anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy u was też sprzedaż spadła?

Gasmin_pl
#12 Orędownik#

Ten miesiąc jest po prostu okropny. Sprzedaż leci w dół i ręce mi opadają. Sprzedaję na Allegro od kilku lat i do tej pory było wszystko ok. Tak, opłaty są wysokie, ale jakoś udawało mi się wyliczyć swój zysk i było dobrze. Wczoraj podbiłam sprzedaż za miesiąc i normalnie jestem w szoku. Cała sprzedaż spadła na 30%, za wyróżnienie zapłaciłam tyle jak zawsze kilka tysięcy złotych. Jedna rzecz zapłacić kilka tys. i sprzedać 4 tys towaru i druga rzecz zapłacić tyle samo i sprzedać o połowę mniej. Smutno. No, powiedzmy, ludzie są na urlopach. może od tego..... No ale w zeszłym roku jednak tak nie było.

Liczyłam sobie, że z tą nową prowizją od dostawy zapłaciłabym na około 1000 zł więcej, wyliczyłam i trochę podniosłam ceny jeszcze na początku czerwca. Zawsze moje formułki działały prawidłowo, mam 5 z matematyki, miałam zysk, tak jak planowałam. Ale w tym miesiącu Allegro normalnie zarobiło w 3 razy więcej ode mnie. Można powiedzieć, że w tych rozliczeniach są koszty poczty, ale nie aż tak dużo. Nie wiem jak u was, ale u mnie rażąco wzrosła ilość przesyłek do InPostu. Na początku czerwca liczyłam, że te 0,50 gr na liście poleconym, na przykład, które Allegro pozwoliło nam dorzucić do ceny dostawy, trochę uratuje mnie, ale tak się nie stało, bo ludzi wybierają InPost teraz coraz częściej. No i lecimy w dół na tych dodatkowych prowizjach z dostawy InPost.

No i na koniec, analizuję reklamę ADS za miesiąc i widzę piękną falę w dół na ilości sprzedaży (na kliknięciach jest stabilna prosta).

Idę na urlop, zamykam wszystkie aukcji, bo chcę odpocząć trochę od "u mnie nie było żadnej informacji o urlopie, to trzymaj negatywa"

Po powrocie na pewno podniosę ceny jeszcze raz i już więcej niż wyliczyłam, zastanawiam się, czy nie zrezygnować z dostawy Poczty Polskiej, bo czegoś ja tu na pewno nie rozumiem.

Powiedźcie, proszę, czy wy macie tak samo? Czy może to tylko i wyłącznie mój błąd w wyliczeniach własnego zysku?

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Gasmin_pl u mnie spadek sprzedaży za czerwiec w stosunku do maja to 32%

Specjalnie się tym nie przejąłem bo chociaż miałem spokojniej niż w maju. Jednak wydaje mi się, że ta tendencja się utrzyma. Klienci nie będą w nieskończoność tolerować podwyżek cen gdzie produkty na Allegro zaczynają kosztować podobnie jak w sklepach stacjonarnych. Z kolei sprzedawcy nie mają wyjścia (chyba, że ktoś jest na tyle głupi, że będzie dopłacał do transakcji). Ja u mnie w kategoriach widzę non stop wyścig szczurów i tak się zastanawiam, kiedy ci sprzedawcy zmądrzeją bo jak widzę po ile sprzedają niektóre rzeczy to wiem (bo mam maksymalne rabaty), że przy jednostkowych zakupach albo np. po 2szt, dopłacają obecnie do każdej takiej transakcji.

Z tego co widzę, Ty masz o tyle fajnie, że masz produkty, które nie tak łatwo porównać. U mnie jest inaczej. Każdy w wyszukiwarkę wpisze konkretną nazwę i już ma sortowanie po najtańszej ofercie.

Choć z drugiej strony, zauważyłem też 1 prawidłowość. Najbardziej upierdliwi klienci są właśnie tacy, którzy kupują 1 przedmiot, często bardzo tani. Więc w sumie bycie nie najtańszym ma wówczas swoje plusy ponieważ tacy klienci omijają na szczęście Twoje oferty.

