anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy otrzymam zwrot prowizji po zwrocie wpłaty dla Kupującego przelewem?

kszy-kszy
#9 Pomysłodawca#

Sprzedałam przedmiot, kupujący zapłacił przez PayU, pieniądze wypłaciłam na swoje konto. Dopiero w czasie pakowania dopatrzyłam się, że towar jest uszkodzony - więc nie mogłam go wysłać.

Zwróciłam wpłatę kupującemu przelewem na konto, bo przez Allegro Finanse nie było już jak - z braku środków. Kliknęłam wniosek o zwrot prowizji, no i ma status: "Oczekuje na zwrot wpłaty".

Co teraz? Ile taki status będzie wisiał? Wniosek zostanie odrzucony?

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@kszy-kszy Zwrot prowizji przyznajemy tylko wtedy, gdy do zakupu nie dochodzi z winy lub w wyniku decyzji kupującego. Opisana przez Ciebie sytuacja, to inny przypadek.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

kszy-kszy
#9 Pomysłodawca#

Tak? To czemu przy zwrocie wpłaty przez Allegro Finanse w pozycji "Wybierz powód zwrotu" jest opcja "towar niedostępny"? To już jest chyba wina sprzedającego, a nie kupującego? No i w tej sytuacji zwrot prowizji jest przyznawany!

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@kszy-kszy To jest taka jakby blokada możliwości złożenia odwołania od negatywnie rozpatrzonego wniosku. Jeśli wniosek jednak zostanie po pewnym czasie odrzucony, złóż odwołanie; https://allegro.pl/pomoc/odwolanie-od-decyzji-o-rabacie-transakcyjnym i załącz dowód zwrotu wpłaty. Jeśli nie zostanie odrzucony, tylko Allegro Ciągle będzie czekać na zwrot wpłaty, który już nastąpił, odwołaj się przez ten formularz; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=7f980b3b-184b-4f4a-9ad4-7e833245df10&subjectId=b041ba5e-6...

oznacz moderatorów

kszy-kszy
#9 Pomysłodawca#

Dzięki za konkretną odpowiedź.

oznacz moderatorów

kszy-kszy
#9 Pomysłodawca#

Wniosek został odrzucony, więc się odwołałam. Odwołanie zostało rozpatrzone pozytywnie i dostałam zwrot prowizji😀. Jednak Allegro czasem potrafi zaskoczyć pozytywnie, a nie tylko wnerwić.

Screenshot_01.jpg

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@kszy-kszy No tak, warto przeczekać te mylące komunikaty 🙂 Liczyli, że zrezygnujesz i się nie odwołasz.

oznacz moderatorów

JaRz_1988
#8 Zapaleniec#

Dokładnie- wszystko dość mocno poukrywane, nie intuicyjne i trzeba się odwoływać...

oznacz moderatorów