anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy Po 31 stycznia nie wypłacę pieniędzy ze swojego konta Allegro

euphoria_art
#11 Animator#
Spoiler
 

Hej, dostałem dziś maila od Allegro uważam że jest to mail od oszustów naszpicowany linkami do nie wiadomo jakich stron. Czy takie maile faktycznie zostały wysyłane z Allegro? email wyszedł z adresu Allegro <powiadomienia@allegro.pl>

Po 31 stycznia nie wypłacisz pieniędzy ze swojego konta Allegro

o treści:

euphoria_art_0-1640790951956.png

 

Dzień dobry Sławomir Zajkowski EUPHORIA ART (euphoria_art),
jeszcze do końca stycznia masz czas, aby zaktualizować swoje dane. Jeśli tego nie zrobisz, nie wypłacisz pieniędzy z Allegro Finanse.

Nasz operator płatności PayU – zgodnie z ustawą – regularnie sprawdza dane swoich użytkowników. Dlatego, aby korzystać z usług PayU i wypłacać pieniądze z Allegro Finanse, co pewien czas musisz aktualizować swoje dane.

O aktualizację danych poprosiliśmy Cię w poprzedniej wiadomości. Daliśmy Ci wtedy znać, że masz na to czas do 31 grudnia. Dziś wydłużamy ten termin – swoje dane możesz zaktualizować do 31 stycznia 2022. Jeśli nie zrobisz tego do tej daty, to w lutym nie wypłacisz pieniędzy z Allegro Finanse.

Jak zaktualizować dane

  1. Zaloguj się na swoje konto Allegro.
  2. Przejdź do zakładki Ustawienia wypłat.
  3. W sekcji PayU kliknij [przejdź do PayU].
  4. Prześlij skan lub zdjęcie tylnej strony dowodu osobistego albo strony paszportu ze zdjęciem.

Dane, które zaktualizujesz, będą dotyczyć jednego NIP. Jeśli korzystasz z kilku kont w ramach jednego NIP, wystarczy, że zaktualizujesz dane na jednym z nich.

Jakie dane muszą być widoczne na skanie lub zdjęciu

  • imię i nazwisko
  • PESEL (lub data urodzenia)
  • seria i numer dokumentu
  • data wydania i data ważności dokumentu.

Pozostałe dane i zdjęcie możesz zakryć. Możesz też dodać znak wodny lub inny element (na przykład przekreślenie lub napis) w taki sposób, aby nie zakrywał wymaganych danych.

Jak sprawdzić, czy dane zostały zaktualizowane

Otwórz zakładkę Ustawienia wypłat. Jeśli po wysłaniu skanu lub zdjęcia w sekcji PayU:

  • nie widzisz przycisku [przejdź do PayU] – to znaczy, że Twoje dane zostały zaktualizowane
  • widzisz przycisk [przejdź do PayU], ale gdy go klikniesz, zobaczysz komunikat, że Twoje dane są weryfikowane – to znaczy, że Twoje dane są jeszcze sprawdzane przez zespół PayU
  • widzisz przycisk [przejdź do PayU], a gdy go klikniesz, zobaczysz formularz do uzupełnienia – to znaczy, że Twoje dane nie zostały zaktualizowane.

Jeśli masz pytania, skontaktuj się z nami.

Pozdrawiamy
Zespół Allegro

euphoria_art_1-1640790951960.png

 

Wiadomość wysłana przez Allegro do Sławomir Zajkowski EUPHORIA ART (euphoria_art).

Jak oceniasz te zmiany/nowości?

0 - Porażka10 - Rewelacja
 
oznacz moderatorów
31 ODPOWIEDZI 31

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@euphoria_art, to wiadomość od Allegro. 🙂 To mejl z przypomnieniem o tym, że na potrzeby operatora PayU musisz zweryfikować swoje dane.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@mr_oma Jak odzyskać pieniądze które zablokujecie w przypadku gdy się nie zgodzę na przesłanie zdjęcia swojego dokumentu? Czy w takim przypadku nie mam szans już sprzedawać na allegro i korzystać z Pay-u?

oznacz moderatorów

Client:80340374
#14 Krzewiciel#
  1. Prześlij skan lub zdjęcie tylnej strony dowodu osobistego albo strony paszportu ze zdjęciem.

