anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego Allegro nic nie zrobi z sprzedającym łamiącym notorycznie regulamin?

Starkrak
#9 Pomysłodawca#

Witam

 

Zgłaszałem wielokrotnie przez formularz i nie odnosi to żadnego skutku.

Muszę umieszczać kolejny raz temat na gadane aby Allegro zainteresowało się sprzedającym.

Sprzedający z ofertami klocków "kompatybilnych" cały czas wystawia oferty w dziale LEGO.

https://allegro.pl/uzytkownik/JakubC13/lego-minifigurki-93209?order=qd

Proszę Allegro o ponowne zainteresowanie się tematem.

Sprzedający bez firmy (kilkaset ofert) bez zwrotów towaru wystawia "podróbki" w dziale LEGO.

 

 

 

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18

Skill_Player
#14 Krzewiciel#

@Starkrak nie mam żadnego związku z tym podkablowanym sprzedającym ale może pójdziesz po rozum do głowy i poświęcisz czas na coś bardziej pożytecznego np. rozwój własnego biznesu?

Temat klocków na gadane jest przegadany 🤣

oznacz moderatorów

Starkrak
#9 Pomysłodawca#

Ja to nazywam zdrową obywatelską postawą. 😀 Masz całe piętro z klockami Lego płacisz za wynajęcie powierzchni grubą kasę, reklamę itd (galeria handlowa). a przychodzi ci gość z chińszczyzną rozstawia się na turystycznym stoliku 2 metry od wejścia do twojego sklepu i zaczyna sprzedawać. Bez działalności, bez zusu, gwarancji, podatków itd. Zgłaszasz to właścicielowi galerii a on to olewa. Na dodatek rozchodzi się informacja, że w galerii sprzedają podróbki Lego. I co? ludzie przestają do ciebie przychodzić bo myślą, że to ty sprzedajesz podróbki. Niech sprzedaje ale w innym miejscu.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

Za PRL-u też promowano "zdrową  obywatelska postawę" "uprzejmie, aczkolwiek ze wstętem donoszę, że Pana żona się puszcza. Życzliwy"  ew. " obywatel Piekutoszczak kupił nowy samochód"  Warto wracać do tych czasów ?

oznacz moderatorów

ares_
#14 Krzewiciel#

@Ziolko39 naprawdę porównujesz donoszenie na ludzi w czasach PRL do zgłaszania nieregulaminowych ofert na Allegro? 

Bardzo dobrze, że ktoś poświęca czas i zgłasza takie oferty, szkoda tylko, że Allegro albo nic z tym nie robi albo pomaga to na chwilę i takie oferty za chwile wracają.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@ares_ Jedno i drugie to "kablowanie" Czym to się różni ? Czy zgłaszając ofertę nie donosisz na człowieka ? Czy jak ktoś sprzedaje na bazarku warzywa  i zobaczy babcię handlującą pietruszką, pomidorami i ogórkami to dzwoni po Straż Miejską ?

@Starkrak A jak jest gwarancja, że ten sklep w galerii sprzedaje wyłacznie oryginały ? Taka, że płaci grubą kasę za sklep ? To się tylko przekłada na kosmiczne ceny, nic poza tym. To Cię boli, że konkurencja sprzedaje taniej ?

oznacz moderatorów

musashi2007
#12 Orędownik#

Ja też jestem za tym, żeby zrobić w tej kategorii porządek z podróbkami. Kupuję klocki LEGO i wchodząc w tą kategorię spodziewam się oryginalnych produktów. A niestety muszę przedzierać się przez gąszcz podróbek w stylu "kompatybilne z LEGO", "plus karta LEGO" itp. Jest to irytujące. Sam zgłosiłem kiedyś kilka takich ofert i nie uważam tego za "kablowanie" tylko zwrócenie uwagi na przyporządkowanie przedmiotu do złej kategorii. 

oznacz moderatorów

Starkrak
#9 Pomysłodawca#

Zgłaszanie przestępstwa to kablowanie? Jeżeli sprzedajesz zegarki Casio a gościu obok sprzedaje podróbki Casio z Turcji i wciska ludziom kit, że to oryginały?   Jak zareagujesz? Udowodnij, że sklep nie sprzedaje oryginałów. Ja jestem przekonany na 100%, że w sklepie Lego znajdę tylko oryginały. Teraz proszę udowodnij swoją tezę, że się mylę.

oznacz moderatorów

Skill_Player
#14 Krzewiciel#

Po wcześniejszych tematach na forum i łacznie z tym mozna powiedzieć, że ogólnie w dziale "zabawki" istnieje bardzo duża konkurencja. Można powiedzieć, że kablujecie jeden na drugiego. Tak, dla mnie tak jak dla @Ziolko39 tak to się nazywa i jest to zła praktyka.

W 2018 r. miałem epizod, że w sezonie na wiosnę handlowałem różnymi kwiatami z kolegą na stanowisku pod namiotem, na terenie marketu (to była sprzedaż pod zarejestrowaną działalność gospodarczą a miejsce opłacone marketowi). Bezpośrednio po drugiej stronie ulicy była zlokalizowana kwiaciarnia i też inny stacjonarny sklep - budka z kwiatami a 150m dalej bazarek z dużą ilością podobnego asortymentu.

