anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
94 ODPOWIEDZI 94
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@RED Znaczy to, że w przypadku potwierdzenia naruszeń możemy podjąć inne działania niż usunięcie ofert. 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

@nat_not 

a co z art 286 KK

i zapisami ustawy konsumenckiej o wprowadzaniu w błąd i wyzyskiwaniu tego błędu?

jak to się ma do: że w przypadku potwierdzenia naruszeń możemy podjąć inne działania niż usunięcie ofert

 

oznacz moderatorów
maxr01
#17 Koryfeusz#

- pozwolisz, że nie zgodzę się z twoja wypowiedzią.

Nawiązałem do wcześniejszego wątku z powodu:

- aukcje "małego" sprzedającego zostały natychmiast usuwane. Chyba tylko ja napisałem do niego, żeby sobie poprawił opisy.

- po zgłoszeniu z mojej strony aukcji "dużego sprzedającego" - wątek został natychmiast urwany.

- wcześniej zgłaszałem podobne aukcje przez formularz - niestety, bez efektu, na AG, gdzie są widoczne dla innych użytkowników, to wygląda już inaczej.

- "Twoje zgłoszenie zostało zweryfikowane i podjęliśmy działania. Nie zawsze usuwamy oferty"

- To nie jest dublowanie wątku. Gdy zostały masowo zgłaszane aukcje małego sprzedającego - to wątek był aż "gorący". Natomiast , gdy poruszyłem kwestię aukcji "dużego sprzedawcy" - jakoś tak nagle wszystko "zamarło" - trochę dziwne, nie?

 - "Twoje zgłoszenie zostało zweryfikowane i podjęliśmy działania. Nie zawsze usuwamy oferty" - a czy można dowiedzieć się , jakie to działania?

Teraz bardziej konkretnie i rzeczowo:

1. "Dodam, że jeśli sprzedający oferuje towar dedykowany danej marce, może zamieścić w tytule sformułowanie np. "do BRITA" - więc teraz zajrzyjmy na zgłaszaną aukcję:

- https://allegro.pl/oferta/filtr-do-brita-maxtra-dafi-unimax-aquaphor-12-szt-6407817113 -"Filtr do BRITA MAXTRA DAFI UNIMAX AQUAPHOR 12 SZT" - nie nie jest to Filtr do Brita MAXTRA, nie jest to też filtr do DAFI UNIMAX. Jest to zamiennik filtra Dafi Unimax i zamiennik filtra Brita Maxtra o czym nie pisze w tytule aukcji, a użyte frazy służą jedynie do manipulacjI słowami kluczowymi w celu wprowadzenia w błąd kupującego. Gdyby w tytule aukcji byłby napisany faktyczny model filtra , czyli Wessper Aquamax (https://allegro.pl/oferta/filtr-wklad-wody-dzbanka-wessper-aquamax-10sztuk-7249751826) - to tak wyglądałaby sprzedaż tych filtrów. Przy manipulacji słowami kluczowymi ta sprzedaż jest duuużo większa.

Za takie same wpisy w tytułach aukcji ja (i inni sprzedajacy) miałem usuwane aukcje. Musiałem dopisywać słowo "odpowiednik" lub "zamiennik".

Każdy przeglądający to forum, ze zdrowym rozsądkiem,  jest w stanie to zrozumieć, czy    jednak myśli "inaczej"?

Oczywiście zrozumiem, gdy wątek zostanie "uwalony", gdy zostanę uznany za spamera. To jest dużo łatwiejsze rozwiązanie niż "ruszenie" firmy, która ma zapewne status VIP, swojego opiekuna i kilkaset tys. wystawionych aukcji, to nie ważne, że w sporej części naruszają regulamin.

To jest po prostu tzw. "standard Allegro". Mali "do kosza", a duzi "na szczyt" - i w tym przypadku nawet zasady Allegro są dopasowywane do ich aukcji.

Gratulacje.