 

Jakie dane muszą być widoczne na skanie lub zdjęciu

  • imię i nazwisko
  • PESEL (lub data urodzenia)
  • seria i numer dokumentu
  • data wydania i data ważności dokumentu

 

@mr_oma  To jak to ma byc skoro na tylnej czesci dowodu osobistego nie ma imienia i nazwiska oraz daty waznosci dokumentu ?

 

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Client:80340374, imię oraz nazwisko znajdują się również na rewersie dokumentu (na samym jego dole). Do przeprowadzenia weryfikacji w zupełności wystarczy zdjęcie tylnej strony dokumentu, zgodnie z informacją zawartą w wiadomości mejlowej.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@kolekcjoner608, jeśli nie zweryfikujesz danych, nie otrzymasz środków. Będą one zablokowane do momentu zweryfikowania konta do wypłat.  

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@mr_oma Czyli ,według waszego regulaminu mogę sprzedawać ale swoich pieniędzy nigdy nie odzyskam jeśli nie poddam się weryfikacji? Zapytam też czy klienci którzy będą mi chcieli wpłacić pieniądze też będą widzieć tę blokadę i nie będą mogli zrobić przez pay-u przelewu ? Wolałbym aby było wtedy ograniczenie i klient widząc to by płacił za aukcje na moje konto .Nie przekonuje mnie to przymusowe podawanie swoich danych obcej firmie ,i pierwszy raz ktoś przy weryfikacji na allegro żąda moich danych z dowodu. W obecnych czasach to duże ryzyko.Wygląda to tak że jak nie podam swoich danych to wy zrezygnujecie ze mnie jako firmy która dla was zarabia (posiadam też konto firmowe).

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@kolekcjoner608, kupujący nie widzą blokady wypłat - zresztą, trudno sobie wyobrazić, żeby taka informacja była dla nich istotna (z perspektywy klienta). Udostępniając płatność z góry, zgadzasz się na regulamin operatorów płatności PayU i Przelewy24 - powinieneś zatem poddać się ich weryfikacji. Jeśli nie chcesz tego zrobić, zawsze możesz udostępnić płatność za pobraniem lub odbiór osobisty. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@mr_oma To nie jest rozwiązanie (przynajmniej dla mnie) gdyż nigdy nie wysyłam za pobraniem ani nie stosuje odbiorów osobistych .Jak ma wyglądać nasza współpraca jak ja będę sprzedawał a nic na moje konto nie będzie wpływać to z czego mam wam płacić prowizje od zysku którego nie będę miał ? Jak takie pieniądze odzyskać? Jest przewidziana jakaś furtka czy tylko przez sąd.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@kolekcjoner608, jeśli nie chcesz zgodzić się na weryfikację, jest to Twoja decyzja. Natomiast oprócz tego istnieje regulamin Allegro, który zaakceptowałeś, zakładając konto w serwisie. Regulamin Allegro reguluje kwestię opłat w serwisie.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@mr_oma Ponawiam pytanie ,bo to jest dla mnie istotne ."jak odzyskać takie utopione pieniądze bez weryfikacji".

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@kolekcjoner608, odpowiedziałam Ci na to pytanie. Środki będą zablokowane do momentu zweryfikowania konta do wypłat.  

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@mr_oma To że będą zablokowane to już wiem ,ja pytam jak je odzyskać bez weryfikacji .

oznacz moderatorów

0-Krystian-0
#9 Pomysłodawca#

Osobiście bardzo obawiam się, że mój skan dowodu osobistego krążący po sieci może być wykorzystany przeciwko mnie, np ktoś może zaciągnąć pożyczkę chwilówkę ma moją osobę. Może lepiej zrezygnować ze sprzedaży niż obudzić się ręką w nocniku.

 

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@0-Krystian-0, taki dokument jest usuwany od razu po weryfikacji. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

0-Krystian-0
#9 Pomysłodawca#

Osoba o złych zamiarach sprzeda na czarnym rynku.

 

oznacz moderatorów

Client:100160870
#12 Orędownik#
oznacz moderatorów

0-Krystian-0
#9 Pomysłodawca#

Nie dostanę pieniędzy, to nie wyślę towaru do klientów i tak zakończy się moja 18 letnia sprzedaż na Państwa portalu.

oznacz moderatorów

hardybejs
#12 Orędownik#

 a morzna na skanie dokomentu czerwonymi literami napisać "dla potrzeb serwisu Allegro;))?

oznacz moderatorów

Client:100160870
#12 Orędownik#

@hardybejs A niby dlaczego nie można? Ważne żeby skan dowodu był dobrze widoczny i napis dla kogo także.

oznacz moderatorów