anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy po zamknięciu przez Was osobiście aukcji , aukcja została wznowiona przez allegro bez niewiedzy.

ayla8
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry . Mam pytanie , od jakiegoś czasu zauważyłem , że mimo iż czasami sam osobiście zamknę aukcję , to po jakimś czasie zdarza się , że jednak aukcja była aktywna i kupujący kliknął. Problemem jest zwrot późniejszy prowizji od allegro , jak i to , że dzwoniąc do kupującego z przeprosinami , czasami trafia się na chorych pieniaczy.  Czy ktoś spotkał się z taką sytuacją ? Dziś trafiłem tak z aukcją którą sam osobiście zamknąłem 3 tygodnie temu.

oznacz moderatorów
30 ODPOWIEDZI 30

xyz96
#21 Demiurg#

Podaj nr tej aukcji.

oznacz moderatorów

ayla8
#9 Pomysłodawca#

9304139992

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@ayla8  może masz zaznaczone Wznawianie oferty (opcjonalnie)

tylko nie wiem czy to działa po zakończeniu przez użytkownika

oznacz moderatorów

ayla8
#9 Pomysłodawca#

Mam tak ustawione , że nie wznawia po sprzedaniu przez allegro. Wszystkie aukcje wystawiam z szablonów od lat. ale ostatnio staje się to nagminne i stwierdzam, że to allegro pogrywa ze sprzedawcami.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@ayla8  i jak się "wznowi" nie dostajesz powiadomień na email

oznacz moderatorów

ayla8
#9 Pomysłodawca#

Powiadomień o wznowieniu to ja już nie dostaję chyba od roku, po każdej kolejnej **piiip**ianej aktualizacji przez pracowników allegro , jest coraz gorsza obsługa i klarowność aplikacji.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@ayla8 z tego co widzę w historii oferty to została wystawiona 24.05.2020 bez daty zakończenia i dopiero wczoraj o 16:41 po zakupie została zakończona. Czy pamiętasz dokładnie kiedy sam ją zakończyłeś i w jaki sposób to zrobiłeś? Jeżeli chodzi o informacje mailowe o wznowieniu to sprawdź proszę czy masz zaznaczoną zgodę na powiadomienie mailowe o automatycznym wznowieniu tutaj.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

ayla8
#9 Pomysłodawca#

Zgody nie miałem zaznaczonej , nie mniej jednak ja z niej wcześniej nie rezygnowałem , to wasze " cudowne usprawnienia" powodują coraz większy rozgardiasz. Natomiast zamknąłem aukcję około 3 tygodni temu. Prowadzę jeszcze sklep stacjonarny i ten spryskiwacz został przeze mnie sprzedany na miejscu. Zapewniam , że bardzo pilnuję aby wręcz przy kliencie ściągnąć aukcje, pomny wcześniejszych przepychanek z allegro dotyczących zwrotu prowizji. I sytuacja ta bardzo często się powtarza , więc stąd moje pytanie.

oznacz moderatorów

megii_ss
#12 Orędownik#

nie ty jeden masz podobny problem - ja już nie mam siły do nich pisać bo szkoda mojego cennego czasu na czytanie odpowiedzi na zasadzie kopiuj wklej
za każdym razem jak dostaję odpowiedź to podpisuje się ktoś inny - kolejny "specjalista"
osobiście wymiotować mi się chce na obsługę

oznacz moderatorów

ayla8
#9 Pomysłodawca#

Czyli nie jestem odosobniony, w mojej branży gdzie są bardzo wąskie specjalizacje , często jest tak , że znamy osobiście konkurencję z innego zakątka Polski , dzwoniąc czasami do nich , okazuje się , że maja podobne spostrzeżenia. Ja już też mam odruch wymiotny na każde kolejne "usprawnienia " allegro , których jedynym skutkiem jest zabranie mi coraz więcej czasu wolnego , a nie zwiększenie sprzedaży. Któregoś dnia mam nadzieję , że pożegnam to poje...ne miejsce

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@ayla8 skonsultowałam to dodatkowo i aby uniknąć takiej sytuacji w przyszłości przy wystawianiu oferty w części "czas trwania" wybierz proszę "na określony czas". Wybierając "do wyczerpania przedmiotów" oferta będzie dostępna dopóki nie sprzedaż wszystkich przedmiotów - tak było w przypadku podesłanej przez Ciebie oferty, zakończyła się dopiero gdy Kupujący dokonał zakupu.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

ayla8
#9 Pomysłodawca#

To jest o wiele gorsze rozwiązanie , kolejny wolny czas spędzony na sprawdzaniu , czy oferta się kończy i kiedy ją trzeba wznowić. To wasze allegro to coraz gorszy bilans. zysków i strat. 

oznacz moderatorów

ayla8
#9 Pomysłodawca#

Po drugie napisałem wcześniej , że ja osobiście zakończyłem tą aukcję 3 tygodnie temu. więc nie dostrzegam żadnych powiązań wobec Pani sugestii.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

mam ten sam problem - wiele ofert jest kończonych np: gdy towar się sprzeda

a potem nagle okazuje się że oferta istnieje

 

mam pytanie do moderacji @la_nika w allegro jest możliwość wznowienia kilkukrotnego tej samej oferty - np gdy nie odświeżę strony oferty zakończone

ile ofert się wtedy wystawi?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

 @ayla8 dopytałam o to, oferty, które są oznaczone jako niekończące się - "do wyczerpania przedmiotów" wznawiają się automatycznie, nawet jeżeli się je zakończy. Najlepiej więc już przy wystawianiu wybrać opcję "na określony czas" aby oferta  nie wznawiała się.   
@RED jeżeli więc przy wystawianiu wybierzesz opcję: "do wyczerpania przedmiotów" oferta będzie wznawiać się automatycznie dopóki wszystkie przedmioty w ofercie nie zostaną sprzedane.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@la_nika jak zakończę ofertę która ma status do wyczerpania przedmiotów to wznowi mi się ona bez mojej wiedzy???!!!

a jak ktoś zakończy ofertę to

oznaczone jako niekończące się - "do wyczerpania przedmiotów" wznawiają się automatycznie ???!!!!

 

jakoś coś mi tu niegra

oznacz moderatorów

TOBO_Meble
#7 Wielbiciel#

Może z perspektywy czasu uzyskam podpowiedź. Sytuacja i u nas miała miejsce. Allegro uaktywniło akcje z przedmiotem, który został wycofany ze sprzedaży. Klient nie zgadza się na zwrot środków, żąda wysyłki towaru, który zamówił. Na aukcji, którą nie my uaktywniliśmy, tylko allegro.. Co w takiej sytuacji?

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@TOBO_Meble, czy możesz podać numer tej oferty?

 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

TOBO_Meble
#7 Wielbiciel#
oznacz moderatorów