anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy przedmioty elektroniczne mogą podlegać zwrotowi?

miliarderzy
#12 Orędownik#

Czy przedmioty elektroniczne mogą podlegać zwrotowi?

Chodzi o przedmioty typu klucze do Steam i podobnych?

Klient zakupił klucze, otrzymał je, po czym zgłosić zwrot przedmiotu, po odmowie wystąpił do POK a Allegro chce żebym mu zwrócił pieniądze.

????

oznacz moderatorów
43 ODPOWIEDZI 43

miliarderzy
#12 Orędownik#

W ten sposób to może mieć klucze za darmo w nieskończoność!

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@miliarderzy   "...może mieć klucze za darmo w nieskończoność!"

Czy mamy przez to rozumieć że masz możliwość tworzyć te klucze w nieskończoność?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@miliarderzy Jako sprzedający prywatny i tak nie musisz przyjmować zwrotów ale jest reklamacja i tu Ciebie dotyczy, odpisuj w dyskusji merytorycznie i zgodnie z prawdą, POK nie musi być dla Ciebie wyrokiem, POK to indywidualne podejście Allegro do każdego wniosku.

oznacz moderatorów

miliarderzy
#12 Orędownik#

Chodzi bardziej o to, że nie chcę rozdawać kluczy za darmo.

Sam bym w życiu nie chciał sprzedającemu takiego przedmiotu zwracać. To nie fair. Przecież za miesiąc może ten kod bez problemu wykorzystać. A kasę by miał.

Chodzi też o to, że nie wydaje mi się, aby takie zachowanie kupującego było uczciwe, jeśli wie on jak działają tego typu klucze. A przecież wie, po co miałby takie klucze kupować nie wiedząc do czego one służą.

oznacz moderatorów

miliarderzy
#12 Orędownik#

No i nie wiem, czy to nie jest wyłudzenie. Bo jak zwrócę kupującemu pieniądze, to zostanie z kluczami które będzie miał za darmo. Może je bez problemu wykorzystać a ja zostanę z niczym, ze stratą kilkudziesięciu złotych, ponieważ nie sprzedam tych kluczy innym osobom z oczywistych względów: mają do nich dostęp powiedzmy nieuprawnione osoby.

Tymczasem Allegro napisało w dyskusji do kupującego aby podał numer konta do zwrotu, a do mnie w tej samej wiadomości żebym zwrócił pieniądze na to konto i przesłał potwierdzenie zwrotu.

Tak to działa? Kupujący wyłudza towar a sprzedający ma dopłacać? Nie wiem co mam teraz zrobić.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

miliarderzy
#12 Orędownik#

W ten sposób to może mieć klucze za darmo w nieskończoność!

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@miliarderzy Trafiłeś na "spryciarzą", który korzysta z możliwości "kombinacji" stworzonych mu przez Allegro i dzięki "podpowiedziom" niektórych forumowiczów.

oznacz moderatorów

miliarderzy
#12 Orędownik#

Nie nazwałbym tego sprytem.

Zastanawiam się czy to nie wyczerpuje: "Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania.............."

Co by pokazywało, że to działa nie tylko w jedną stronę.

Tylko nie wiemy, czy to naprawdę jest "spryt", czy naprawdę kupujący nie będzie używał kodu. W takim razie po co go zakupił?

oznacz moderatorów

miliarderzy
#12 Orędownik#

W każdym bądź razie, będzie nie będzie, ja po zwrocie jestem stratny, ponieważ nie sprzedam "na ryzyko" tych kodów nikomu innemu, a kupujący miałby te kody za darmo. I teoretycznie to on może je sprzedać.

Pytanie, czy on będzie ryzykował? Też raczej nie. Ale fakt faktem, w takiej sytuacji ma kody za darmo, jeśli Allegro będzie twardo stało na stanowisku, że zwrot się należy. Co moim zdaniem, się nie należy.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@miliarderzy Pozostaje Ci czekać na decyzje Allegro, tylko. Zwrot z POK nie musi nic złego dla Ciebie oznaczać.

oznacz moderatorów

miliarderzy
#12 Orędownik#

Nie. Nie chcę by Allegro za mnie płaciło. Jeśli rzeczywiście ten zwrot się należy, zwrócę te środki. Tylko nie wiem, czy ta wiadomość od Allegro była automatyczna czy przedstawił ją pracownik Allegro po chociażby ułamkowej analizie tej sytuacji. Jeśli pracownik Allegro stwierdzi, że zwrot się w tej sytuacji należy, zwrócę te środki.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@miliarderzy Nie wiem czy zauważyłeś, ale słowo sprzyciarz było w cudzysłowie. Nie mogę uzyć słów uznanych za obrażliwe, bo mi szanowna Pani moderator usunie wpis.

oznacz moderatorów

miliarderzy
#12 Orędownik#

@Ziolko39 wiem, wiem, przepraszam. Ale tak się po prostu nie robi, tak jak ten Pan zrobił. Sprzedający ma stracić, dlatego że kupujący chce zyskać? Chyba nie tym polega "biznes". Zadowolone powinny być obie strony, przynajmniej częściowo. Ale tak samo nie oddaje się powiedzmy papierosów w kiosku po otwarciu paczki itd..

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@miliarderzy Ja wiem, że tak się nie robi, ale sprzedajesz na Allegro nie pierwszy dzień i nie nauczyłeś się, żę są ludzie i berety. To niestety Allegro stworzyło takie możliwości, a "cwaniaczki" z nich korzystaja.

oznacz moderatorów

miliarderzy
#12 Orędownik#

@Ziolko39 Ty to wiesz, ja to wiem, ale są ludzie na tym świecie, którzy po wypaleniu pół paczki papierosów, zwrócili by drugą połowę, gdyby mogli, bo im smak nie pasuje, albo za mocne są, albo za słabe. A starsza pani w kiosku co do emerytury dorabia musi przez takiego delikwenta, na sztuki sprzedawać albo do kosza wyrzucać, i przez 10 takich osób w miesiącu, traci zarobek z całego pakietu albo dokłada do interesu.

Chciałbym prosić o wypowiedź pracownika Allegro, co zrobić w tej sytuacji. Zwracać środki, czy wniosek z POK zostanie odrzucony. Jeśli zwrot POK się należy, to w takiej sytuacji zwrócę wszystkie środki kupującemu.

Z tego co się jednak orientuję i czytałem w przepisach, w takim przypadku zwrot środków się nie należy, ponieważ przedmiotu nie da się zwrócić. Ja go mogę wysłać i wysłania nie da się anulować.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@miliarderzy Tak informacyjnie. Już od dłuższego czasu funkcjonuje przepis zabraniający sprzedaży papierosów na sztuki. Nikt też nie przyjmie rozpakowanej paczki, chociażby w środku były "gwożdzie"

Na razie poczekaj na odpowiedź Allegro. Potem podejmiesz decyzję.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Teraz to już czekasz na decyzję, wszystko można było rozstrzygnąć w dyskusji.

oznacz moderatorów

miliarderzy
#12 Orędownik#

Dyskusja trwa nadal. To w dyskusji padła odpowiedź Allegro, żebym zwrócił środki i przesłał potwierdzenie.

Ale nie wiem czy to Allegro to magiczny automat, czy pracownik który się nie przedstawił.

Natomiast co do POK to otrzymałem maila z prośbą o wyjaśnienia, oraz informacją że kupującu wystąpił do POK i te wyjaśnienia przesłałem.

Właśnie je uzupełniłem o informacje, że jeżeli kupującemu rzeczywiście należy się zwrot środków, co według mnie jest nonsensem, to go wykonam. Nie chcę by Allegro zwracało środki za mnie, jeśli zwrot się należy.

Ale są przecież te przepisy o wykluczeniach oraz paragrafy o tym, jakich przedmiotów zwrócić nie można, są wyłączone ze zwrotów.

oznacz moderatorów