anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy w opisie oferty można stosować taki zapis?

darek2640
#7 Wielbiciel#

Czy w opisie aukcji można stosować taki zapis, cyt: 

1. "ZAUFAJ DOŚWIADCZENIU! Pojawiają się firmy oferujące usługi podobne do naszych. Niestety dopiero raczkują, tam skąd my wracamy".

2. "SETKI ZADOWOLONYCH KLIENTÓW POTWIERDZA NASZĄ JAKOŚĆ I DBAŁOŚĆ O SZCZEGÓŁY. DOŁĄCZ DO GRONA ZADOWOLONYCH KLIENTÓW!"

dot. 1. Skoro na allegro występują tylko dwie firmy regenerujące wtryskiwacze sterujące, taki wpis psuje wizerunek mojej firmy.

Z tego co wiem opis ma dotyczyć przedmiotu. 

 

oznacz moderatorów
21 ODPOWIEDZI 21

pinsplash
#21 Demiurg#

@darek2640 Według mnie jeśli sa tylko dwie firmy  to możesz poprosić Allegro o usunięcie pierwszej ( ta druga kwestia według mnie pod to nie podpada)

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@darek2640 Taki zapis jest zgodny z regulaminem, może być zamieszczony w opisie oferty, w zakładce O sprzedającym.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@darek2640 punkt 1. można uznać za niedozwoloną reklamę porównawczą. Jeżeli na Allegro są tylko dwie firmy oferujące tą usługę, to łatwo wywnioskować, że ten opis dotyczy Twojej działalności. Ale tak naprawdę taki spór powinien rozstrzygnąć sąd.

Do punktu 2. nie ma się co czepiać.

oznacz moderatorów

darek2640
#7 Wielbiciel#

Dziękuje. A jak to zgłosić do allegro.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@darek2640 

https://allegro.pl/pomoc/kontakt

Wątpię czy Allegro pomoże Ci w tej sprawie, ale próbuj. 🙂

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@darek2640 Możesz to zrobić przez przycisk "Zgłoś naruszenie zasad" dostępny w każdej ofercie, na dole strony.

Zgłoś naruszenie.png

Możesz też podać numery ofert tutaj. Sprawdzimy je i jeśli będą łamały zasady, zajmiemy się nimi. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@_HolaOla_ nie żebym się czepiała, ale może w Allegro nikt tego nie zauważył, wydaje mi się, że ten przycisk nie działa. Nie przynosi żadnego efektu, nie ma nawet potwierdzenia zgłoszenia. 🙂 Nie mówiąc już o odpowiedzi Allegro czy zgłoszenie było słuszne.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@konto zamknięte Zapewniam CIę, że ten przycisk działa, a wszystkie zgłoszenia są sprawdzane. Nie informujemy jednak Zgłaszających, czy dana oferta łamała regulamin i dlaczego. Informacje o blokadzie czy usunięciu danej ofery, otrzymuje wyłącznie jej właściciel. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@_HolaOla_ czyli rozumiem, że np. herbata liściasta w kategorii herbat ekspresowych jest w porządku. 🙂

W przypadku założyciela wątku istotne jest chyba stanowisko Allegro.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@konto zamknięte Wątpliwości autora wątku dotyczą zapisów o ofercie, a nie błędnej kategorii. Jeśli nasz pracownik po zgłoszeniu oferty uzna, że znajduje się ona w niewłaściwej kategorii to przeniesie ją poprawnej. 

 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@_HolaOla_ wiem, że wątpliwości autora Allegro raczej nie rozwieje, bo to są sprawy dość skomplikowane i w tym przypadku nic nie jest oczywiste. A zgłaszając naruszenia przez przycisk, dobrze byłoby dostać jakieś potwierdzenie. 🙂

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ Jaki dowód zgłoszenia ma ktoś, kto zgłosił ofertę przez ten przycisk?

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@xyz96 Jeśli pytasz o zapis regulamin określający taki dowód, to go nie ma. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ Pytam o dowód zgłoszenia. Wiem, że go nie ma.

oznacz moderatorów

darek2640
#7 Wielbiciel#

Dziękuje wszystkim. Napisałem do Allegro, teraz poczekam na odpowiedź. Pozdrawiam.

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@darek2640 Jeśli udowodnisz, że dotyczy on towaru który oferuje w sprzedaży tylko opisujący i Ty, to spokojnie możesz iść do sądu i wygrasz, ponadto możesz zgłosić sprawę:

https://konkurencja.uokik.gov.pl/strona-glowna/zawiadom-uokik-jezeli-zaobserwowales/

https://www.uokik.gov.pl/rejestr_klauzul_niedozwolonych2.php

 

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

Klaudiusz1983
#12 Orędownik#

@darek2640  nigdzie nie jest napisane, że zapis pkt 1 dotyczy firm z Allegro. To ogólny zapis dotyczący firm świadczących podobne usługi (nie takie same) w danej branży.

W mojej ocenie zapis jest zgodny z regulaminem i nie narusza dóbr innych osób czy firm, natomiast promuje doświadczenie firmy, która to napisała.

Wydaje mi się, że solidna firma powinna świadczyć usługi na najwyższym poziomie  w dobrej cenie i miłej atmosferze, a nie szukać "**piiip**ół" we wpisach konkurencji.

 

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Klaudiusz1983 reklama porównawcza jest umocowana prawnie i orzeczenie co jest dozwolone, a co nie należy właściwie do sądu. Opis oferty wystawionej na Allegro, dotyczy firm konkurencyjnych na tej platformie.

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

"Opis oferty wystawionej na Allegro, dotyczy firm konkurencyjnych na tej platformie."

@konto zamknięte tu bym się nie zgodził. Dlaczego uważasz że sprzedający na Allegro konkurują tylko między sobą?  Często czytam, że wielu sprzedawców traktuje Allegro jako portal promocyjny, a podstawową sprzedaż koncentruje na innych kanałach.

oznacz moderatorów