anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy pakować zakup jeśli klient odbiera osobiście?

Newday5
#11 Animator#

Poproszę o odpowiedzi, ponieważ u mnie kupujący niezwykle rzadko odbierają osobiscie, a klient zapytał ostatnio o możliwość odbioru osobistego i nie wiem czy pakować w pudełko zaklejone czy podać luzem?

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

xyz96
#21 Demiurg#

@Newday5 Luzem, niech sobie obejrzy 🙂 Dopiero gdy będzie chciał, zapakujesz mu przy odbiorze. 

oznacz moderatorów

damianos99
#11 Animator#

nie zapomnij jeszcze wygenerować jakiejś etykiety nadawczej, tak dla zasady na spakowanej paczce hahahah

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Newday5 nie nie musisz , ale jeśli jest to transakcja przedpłacona poproś klienta o potwierdzenie odbioru ot choćby podpis na wydrukowanej karcie zakupu ..... strzeżonego ....

oznacz moderatorów

damianos99
#11 Animator#

o ludzie ....co wy macie za problemy? 😄 klient dokonał zakupu, towar oczekuje na odbiór, jakie pakowanie? w jakim celu? "transakcja przedpłacona"? chyba dokonana płatność za zakup, podpis na wydrukowanej karcie zakupu? niby jak podpisze to musi odebrać, jak nie podpisze to nie musi czy jak? 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

damianos99 tyle wiesz co zjesz , duuuuużo jeszcze przed Tobą 

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@damianos99  Ty chyba wczorajszy nieco jesteś 😎  Oczywiście że nie pakowanie w pancerną skrzynię, ale bodaj torebkę foliową to trzeba kupującemu  zaproponować. Wszystko zależy od tego jaki przedmiot, jakie wymagania ma klient, możliwe że zapakować będzie trzeba.

A pokwitowanie to norma, bez pokwitowania wielu klientów zapomina że odebrali.

oznacz moderatorów

damianos99
#11 Animator#

autor postu nie pytał czy dodać torebkę foliową tylko czy zapakować towar w pudełko i zakleić, pokwitowanie? a gdzie tam było jeszcze pytanie o pokwitowanie, rachunek 😄

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@damianos99 pokwitowanie odbioru przy przedpłacie to akurat bardzo dobra sugestia.

Jełsi kupujący przyjdzie, odbierze towar i podziekuje a za dwa dni załozy dyskusje i zgłosi brak towaru????? Albo po prostu odstąpi od umowy i stwierdzi że nigdy towaru nie odbierał???? . 

I co wówczas jeśli nie masz pokwitowania odbioru? 

Oczywiscie dla kupującego zwrot kasy - albo od sprzedawcy albo od POK allegro. A dla sprzedającego - kłopoty i koszty

Dlatego lepiej pokwitowanie odbioru mieć

 

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Wystarczy, że wyśle kolegę po odbiór przedplaconego towaru, a sam przyjedzie godzinę później i weź mu udowodnij że właściwie wydałeś towar.

Sprawdź jego tożsamość, a że nie możesz wymagać dowodu osobistego to wezwij policję, niech potwierdzi czy odbierający to ten co kupujący.

 

oznacz moderatorów

Newday5
#11 Animator#

Torebka foliową czy papierowa to jest "luz" , moje pytanie jest ogólne🌞  ale pokwitowanie odbioru osobistego nie przyszło mi do głowy, uważam, że to jest bdb rada. 

oznacz moderatorów