anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego jedne sklepy maja opcje wielowariantowosci na podstawie różnych parametrów a niektóre nie

MAMY ROZWIĄZANIE!
stgm
#7 Wielbiciel#

Witam

Pisałem wczoraj, że chciałem włączyć wielowariantowosć na swoich okazjach. Niestety wyświetla mi sie tylko parametr kolor/wzór. Dostałem odpowiedź, że tak po prostu jest i nic sie z tym nie da zrobić. Przeglądam Allegro i nagle widzę, że inny sprzedawqca mkozę segregować swoje oferty w wariantach ma wybór gradacji. Jakim cudem? Dlaczego on ma w swoich produktch taki wybór a ja nie?

Oto link  do jego produktu:

https://allegro.pl/oferta/tasma-pas-bezkoncowy-75x457-papier-sciernyp150-x10-10744607610

Co ja mam z tym zrobić

Czekam na odpowiedź i pozdrawiam

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7
xyz96
#21 Demiurg#

@stgm Bo to była niepoprawna odpowiedź. Poprawna jest taka, że w różnych kategoriach masz różne parametry do wyboru. W jednej kategorii może być tylko kolor/wzór, a w innej mogą być inne parametry. Kto Ci udzielił tej niepoprawnej odpowiedzi? 

oznacz moderatorów
stgm
#7 Wielbiciel#

ko_alka

Pytałem się czy w kategorii można ustawić na podstawie innego parametru i dostałem odpowiedź, że tylko kolor/wzór

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@stgm Parametry mogą być różne w różnych kategoriach.

Jak używać parametrów w wielowariantowości

Jeśli wystawiasz przedmiot w kategorii Obuwie, warianty utworzysz za pomocą parametrów: Rozmiar i (lub) Kolor/Wzór.

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/wystawianie-oferty-przez-formularz/wielowariantowosc-jak-...

Zostałeś wprowadzony w błąd. 

oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

@stgm jak widzisz na allegro są równi i równiejsi

co masz z tym zrobić?

poczytaj przepisy i idź do prawnika, pozwij allegro

utrudnianie dostępu do rynku to czyn nieuczciwej konkurencji

 

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@stgm Informacja, którą wczoraj otrzymałeś rzeczywiście wprowadzała w błąd. Z całego serca przepraszam Cię za tę sytuację. Abym mogła Ci pomóc i sprawdzić dokładnie tę kwestię, podaj mi proszę numer przykładowych ofert, których dotyczy ta sprawa. Wejdź również w narzędzie do wielowariantowości tutaj i pokaż mi proszę zrzut swojego ekranu, na którym widać możliwość połączenia ofert tylko ze względu na rozmiar i kolor. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
stgm
#7 Wielbiciel#

Musżę przyznać, że po pomocy xyz96 udało mi się połączyć produkty w oferty wielowariantowe choć nie wszystkie. Może rzeczywiście wina tkwi w kategoriach? Nie wiem. Poniżej zrzut przykładowego braku możliwości połączenia oferty w inny sposób niż kolor/wzór

zrzut problemów wielowariantowosci.jpg

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@stgm Dokładnie tak, w kategorii Firma i usługi - Przemysł - Materiały i akcesoria - Obróbka metali - Tarcze i ściernice, w której wystawiłeś swoją ofertę, nie ma możliwości połączenia ofert według gradacji. Przykład, który wskazałeś, pochodzi natomiast z kategorii: Motoryzacja - Narzędzia i sprzęt warsztatowy - Blacharstwo i lakiernictwo - Materiały ścierne - Papier ścierny, a tutaj taka opcja jest. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów