anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego Allegro pozwala kupującym na posługiwanie się cyrylicą?

parte_pl
#9 Pomysłodawca#

Temat może na pierwszy rzut oka brzmi głupkowato, ale dzisiaj spotkała mnie taka oto sytuacja.

Zakupu dokonał u mnie klient, który przybył do zza wschodniej granicy. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie to, że na karcie z danymi klienta imię, nazwisko, nazwa miejscowości i wiadomość do sprzedającego zostały napisane cyrylicą. 


Dla mnie to prywatnie żaden problem, akurat rosyjski znam doskonale, więc się tylko uśmiechnąłem.
Ale aplikacja InPostu już nie ma takiego poczucia humoru i na etykiecie zamiast danych i adresu wypisała: ?????? ?????? ????????????, a to już jest problem i to dość konkretny.

Liczę na to, że ktoś z ekipy Allegro zwróci na to uwagę i zablokujecie możliwość posługiwania się alfabetem innym niż łaciński w przypadku danych klienta.

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@parte_pl Dziękujemy za zwrócenie uwagi na problem, który pojawia się przy generowaniu etykiety w takim przypadku. Zachęcam Cię do zamieszczenia sugestii zmiany na tym forum.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

Jakie sugestie? Wszystko co trzeba napisał. !

Odpowiedź w stylu: "pochylimy się nad problemem", "nasi specjaliści pracują" i jak wyżej: "dziękujemy za zwrócenie uwagi".

Prosta rzecz, a już wykręty.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Skoro są robione weryfikacje przy zakładaniu kont to jakim cudem jest to dopuszczone ,tu nie ma co dumać tylko szybko poprawić by sprzedawcy nie mieli problemów z wysyłkami.

oznacz moderatorów

Gordon_B_2009
#9 Pomysłodawca#

Jakie weryfikacje??? Niedawno miałem klienta, który miał podaną w adresie ul. Pupolandia. Oczywiście do wysyłki była inna, ale przy zakładaniu konta taką właśnie podał.

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@Gordon_B_2009 Powiem więcej, na takim allegro lokalnie można licytować bez uzupełnienia jakichkolwiek danych (imienia, nazwiska, adresu) 🙂

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@DECO-MASTER 

Powiem tak:

это политика
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

tak samo będzie jak kupujący będzie pisał po arabsku hebrajsku czy w innym języku

oznacz moderatorów

Klaudiusz1983
#12 Orędownik#

Ja miałem ostatni kupującego, gdzie w mailu od Allegro po zakończonej aukcji był podany właściwy adres a zamiast imienia i nazwiska było słowo "brak". Tak wyglada weryfikacja.

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@parte_pl 

Problem jest trywialny w rozwiązaniu - jeśli Allegro by się chciało. System odrzuca cyrylicę w tytule oferty i we wszystkich ręcznie uzupełnianych parametrach, wystarczy już opracowany kod "Latin only" dodać do wprowadzanych danych klienta i byłby spokój.

oznacz moderatorów