anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

dane do faktury z innego kraju. co dalej?

barwyflory_pl
#10 Popularyzator#

Witam. Kupujący zamówił towar do paczkomatu w Polsce i poprosił o fakturę na dane z innego kraju (CZ) .  Czy taką fakturę wystawia się "standardowo" jak każdą inną czy może jest tutaj jakas wyższa szkoła jazdy? Może to dla wielu banalne pytanie, ale  mi taka syuacja zdarzyła sie po raz pierwszy wiec proszę o podpowiedz. Dzięki 🙂

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

kostas11
#21 Demiurg#

@barwyflory_pl wystawiasz normalnie 🙂 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@barwyflory_pl skontaktuj się w tej sprawie z księgowością, miewam podobne przypadki , ale nie wysyłam za granicę i informację taką umieściłem we właściwej zakładce . Moja księgowa rozwiązała ten problem następująco .

Nip klienta umieszczam na fakturze w informacjach dodatkowych z racji tego ,że sam nie posiadam Nip-u zagranicznego , do faktury załączam paragon fiskalny , cały dokument księgowany jest jak transakcja z osobą nie prowadząca działalności . Tak to rozwiązała moja księgowa , mam interpretację NUS potwierdzającą prawidłowość wykonywanych czynności .

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mdrogeria mi księgowa kazała wystawiać normalnie jak dostawa jest w Polsce 🙂 Ale mam nip UE bo importuje towar z uni 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@kostas11 a ja nie mam , ale mam papierek od NUS czyli wszytko git , niemniej interpretacja NUS @barwyflory_pl może być inna ....

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@barwyflory_pl  my w takich przypadkach do FV podpinamy zamówienie i robimy adnotacje na FV że dostawa do Polski - sprzedaż krajowa. I tyle

 

oznacz moderatorów