anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego Allegro dopuszcza zwrot powyżej 14 dni od zakupu ?

musicman76
#12 Orędownik#

Dlaczego Allegro dopuszcza zwrot powyżej 14 dni od zakupu ? W aukcjach wyraźnie zaznaczam zwrot do 14 dni ale nie raz mi się zdarzyło mi się że klient zgłasza zwrot towaru przez allegro i odsyła mi przedmiot nawet po 20 dniach od zakupu, często w stanie fatalnym, ale to już pomijam... To mnie już bardzo wkurza, ja jako sprzedawca je przyjmuję bo nie chce mieć negatywa... ale to pomału robi się ostro wkurzające jak allegro nagminnie nagina przepisy na korzyść kupującego.

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

Sojiro
#12 Orędownik#

Ponieważ klient ma 14 dni na zgłoszenie zwrotu i kolejne 14 na jego odesłanie, co łącznie nam daje max 28 dni na ogarnięcie zwrotu 😉

Dodatkowo te 14 dni na zgłoszenie, liczy się od daty otrzymania towaru, nie zakupu 😉

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

musicman76 klient ma 14 dni na zgłoszenie zwrotu od OTRZYMANIA  przesyłki i koleje 14 dni na odesłanie  od odstąpienia od umowy .

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jeżeli kupujący zgłasza zwrot bez podania przyczyny i przekroczy okres 14 dni na zgłoszenie zwrotu, możesz nie zgodzić się, ale jak zawsze jest ale, ponieważ doradzą takiemu kupującemu otwarcie dyskusji, zaniży ci gwiazdki w komentarzu, a to może mieć znaczenie dla twojej jakości sprzedaży.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@musicman76 Dlatego, że czas na zwrot to 14 dni od odbioru paczki, a nie od zakupu. Do 14 dni od odbioru zgłasza + w ciągu kolejnych 14 dni odsyła. 

oznacz moderatorów