@RED - nie wiesz o co chodzi? - wystaw sobie ze 400 tys. aukcji to będziesz wiedział.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@maxr01 O szczegółach działań, które podejmujemy w przypadku naruszeń, informowany jest jedynie właściciel konta, którego one dotyczą.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
megii_ss
#12 Orędownik#

skoro "podejmujecie" działania i w dalszym ciągu łamany jest regulamin to co ? 
mam dzisiątki ofert dodanych do obserwowanych które zgłaszałam, a to miniaturka, a to opis, i w dalszym ciągu widnieją na allegro i nadal oszukują innych sprzedających - czy to konta firmowe czy prywatne.

tak przy okazji zapytam - skoro sprzedający posiada konto firmowe a w teści oferty widnieje zapis że nie wystawia faktur to co to jest ? bo oferty zgłaszane widnieją nadal a sprzedający ma się dobrze 😞

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@megii_ss Podaj proszę numery ofert, których dotyczy Twoje zgłoszenie.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
megii_ss
#12 Orędownik#

to tylko jedne z wielu - sądząc po numerach ofert wiszą już dość długo aby sprzedający miał czas na zmiany
8145959492
8039961476

a wystarczy przejrzeć oferty sprzedającego żeby widzieć jak leci w kulki z regulaminem i innymi sprzedającymi 😉

dział motoryzacja usiany jest takimi kwiatami i nic z tym nie robicie

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@megii_ss Usunęliśmy wskazane oferty.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
megii_ss
#12 Orędownik#

a co z resztą ofert ? ktoś to weryfikuje ?

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@megii_ss Jeśli widzisz inne oferty, które naruszają Regulamin, możesz skorzystać z linku "Zgłoś naruszenie zasad". Wtedy odpowiedni zespół zajmie się ich weryfikacją.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
megii_ss
#12 Orędownik#

jakoś te wasze "Zgłoś naruszenie zasad" nie działa bo mam dziesiątki ogłoszeń dodanych do obserwowanych które zgłaszałam i nic się dzieje więc bajki zostawmy na wieczorową porę 😉

 

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@megii_ss To, że nie widzisz naszych działań, nie oznacza, że ich nie podejmujemy. Nie zawsze usuwamy oferty, o czym już w tym wątku pisałam.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
megii_ss
#12 Orędownik#

nie zawsze usuwacie oferty tylko co ? rozjaśnijcie mój szary umysł bo ja tu chyba czegoś nie pojmuje - pozwalacie w dalszym ciągu aby sprzedający oszukiwał i stał ponad konkurencją - innymi sprzedawcami. Czy to jest jest działanie fair play ?
Moje wskazane oferty (jedne z setek) 8145959492, 8039961476 wystawione ponownie jako nowe 10602025800, 10602024835 bez absolutnie żadnych zmian - czyli świadome działanie - nadal oszukując allegro i innych sprzedawców.

3312 ofert, z czego 584 oferty z parametrem nowe - niespełniające w/g regulaminu którego się tak mocno trzymacie wymogów oferty wystawionej jako nowe

pozostałe 2727 ofert proponuje samemu zweryfikować choć jak znam życie zostanie to tak jak jest - a szkoda

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

nie zawsze usuwacie oferty tylko co ?

Tylko dają czas na poprawienie 🙂  Nigdy nie napiszą Ci, ile jest tego czasu, zazwyczaj jest go tyle, aby zgłaszającemu znudziło się zgłaszać. Gdy będziesz się upierać o podanie czasu na poprawienie ofert, napiszą Ci w końcu, że jest to czas rozsądny, nigdy nic precyzyjnie 🙂 Serio, piszę to na podstawie moich zgłoszeń. To niemal zawsze jest droga przez mękę 🙂

Podejmują działania, ale jest zasadnicza różnica pomiędzy działaniami, a skutecznymi działaniami 🙂

oznacz moderatorów
maxr01
#17 Koryfeusz#

Dokładnie. Zgłaszanie przez formularz mija się z celem. Te same aukcje zgłoszone na AG - reakcja natychmiastowa. Chociaż i tak nie wszystkie.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów