechać przy okazji i kupić na miejscu. Widzisz jaka jakość i za co płacisz. Jak kupowałem meble garażowe za 7 tyś. to sprzedawca nie ukrywał że na miejscu dużo taniej, 1tyś. rabatu drogą nie chodzi a podjechać 20km to nie problem. Co do innych platform to jest E oraz M kilka razy zamawiałem i nigdy się nie zawiodłem. Natomiast zakup niby legalnego telefonu na allegro dużo mnie kosztował i tu nie chodzi o pieniądze  tylko konsekwencje karne.  Nigdy nie kupię elektroniki z IMEI na allegro, wolę przepłacić i mieć wszystko na legalu.

oznacz moderatorów
nostalgia53
#10 Popularyzator#

Nieprawda, Sprzedający dostaje wpłatę dopiero po potwierdzeniu przez Klenta, ze wszystko jest ok. Sprzedaję tam i jestem zadowolona, moi klienci też.Promocyjne wysyłki i pakiet ochronny zachęcają do kupna. Allegro ze swoimi poronionymi  pomysłami nikogo już nie zachęca.👹

oznacz moderatorów
Halfrunt
#18 Luminarz#

@krejzole Inne portale też robią robotę, zakupy również bezpieczne. Zgadzam się, a nawet śmiem twierdzić, że w innych kanałach sprzedaży nie ma takiej ilości zwrotów, ba nawet w ogóle ich nie mam jak tu. Uważam, że program smart, prędzej czy później odbije się czkawką. 

Natomiast z perspektywy kupującego, sam zacząłem nabywać w znanych sklepach, bo oferta jest przejrzysta, nie tak jak tu z produktyzacją, a i produkt jest tańszy. 

oznacz moderatorów
AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

Koszty na Allegro w górę więc cena towaru w górę, dopłata do paczek Smart więc trzeba doliczyć do ceny towaru.

Sam obserwuję że już pomału ceny na Allegro niektórych rzeczy zaczynają przekraczać ceny niż jak w sklepach stacjonarnych.

 

Takze pomału handel na Allegro przestaje być opłacalny, dużo Kupujących rezygnuje z zakupów gdyż sami są świadom sytuacji na Allegro 

oznacz moderatorów
AGLOPRIMA2
#13 Ambasador#

Większość moich ofert zniknęło z wyszukiwania, bo inni mają taniej... i w tej piiii produktyzacji łączeniu ofert, widać tylko najtańsze, a kto będzie szukał innych? 

A asortyment jak najbardziej świąteczny, bo prezentowy: herbaty, miody. Przed świętami zawsze były żniwa 😞

A teraz sprzedaje się to co Allegro pokazuje, a nie to czego szuka klient

oznacz moderatorów
Eakcesoria632023
#8 Zapaleniec#

Najbardziej czuje ze to jest ten powód o którym piszesz 

oznacz moderatorów
CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

Dzisiaj tylko jedno zamówienie, złożone tuż po północy. Tak słabo jeszcze nie było. Okres po Świętach.

oznacz moderatorów
marta18466
#9 Pomysłodawca#

U mnie tak samo. 

oznacz moderatorów
sklep_lauren
#8 Zapaleniec#

U mnie przed i po świętach słabo. Kiedyś normalne było że coś zawsze się sprzedało, teraz robi się normą, że się nie sprzedaje. Przy wciąż rosnących kosztach nie każdy może sobie pozwolić na grę ceną. 

oznacz moderatorów
AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

Nastąpiła u Was może jakaś poprawa? Przed świętami jak wszystko klękło na Allegro tak leży...

 

Po świętach na innych portalach sprzedaż wróciła do normy a na Allegro bez zmian

oznacz moderatorów
AGLOPRIMA2
#13 Ambasador#

U nas leży i kwiczy 😭

oznacz moderatorów
IZULA50
#11 Animator#

U nas też na innych portalach sprzedaję się dużo lepiej tu jesteśmy już tylko sentymentu i powoli się żegnamy nawet już nie wystawiamy nowych ofert 

oznacz moderatorów