Z Poczty zrezygnowałem w marcu i już nie wrócę do niej.

oznacz moderatorów

Gasmin_pl
#12 Orędownik#

@konto zamknięte  dzięki za odpowiedź, jednak nie tylko u mnie spadek sprzedaży. Po urlopie spróbuję zostawić tylko InPost, albo zostawię dostawę pocztą tylko na umowie z pocztą. Bo jak wszystko mam w jednym worku jak teraz w rozliczeniach z Allegro, no już część z tego nie ogarniam.

W swojej kategorii też mam sprzedawców, którzy mają dostawę poleconym za 5,90 i jeszcze nadal mają obok tej dostawy znaczek Smarta. Nie rozumiem jak coś takiego może nadal być objęte Smartem i nie rozumiem jak to może być dla samego sprzedawcy opłacalne. Ale jednak istnieje i robi dobrą (czy nie dobra) konkurencję przy filtrze "najtańsze z dostawą" na przykład.

@DarkStoorM Dziękuję za link. Chyba to wszystko znam, ale jeszcze kilka raz przeczytam w czasie urlopu.

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@Gasmin_pl  Żeby się nie okazało,że ci co mają polecone za 5,90 przejrzą swoje rachunki i będą atakować AG że jakim prawem Allegro bez powiadomienia liczy im za przesyłkę 6,49  🤣😂

_____________
Kama
oznacz moderatorów

Gasmin_pl
#12 Orędownik#

Może faktycznie po kilku tygodni coś się zmieni. Ale tak szczerze mówiąc, sama jestem ciekawa, co otrzymamy w fakturze, czy będą wyszczególnione koszty dostawy od prowizji. Bo jak otrzymam wszystko w jednej kwocie - to coś takiego mi się nie podoba. Również niecierpliwie czekam na faktury z Poczty Polskiej. Obawiam się podwójnie naliczanych opłat za przesyłki z Allegro dostawą.

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@Gasmin_pl  Sprawdź jeszcze https://allegro.pl/moje-allegro/moje-konto/rachunki/rozliczenia-z-allegro

Zaznacz okres i wybierz Usługa Dostawy w grupach operacji. Nie pamiętam dokładnie, ale 8 czy 10 czerwca za smart była naliczona dodatkowa opłata w odbiorach w punkcie PP (jeżeli oferujesz ten sposób dostawy). Ponoć zwracali, ale musisz to sprawdzić. Przy okazji porównasz sobie inne opłaty.

oznacz moderatorów

Gasmin_pl
#12 Orędownik#

@DarkStoorM  Tak tak wiem o tym. Te kwoty już są zwrócone.

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@Gasmin_pl  upewnij się, że spełniasz jak najwięcej kryteriów trafności. To jest chory system, który trzeba znać na wylot i kombinować, bo oferty szybciutko spadają na sam dół

https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/trafnosc-xGmVjoPwOTo

To jest tylko jedna rzecz...

oznacz moderatorów

Janirka
#12 Orędownik#

Kurcze, u nas jest podobnie. Co prawda sprzedaż nie spadła nam tak drastycznie, ale w porównaniu do ubiegłego roku, jest duża różnica. I też musiałam podnieść ceny ze względu na nowe prowizje, bo nikt z nas nie jest organizacją charytatywną. A jeśli chodzi o Inpost, do maja przodowały wysyłki poleconych, i też się cieszyłam że w jakiś sposób odbije się te 0,50 gr, ale teraz jakieś 80% zamówień jest z wysyłką do Paczkomatów... Sprzedaję drobnicę (zaproszenia, kartki okolicznościowe), i szlag mnie trafia gdy klient wybiera 2-3 sztuki zaproszeń z wysyłką kurierem. Wychodzi gigantyczna prowizja w stosunku do zarobku... Nie zdziwiłabym się, gdyby ta słabsza sprzedaż była spowodowana wyższymi cenami produktów. To był atut Allegro. Teraz już nie jest... Sama często kupuję w sieci, najpierw zerkam w Allegro, a potem szukam po sklepach internetowych gdzie ceny są faktycznie dużo niższe... 

_______
Kamila
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

spadku obrotów nie zauważyłem, ale to nie oznacza mniejszej pracy, czasami wręcz przeciwnie. Dodatkowo założyłem nowe konto, żeby eksperymentować z cenami i reakcjami klientów.

