anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy zaobserwowaliście mocny spadek sprzedaży odkąd zrobiło się ciepło?

alfa-design
#8 Zapaleniec#

Witajcie kochani sprzedający temat spadku sprzedaży.

Czy zaobserwowaliście mocny spadek sprzedaży odkąd zrobiło się ciepło. Bo u mnie masakra. ADS działa prawidłowo wyróżnienia też i lipa totalna w sprzedaży od kilku dni.

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15

mdrogeria
#21 Demiurg#

alfa-design to pewnie zależy od towaru , . U mnie kwiecień był tragiczny , ale od maja trochę ruszyło .

oznacz moderatorów

alfa-design
#8 Zapaleniec#

No u mnie nigdy tak nie było 🙂

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

alfa-design noooo .. dokładnie tak samo jak u mnie w kwietniu 🤔

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

To chyba dlatego;

Zakładka Zwroty; 3. Brak jest możliwości zwrotu towaru z wyjątkiem towarów niezgodnych z zamówieniem

I paru innych zapisów niezgodnych z prawem i regulaminem Allegro u Super Sprzedawcy.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

alfa-design jeśli to prawda co naczelna pisze , popraw bo Cię zgłosi i dostaniesz upomnienie .😁

oznacz moderatorów

TATLOK
#15 Entuzjasta#

@mdrogeria przecinki sobie przestaw w zakładce o sprzedającym.

Chyba, że paczkomaty i mini kurier to zaledwie 10% skuteczności dostaw w terminie 😁

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

TATLOK 😁 dzięki , ale widę ,że Ci się nudzi 

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@alfa-design Nie ma w twojej ofercie ani jednego produktu z oznaczeniem Super Cena i to jest powód spadku sprzedaży. U mnie w każdym zamówieniu jest przynajmniej jeden produkt z tym oznaczeniem. Sprzedaż produktów oznaczonych Super Ceną zdecydowanie wzrosła. Algorytm Allegro preferuje w wyszukiwarce najtańsze produkty, niezależnie od sposobu sortowania przez kupującego. Allegro nie daje wyboru, albo obniż ceny, albo sprzedawaj gdzie indziej.

oznacz moderatorów

alfa-design
#8 Zapaleniec#

I nie będzie bo to towar którego nikt nie ma i nie ma z czym porównać. Ja powoli widzę że z allegro to trzeba się zabierać inwestować w swój sklep internetowy

oznacz moderatorów

dabdetal
#10 Popularyzator#

Na pewno to zależy czym handlujesz. Ja kosmetykami i akcesoriami z tego samego segmentu. Niektóre kategorie się trzymają, ale np w Manicure jest zapaść. Na allegro to jeszcze jak Cię mogę. Ale sklep mam uzależniony od paznokci i zapaść będzie w graniach - 60% względem kwietnia i blisko -40% do maja. Ostatni raz takie poziomy zanotowane w styczniu 2019. Może nie dla wszystkich, ale poprzedni rok był mega i teraz trochę musimy za to zapłacić. Ludzie kupowali dużo, niejednokrotnie pewnie z nudów wyprzedzali swoje potrzeby. Teraz mam poczucie, że spadek wynika z tego że kupili wcześniej. Ale też na pewno z tego, że w końcu otwarto wszystko. Ludziom chce się trochę wrócić do normalności, a i ciepło się zrobiło. Zbieg dwóch tych dwóch okoliczności nie może dać nic dobrego. Do tego dochodzi zawsze to, że jak sprzedaż mocno spada, część sklepów robi MEGA obniżki bo zwyczajnie brakuje im płynności., co dodatkowo szkodzi "normalnym ofertom" i pogłębia skalę spadków.

Ja ten okres wykorzystuje do "przezbrojenia". Likwiduję to co nie ma przyszłości, porządkuję ofertę, zatrudniam i szkolę nowych pracowników i szykuję się na zimę. Natomiast skala spadków jest niepokojąca, nie ukrywam. A jak to wygląda obecnie u Was?

oznacz moderatorów

energo-dom_pl
#11 Animator#

U nas to samo. Głównym powodem zapaści u nas są te cudowne zakładki "najtaniej od.. najszybciej od". Zaczęliśmy weryfikować niemal wszystko i powoli obroty wracają. I mowa tu o różnicach w cenach czasem 5 czy 10gr! Niestety ceny przez te dwie zakładki mocno się popsuły. Albo jesteś tani i pokazujesz się w nich albo..... Promowanie i Adsy to teraz wydawanie kasy w błoto (no chyba, że masz super cenę) - gdyż to tylko darmowe napędzanie ruchu innym co sprzedają po kosztach lub mają mega rabaty. TY niestety za to płacisz. Wspominane na forum już wiele razy. A i ja po raz en-ty powtórzę, że na promowanej ofercie czy z ADS nigdy nie powinni być ofert  konkurencji. W końcu płacisz extra za reklamę swojego towaru. 

Powyłączałem promowania na wielu ofertach... cenę (o ile produkt i marża na to pozwala) ustawiłem możliwie jak konkurencja i wraca do normy - baa gdzieniegdzie sprzedaje się lepiej niż z promowaniem - szkoda, że kosztem ceny. W efekcie sprzedaje się więcej, więcej pakowania etc. a zarobek ten sam. 

Wiele hurtowni też teraz wyprzedaje po kosztach bo są załadowani po sufit. Chyba wielu (nawet my) zamówiło towar na bazie obrotów z lockdown. A teraz już wiele rzeczy można ponownie kupić "na miejscu". 

Jak pisze #dabdetal Trzeba po prostu przetrzymać wszystko aż magazyny zostaną wyczyszczone. Nowe dostawy z Chin będą już droższe - to transport mega drogi, to w elektronice wszystko  drożeje przez półprzewodniki etc... W tym czasie powoli dostosowywać ofertę do tego co się dzieje na Allegro.

 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@alfa-design ładna pogoda mało kto siedzi w domu, wprowadzenie oznaczenia super cena, sortowanie allegro znane tylko im 😞  i wiele różnych przyczyn może być 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

NiezwyklyZakatek
#9 Pomysłodawca#

U nas poleciało drastycznie. Byliśmy przekonani że to po tym jak przez Covid musieliśmy zawiesić wszystko a po powrocie była już tylko równia pochyła. Tu nawet nie chodzi o to że nie ma sprzedaży. Nie ma w ogóle wejść.

Na szczęście dla nas wróciły stacjonarne imprezy rękodzielnicze więc A. traktujemy na zasadzie wpadnie to wpadnie , jak nie to nie.

oznacz moderatorów

a_brod
#12 Orędownik#

U mnie to normalne. Czerwiec, Lipiec, Sierpień zawsze mam spadek sprzedaży.

Endrju
oznacz moderatorów

Wilczekstepowy
#13 Ambasador#

U nas dramat. Maj był słaby, ale czerwiec to już kopanie leżącego. Pewnie jest to związane z pierwszymi chwilami oddechu po lockdownie oraz urlopowej pogodzie. Myślę, że przez Mistrzostwa Europy też nie wzrośnie zainteresowanie zakupami, przynajmniej nie takimi, jakie my mamy w ofercie.

Obserwuję konkurencję i u nich też posucha.

oznacz moderatorów