anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego allegro pobiera opłatę za zwrot allegro poleconego, skoro poczta nic za to nie liczy ?

mikeza
#20 Guru#

Ciekaw jestem dlaczego allegro pobiera opłatę 6,49zł za zwrot allegro poleconego, skoro poczta polska nic nie liczy za taki zwrot. to dodatkowy zarobek serwisu ?

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

pinsplash
#21 Demiurg#

@mikeza Chyba PP nie jest instytucją charytatywną - skad wiesz że nie liczy?🤔

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@pinsplash bo mam umowę i w umowie jest jak wół, że zwrot takiej przesyłki jest darmowy. Stąd moje zaciekawienie dlaczego za coś co jest darmowe płacimy allegro ?

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Z kim zawierasz umowę na taką przesyłkę? Z pocztą, czy z Allegro? Jeśli z Allegro, to mogą sobie liczyć co chcą - zgodnie z własnymi regulaminami.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@xyz96 wiem, że sobie mogą liczyć co chcą, ale nie zmienia to faktu, że jest to trochę nie w porządku. Zwroty pocztexu i paczek z odbiorem są również wyższe niż w normalnej umowie pocztowej. Dodatkowo ich pojęcie o tych opłatach jest tragiczne, cytat z odpowiedzi konsultanta:

Zwrot przesyłki (wynikający z braku możliwości jej doręczenia) od początku działania narzędzia Wysyłam z Allegro kosztuje 10,99 zł w przypadku poniższych metod dostawy :

 - Allegro Pocztex Kurier 48
 - Allegro Punkty Poczta, Żabka, Orlen, Ruch
 - Allegro Przesyłka Polecona

Przesyłam również link do kompletnego cennika opłat dodatkowych.

a w ich własnym regulaminie jest, że zwrot kosztuje 6,49zł, a konsultant udziela odpowiedzi, że to koszt 10,99zł ???

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@mikeza Konsultant zapewne Ci podał gotowca ze zwrotem paczek a nie listu. Wiesz jak to działa. napisz drugi raz, na 100% będzie inny konsultant i na 50% inna odpowiedź 😄

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@ZibiK30 napisałem, był inny konsultant, ale na wzmiankę, że podają błędne informacje nawet nie odpowiedział. Tak działa pomoc allegro, tam nikt nigdy nie przyzna się do błędu. Już się przyzwyczaiłem. A jak drążysz temat, to dostajesz odpowiedzi, które nic nie mają wspólnego z zadanym pytaniem. Taka korpo-mowa. Szkoda czasu najczęściej na te maile, bo jest bardzo kiepski poziom odpowiedzi.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@mikeza Tu akurat się zgadzam w 100%, może warto zmienić patent zaczynając rozmowę z prośbą o kontakt z jakimś specjalistą w danej dziedzinie 😄 Ewentualnie każdy kontakt pisać w ramach reklamacji 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@xyz96 inna sprawa, że te dopłaty raz się pojawiają, a innym razem nie. Nikt w allegro nie jest w stanie wyjaśnić jaka jest tego przyczyna ?

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

TATLOK
#15 Entuzjasta#

@mikeza 

To czy zostanie naliczona opłata, czy nie, zależy od listonosza zwracającego list. Powinien on biorąc poleconą do doręczenia zawrotnego wpisać w koszt numeru umowy, nie każdemu się chce, nie zawsze ma czas, zwłaszcza przy tak dużej rotacji pracowników

oznacz moderatorów