Mieliśmy bardzo dużo klientów (niektorzy przychodzi systematycznie) ze względu na dobrą cenę, ale też na jakość towaru. Nie raz słyszałem od klientów, że np. tulipany to trzymały się dobry tydzień w wazonie (no sprzedawaliśmy świeże prosto od producenta). A nie chwaląc się dalej też zachwalali sprzedającego, czyli mnie 😅 mimo że na kwiatkach mało co się znałem 😂

 

To doświadczenie (wcześniej pracowałem w handlu w firmie handlującej materiałami budowlanymi przez 8l) uświadomiło mi, że to klient ma prawo wybrać sobie miejsce w którym kupi pożądaną rzecz (wcześniej firma w której pracowałem nie miała konkurencji bezpośrednio w swojej lokalizacji) i nic komuś innemu do tego.

Jakbyśmy chcieli to mogliśmy wykupić miejsce do handlowania na terenie należącym do kwiaciarni i później sprzedawać jakiś asortyment który był dostępny w tym markecie - np. truskawki i market nie miał by nic do tego!

Jak ktoś nie lubi konkurencji to Korea Północna wita 😉 😂

oznacz moderatorów

ELMIXAGD_pl
#12 Orędownik#

Spróbuj sobie zgłosić oferty "dużych" firm na Allegro. To wtedy jest faktycznie po prostu "walka z wiatrakami". Natomiast - zgłoś aukcje małej firmy - np. mojej - natychmiast zostaną usunięte (nie, że są do poprawy, w niewiadomo w jakim czasie). Duża firma - ma swojego opiekuna, ma przywileje, tam sobie możesz po prostu "naskakać". Nawet jak będziesz zgłaszać aukcje tej firmy - niezgodne z regulaminem, firma ma np. 300 tys. aukcji. Musisz zgłaszać każdą po kolei. 

Ile możesz zgłosić - dodatkowo, Allegro ją usunie, a oni wystawią ponownie.  I znów musisz zgłaszać...

oznacz moderatorów

Skill_Player
#14 Krzewiciel#

Nie masz w tym swoim wyjaśnieniu racji, ponieważ to klient decyduje gdzie i u kogo chce kupić a decyduje głównie w 80% cena towaru, później jakość towaru i jakość obsługi.

Takie bajki, że rozniosło się, że sklep w galerii sprzedaje podróbki to innemu proszę serwować Milordzie ^^

  Poza tym mamy kapitalizm i też możesz rozstawić się z polówką 😉 i sprzedawać przed wejściem do czyjegoś sklepu ^^

(Prosił bym abyś pisał z konta z którego sprzedajesz na allegro tak aby móc zobaczyć towar jak i jakość sprzedaży 🙂 )

oznacz moderatorów

Starkrak
#9 Pomysłodawca#

Ha ha... No pojechałeś. Mamy kapitalizm możemy sprzedawać podróbki pod sklepem Lego. Możemy łamać prawo hura. No to nie dziw się później, że coraz mniej ludzi zagląda na allegro w obawie przed zakupem podrabianego produktu. A tego co to zauważa obrzućmy jajami. Idziesz do przychodni/szpitala i chcesz aby przyjął cię lekarz z podrobionym dyplomem w dodatku zatrudniony na "lewo"? A może wolałbyś aby w przychodni/szpitalu nie pracowały o osoby z podrobionymi dokumentami dotyczącymi umiejętności? Ale co tam według ciebie mamy kapitalizm.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Starkrak To co napisałeś to jest przegięcie (albo próba próba argumentacji przy użyciu bezsensownych przesłanek) Nic nie pisałem o brzuceniu Ciebie jajkami > czytaj za zrozumieniem > ani o lekarzach czy innych zawodach "publicznego zaufania" Piszę o zawiści "handlowej" Kiedyś zaczynałem handel (kosmetykami) od dwóch punktów na bazarku > takich punktów jak moje było 8. Myślisz, że latałem i patrzyłem czy ktoś ma oryginalne perfumy czy podróbki > czy płaci ZUS i podatki ? A co mnie to obchodziło ? A jeszcze potrafił przyjechać pod bazarek obcokrajowiec i sprzedawać za 1/2 ceny. A niech sobie sprzedaje.

oznacz moderatorów

chmielna12
#11 Animator#

proszę spróbować gdziekolwiek stanąć z polówką pod czyimś sklepem i zobaczyć co się stanie. Nie ścigają tylko babć co handlują chińszczyzną. Staniesz z Lego to zarekwirują ci towar i kilka urzędów się zajmie twoim handlem. Pomijając mandat od straży miejskiej za nielegalny handel uliczny.

oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@Starkrak 

Zapewne dlatego że ilość użytkownik łamiących wszelakie regulaminy (piszę tu zarówno o ofertach, transakcjach i innych problemach) jest zapewne 10-krotnie większa niż wszystkich pracowników Allegro. Nie można zatrudnić tylu pracowników bo potem jakby stanął prezes przed zarządem funduszu, to tamci by pospadali z krzeseł z śmiechu.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Starkrak " Ale to już było, i nie wróci więcej "

oznacz moderatorów

chmielna12
#11 Animator#

Bez przesady - jeśli można skasować wszystkie zduplikowane aukcje na podstawie nipu to można też dać perma bany taki ludziom na podstawie nipu. Uporczywe łamanie regulaminu > zablokowanie nipu np. na rok.

 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@chmielna12 Można jeszcze postawić w klatce na środku rynku i niech go gawiedź obrzuca zgniłymi jajkami.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Starkrak dziękuję za Twoje zgłoszenie! Przekazałam je do odpowiedniego zespołu, zostanie zweryfikowane.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów