anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Długi listopadowy weekend - jak ustawić czas wysyłki

FishBeat
#12 Orędownik#

Długi weekend, fajnie, ale jak skutecznie poinformować kupujących żeby wiedzieli, że przesyłki nie będą nadane w piątek tylko dopiero w pn, no i jak z tymi ich allegrowymi punkcikami? Co z dyskusjami w pt?

Teraz miałem takiego asa który kupił w sobotę o 17:46, a w nd o 19 już wypełnia formularz zwrotu bo przesyłka nie została nadana.

 

 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Na tok myślenia klientów nie masz wpływu ,jedni rozumieją że w dni wolne przesyłki nie idą do przodu inni żądają by je nawet wtedy mogli otrzymać. System ocen jest tak skonstruowany że nie wiem jak byś pracował to i tak gdzieś za coś będą minusy.

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Dlaczego miałbyś w piątek nie nadać przesyłkę jeśli to dzień roboczy. 

Zmień czas realizacji wszystkich oferty z 24h na 2dni 

oznacz moderatorów

FishBeat
#12 Orędownik#

Chcę mieć długi weekend i wypocząć z rodziną. Myślałem o tym ale zmiana nie wiele zmieni bo klienci wciąż będą mieli widok z wyliczeń allegro, a tam wyniki są dla ustawienia wysyłki z opcją "natychmiast".

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Niemożliwe, spróbuj zmienić i sprawdź po kilkunastu minutach z innej przeglądarki bądź incognito, 

Jak coś to wrócisz z powrotem.

oznacz moderatorów

FishBeat
#12 Orędownik#

Możesz rozwinąć swoją myśl? Mi chodzi o to, że allegro pokazuje w ofertach przewidywalny czas dostawy (a nie taki jak mam ustawiony) na podstawie swoich wyliczeń dotyczących czasów średnich czasów wysyłek. Więc nawet jak zmienię na 2 dni (o takim rozwiązaniu myślałem, ale to było by za proste jak na możliwości allegro) to allegro i tak pokaże czasy dostawy tak jak bym przesyłki nadawał normalnie w pt.

Opcja urlop odpada, bo trzeba ją aktywować na 7 dni wcześniej a i tak nie ma to wpływu na nic.

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

No to klops, pozostaje ci tylko zamknięcie aukcji od jutra popołudnia do piątkowego wieczora, 

Trochę mnie to dziwi, bo ja np. jak mam pilny wyjazd to zmieniam czas wysyłki na 2 dni i Allegro pokazuje czas dostawy wg. zmian.

Tylko ja mam wysyłkę ustawioną 24h a nie natychmiast, bo sprzedaję produkty fizyczne, a nie elektroniczne, gdzie ustawia się automat na wysyłki e-mail po zapłacie.

Może w tym jest różnica. Jesli sprzedajesz produkty fizyczne to nie możesz mieć natychmiast bo tracisz na tym w punktacji, nie możliwie jest wysyłanie ich natychmiast po zakupie przez 24h na dobę.

oznacz moderatorów

FishBeat
#12 Orędownik#

Też sprzedaje fizyczny towar i wcześniej miałem ustawioną wysyłkę "natychmiast", teraz zdaje się, że na 24h. W każdym bądź razie zamówienia do 15:45 zawsze wysyłam tego samego dnia, a allegro na podstawie nadanych wysyłek oblicza i podaje klientom przewidywany czas dostawy. Nie ma znaczenia co masz tam ustawione, możesz mieć nawet 60 dni. Jak będziesz na bieżąco wysyłał paczki to pomimo tego, że masz ustawione 60dni allegro i tak klientom poda dane ze swoich wyliczeń czyli nie zgodne z deklaracją.

oznacz moderatorów