anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

dlaczego aukcje są przenoszone przez Allegro do niewłaściwej kategorii

EWKAR22
#9 Pomysłodawca#

Pytanie do pracowników Allegro..............O dłuższego czasu aukcje z klockami wystawione w kategorii - Dziecko : Zabawki : Klocki : Pozostałe - przenoszone są do kategorii  - Dziecko : Zabawki : Klocki : LEGO : Mieszane  - chociaż ani w tytule ani opisie nie ma informacji o tym że to są klocki lego.

Otrzymuję informację o tym fakcie, piszę wiadomość z prośbą o przywrócenie poprzedniej kategorii, kategoria jest zmieniana po czym w niedługim czasie sytuacja się powtarza i tak w koło Macieju. Pisanie reklamacji czas zabiera więc do kogo mam się zwrócić by w moich aukcjach nikt zmian nie dokonywał............

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@EWKAR22 Możesz zwrócić się tylko do Allegro, możliwe, że nasi admini będą także mogli pomóc  @la_nika , @nat_not , @msniezek 

Rzeczywiście, aukcje z klockami, które nie są klockami LEGO wprowadzają kupujących w błąd, dlatego dziwi mnie dlaczego pracownik(cy) przenosi(szą) Twoje aukcje z właściwej do niewłaściwej kategorii.

Wiola
oznacz moderatorów

EWKAR22
#9 Pomysłodawca#

@la_nika , @nat_not , @msniezek 

Do Allegro poprzez formularz zwracam się przy każdej zmianie ale to nic nie daje. Właściwe kategorie są przywracane  a po niedługim czasie znowu mam informację o kolejnej zamianie kategorii, oczywiście na niewłaściwą.

Może więc ktoś zajmie się w końcu problemem na poważnie..

oznacz moderatorów

Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@EWKAR22  

Mam nadzieję, że jeden z adminów się odezwie i sprawę wyjaśni. 

Tak być nie powinno, że pośród produktów konkretnej marki znajdują się aukcje z produktami no name lub zupełnie innej marki.

Tak samo zresztą, jak nie wolno podawać w tytule aukcji klocki a la LEGO, bo aukcja zostanie usunięta, jak adidasy, choć to buty np. z Chin, bo tak potocznie ludzie nazywają obuwie sportowe i tak naprawdę nie ma nic wspólnego z marką Adidas...

Dziwi mnie zachowanie pracownika, który tak postępuje, bo łamie regulamin.

Wiola
oznacz moderatorów

EWKAR22
#9 Pomysłodawca#

Co do usuwania aukcji mających w tytule - a la lego, podobne do lego itd. - to jest to tylko jak na razie pobożne życzenie sprzedających klocki oryginalne. Aukcje nie są usuwane nawet jak zgłosi się taką nieprawidłowość z numerami ofert, co więcej można je znaleźć w ofertach promowanych więc jest przyzwolenie na podobne działanie.

oznacz moderatorów

Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@EWKAR22 No, to ręce opadają, bo przecież pisząc, a la LEGO, czy np. jak klocki LEGO, piękne adidasy, choć to nie są buty marki Adidas...  jest ewidentną manipulacją słowami kluczowymi, by następnie manipulować wynikami wyszukiwania, co zabrania regulamin.

 

"Manipulacja słowami kluczowymi  

 

Manipulacja słowami kluczowymi ma miejsce wtedy, gdy Sprzedający nieprawidłowo wykorzystuje pewne wyrazy (nazwy marek, nazwiska itp.), aby zwiększyć popularność swojej oferty.
Wiola
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@EWKAR22 sprawdziłam to i wysłałam szczegółowy opis tej sytuacji do odpowiedniego działu, gdy tylko otrzymam odpowiedź, wrócę z nią tutaj. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@EWKAR22 wyłączyliśmy automatyczne przenoszenie ofert, które powodowało problemy z Twoimi ofertami. Część Twoich ofert została przeniesiona już do odpowiedniej kategorii, a sytuacja nie będzie się powtarzać, czy mogę poprosić Cię o podanie ofert, które trzeba przenieść i kategorii, w której chciałabyś je umieścić? 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

EWKAR22
#9 Pomysłodawca#

@la_nika 

W odpowiedzi na problem zgłoszony poprzez formularz otrzymałem informację że oferty powróciły do właściwej kategorii ale z tego co widzę niestety nie wszystkie.

Została jeszcze do przeniesienia aukcja 10225732147 do kategorii Zabawki Klocki Pozostałe

 

 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@EWKAR22 dziękuję za informację! Zgłosiłam również tę ofertę, więc zostanie przeniosiona do odpowiedniej kategorii, przepraszam Cię za to zamieszanie.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

EWKAR22
#9 Pomysłodawca#

@la_nika- dziękuję, pozdrawiam

oznacz moderatorów