anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego Allegro usunęło moją ofertę?

www_conrada11_pl
#8 Zapaleniec#

Chodzi o książkę: Kowalski Żydzi chrzczeni (10162947692), którą Allegro usunęło z aukcji. Tymczasem ten sam tytuł innego oferenta nadal jest oferowany:

S.Kowalski "Żydzi Chrzczeni" 1935 UNIKAT

i był oferowany w momencie, gdy ja wystawiałem mój egzemplarz. Dlatego też nie sądziłem, że naruszam regulamin. Czy ktoś to rozumie?

oznacz moderatorów
21 ODPOWIEDZI 21

Client:44052296
#21 Demiurg#

@www_conrada11_pl  a dostałeś jakiegoś e-maila od allegro z powodem usunięcia?

oznacz moderatorów

www_conrada11_pl
#8 Zapaleniec#

Standardowy mail powołujący się na stowarzyszenie Nigdy Więcej, które to stowarzyszenie podaje wykaz książek nierekomendowanych do sprzedaży.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@www_conrada11_pl Nie wiem o czym jest ta książka, ale podejrzewam że chodzi o Żymian w tytule, a nie o jej treść per se.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@www_conrada11_pl  to weź na okładce zaklej taśmą izolacyjną (czarną) słowo na Ż i spróbuj wystawić od nowa 😁

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

To może tamta oferta też jest niezgodna z zasadami.  Spróbuj zgłosić może też usuną

oznacz moderatorów

www_conrada11_pl
#8 Zapaleniec#

Nie rozumiem logiki działania Allegro. Jeżeli zdejmują jakąś ofertę, gdyż uznają ją za niezgodną z regulaminem, to jednocześnie winni zdjąć wszystkie oferty tego tytułu. To przecież oczywiste.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

Sami rzadko kiedy to robią. Może ktoś zgłosił Twoją ofertę

oznacz moderatorów

www_conrada11_pl
#8 Zapaleniec#

Czyli reagują wyłącznie na donosy?

oznacz moderatorów

www_conrada11_pl
#8 Zapaleniec#

A sami z siebie niczego nie weryfikują i nie sprawdzają, mimo powoływania się na współpracę z jakimś stowarzyszeniem, które podsyła im tytuły książek do usunięcia?

 

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@www_conrada11_pl  Ooo tak- lubią donosicieli🤣

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@www_conrada11_pl  Oni nie lubią weryfikować- lubią liczyć kaskę z prowizji

oznacz moderatorów

www_conrada11_pl
#8 Zapaleniec#

Czy całe to powoływanie się na jakieś stowarzyszenie, to wielka ściema i mydlenie oczu?

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@www_conrada11_pl, dziękuję Ci za Twoje zgłoszenie. Znalazłam ofertę, o której mówisz i poprosiłam o zweryfikowanie, czy nie narusza ona regulaminu. Postaram się jak najszybciej wrócić do Ciebie z informacją zwrotną.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@mr_oma gdzie w regulaminie allegro jest mowa o blokowaniu legalnie wydanych książek

z listy jakiejś tam organizacji czy stowarzyszenia

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Prawo polskie wyraźnie określa jakich i dlaczego nie można sprzedawać/rozpowszechniać

materiałów

a na stronie stowarzyszenia Nigdy Więcej czytamy

cyt

- Skrajnie antysemicka książka „Żydzi chrzczeni” autorstwa Stanisława Kowalskiego (wydanie współczesne, bez komentarza historycznego), w której stwierdza, że Żydzi nawracają się tylko pozornie na wiarę chrześcijańską, by mogli przeniknąć do polskiego społeczeństwa, a następnie jako zdrajcy doprowadzić do „judaizacji Kościoła i społeczeństw nieżydowskich”. Według Kowalskiego celem Żydów miałoby być „panowanie nad narodami”. Jego książka opiera się zatem na antysemickiej teorii spiskowej.

czy wg allegro cyt (wydanie współczesne, bez komentarza historycznego) to książka z 1935 roku?

 

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@www_conrada11_pl Człowieku 🙂 z tego co czytam, ze jest jakaś cenzura książki i nie jest to mein kampf to bym ją tym bardziej wystawił na licytacji z zamazanym tytułem i co tam jeszcze jest na okładce a tytule aukcji wpisał "książka cenzurowana przez allegro" na bank ją sprzedasz o wiele drożej 😄 Sam bym się skusił zalicytować z ciekawości, ale ostrzegam, jak by się okazało, ze nie jest cenzurowana to od razu zwrot i komentarz z niską oceną 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

www_conrada11_pl
#8 Zapaleniec#

Zajrzałem na stronę stowarzyszenia Nigdy Więcej, na które powołuje się Allegro zdejmując książki. Przeważnie są tam zapomniane tytuły z międzywojnia, czasem mające jakieś reprinty. Wszystko to bardzo niszowe i na Allegro występujące sporadycznie - wcale lub pojedynczo. I te książki Allegro zdejmuje. Natomiast jest jedna książka wydana ostatnio - "Cham niezbuntowany" Rafała Ziemkiewicza.

I tu szok - książka ta sprzedawana jest na Allegro w setkach egzemplarzy i Allegro jej nie zdejmuje. Czy ktoś to rozumie?

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@www_conrada11_pl Jak lobbing dobrze działa to i wszystko się dobrze kręci 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

www_conrada11_pl
#8 Zapaleniec#

Znam ten materiał. Tylko dlaczego Allegro, skoro zdecydowało się przestać zdejmować książkę Ziemkiewicza, nadal posługuję się wykazem stowarzyszenia Nigdy Więcej, gdzie ten tytuł ujęty w wykazie, a jednocześnie zdejmuje inne tytuły z wykazu. Przecież w ten sposób zaprzeczają sami sobie.

oznacz moderatorów