Nie promuję, nie reklamuję się i nie zamierzam tego robić. Nie da się przebić przez gąszcz ofert, bo wszędzie są promowane. Zrobiłem jedną aukcję wyróżnioną i więcej sprzedałem na innej, która była bez promocji, więc u mnie to odpada, bo szkoda kasy.

Co do wysyłki - nie mam inposta. Narzuciłem klientom na razie głównie punkty odbioru i polecone w smarcie, a poza smartem pocztex i DPD (które podniosłem do góry, żeby zniwelować prowizję od wysyłki), przynajmniej zwraca mi się te 50gr na przesyłce z tych pocztowych. Odbiory z punktu dochodzą równie szybko jak do paczkomatu, więc tragedii nie ma. Przymierzałem się już do paczkomatów, ale za dużo zmian jednocześnie to będzie ciężko ogarnąć, no i zniechęca mnie to, że nie można ustawić tam wyższej ceny.

Czekam na fakturę czerwcową z poczty i będziemy wszystko analizować, czy tam nie ma jakiejś wtopy.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

U mnie też niestety słabiej niż zawsze. Prowizja 15 % zbiera żniwo. Do tego wszystkiego z powodu pandemii utraciłam wszystkie moje dotychczasowe źródła zaopatrzenia , więc łatwo nie jest .

 W moich dostawach również króluje InPost, listy polecone do tej pory najchętniej wybierane zostały gdzieś w ogonie . Też mnie to niezbyt cieszy z powodu prowizji , ale zdaję sobie sprawę że wyrzucając paczkomaty pewnie musiałabym zwijać interes 🙄

 Jeśli chodzi o Smart, który tak tu jest reklamowany jako dźwignia naszej sprzedaży i antidotum na brak prowizji od dostawy, to w którymś mailu od Allegro była informacja, że "Od początku roku 18.56 % Twoich zamówień było Smart!" więc u mnie niestety  d..upy nie urywa 🙂

 

_____________
Kama
oznacz moderatorów

toysfactory2020
#8 Zapaleniec#

Teraz to jest dopiero ciekawie poleciało na łeb wszystko! u Was jest podobnie ? 

oznacz moderatorów

od_stop_do_glow
#9 Pomysłodawca#

Nie wiem co się dzieje, ale odkąd zalozylam działalność  i konto firma tez wszystko leci na łeb ...Niby w prezencie bonus na start, darmowe wyróżnienia itd., ale co z tego jak wszystko stoi:-( Jeszcze 2 miesiące temu na działalności  nierejestrowanej bez konta firma,  bez Ads Express i bez extra wyróżnień wyciągalam więcej niż teraz...:-/

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Pamiętajcie, że wchodzi grupowanie ofert tego samego produktu w kategorii i w waszych ofertach będzie wyświetlana informacja o innych "najtańszych ofertach" danego produktu.

Sprawdzajcie swoje oferty, dbajcie o najszybsze wysyłki, żeby chociaż w jednej sekcji być w topie, bo w najniższej cenie zawsze wygrają najwięksi, kupujący paletami z masakrycznymi rabatami 😉

oznacz moderatorów

toysfactory2020
#8 Zapaleniec#

No wszystko rozumiem, ale bez przesady żeby spadła sprzedaż o 80% ? wszystko nadal robomy tak jak było ... coś chyba nie pykło gdzieś ...

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@toysfactory2020 

@DarkStoorM ma rację grupowanie i produktyzacja, jedno wynika z drugiego. Jeżeli nie uzupełnisz wszystkich parametrów  produktu, to wypadasz w wyszukiwaniu i nawet najniższa cena nie pomoże. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Gasmin_pl @toysfactory2020 też siadło ale tylko na allegro, ja stawiam na brak agresywnej kampanii reklamowej przed debiutem giełdowym były reklam w tv, smarta nie reklamują, na poczcie non stop w topie reklama allegro z produktami, ads google oblegane przez produkty allegro, artykuły sponsorowane na portalach a teraz dosłownie zero 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

toysfactory2020
#8 Zapaleniec#

Aha czyli rozumiem, że to nie tylko u nas .... no to strasznie źle 😞 to wygląda.... nic dobrego ... tylko na allegro ? czyli co sklep online działa normalnie ? 

 

oznacz moderatorów