anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego klienci nie czytają opisów?

jm2007
#9 Pomysłodawca#

Zadaję pytanie do sprzedających, bo nie tak dawno  jeśli ktoś coś kupował pisał na maila  z zapytaniem o zakup.

Czy to jest takie czy siakie, czy długie czy krótkie, itd..., pamiętam czasami mnie to irytowało ale siadałem przed komputerem i odpisywałem do potencjalnego nabywcy, często nie miałem czasu...

Przez ostatni rok śledząc pocztę takich zapytań miałem może pięć. Co z tym społeczeństwem nie tak, kupują i nie interesuje nikogo opis tylko kupić zapłacić i ewentualnie jeżeli złe to reklamować - szkoda czasu lepiej dokładnie przeczytać opis. A może ta cenzura z mailami kodowanymi daje popalić? 

oznacz moderatorów
37 ODPOWIEDZI 37

-orbitkownia-
#12 Orędownik#

@jm2007  90% ludzi nie czyta , oglądają tylko obrazki, lub ewentualnie przeczytają to co tłustym drukiem, kiedyś jak można było w opisie używać obrazków , kolorowej czcionki o różnych rozmiarach nie było tylu zwrotów, teraz zwrot a jak pytam dlaczego to odpowiedź , bo ja myślałam, (a wszystko było opisane)

oznacz moderatorów

Tadesor
#9 Pomysłodawca#

Pytanie retoryczne.

Żyjemy w społeczeństwie obrazkowym.

oznacz moderatorów

datom4
#11 Animator#

raczej skret.....łym

oznacz moderatorów

mix-mce
#14 Krzewiciel#

Allegro rozbijając opis oferty na kilka zakładek wcale tego nie poprawiło, wręcz pogorszyło bo to co było ważne i istotne dla szybkiej i bezproblemowej transakcji najczęściej nie może być napisane w opisie towaru a do zakładek nikt nie zagląda.

oznacz moderatorów

wojtus-fajny
#9 Pomysłodawca#

I vice versa. Jestem kupującym, zwykle stare, szklane przedmioty i często natrafiam na opis: Sprzedaję to co na zdjęciach.

A zdjęcia robione jakimś starym gratem

telefon.jpg

z wolnej ręki

reka.jpg

i po zmroku

zmrok.jpg

oznacz moderatorów

jm2007
#9 Pomysłodawca#

To troche olewanie kupujacych

oznacz moderatorów

lidiaszulc3
#9 Pomysłodawca#

@wojtus-fajny nie wyświetlają mi się twoje fotki 😉

Oglądając oferty np w odzieży używanej opis typu stan jak na zdjęciach to od razu omijam  ..nie mam czasu na ciągniecie za język sprzedawcy , a nawet jeśli wygląda na stan idealny ,kosztuje strzelam 200 zł to nie wiem czy nie ma wady , której nie zauważyłam.Raz się nacięłam ,więcej nie mam zamiaru 😉 

oznacz moderatorów

wojtus-fajny
#9 Pomysłodawca#

@lidiaszulc3  co tam fotki; i tak nie wyglądam na nich najlepiej.

oznacz moderatorów

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@wojtus-fajny rozbawiło mnie to całkiem. 

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@jm2007Bo generalnie czytanie, oraz czytanie ze zrozumieniem zanika w społeczeństwie

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

Wynika to najpewniej z naszych zmian w wyświetlaniu opisu oferty oraz uzupełnianiu parametrów, często to wystarcza kupującemu, a Wam pozwala zaoszczędzić czas 👩‍🎓

Co do maili (to żadna cenzura) - gwarantuję, że szyfrowanie w żaden sposób nie przeszkadza w ich otrzymywaniu oraz odpowiadaniu na nie.

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

wojtus-fajny
#9 Pomysłodawca#

A szyfrujemy tylko dla Waszego dobra!

Żebyście nie wpadli na głupi pomysł składania ofert poza Allegro. 🙂 My zapewniamy ochronę kupujących, odpowiedni poziom cen, bezpieczną dostawę, pokój na świecie i wyżywienie głodnych dzieci. 

 

Wojtek

Allegro Gadanie

oznacz moderatorów

lidiaszulc3
#9 Pomysłodawca#

@wojtus-fajny nie jest z tobą tak najgorzej 😉 trochę retuszu tu i ówdzie i ujdzie 😁

Wracając do tematu -nasz dział to odzież dziecięca-wcześniej bajeczne opisy, wymiary ,skład i cuda wianki  ,ale zauważyłam już parę lat temu , że dodatkowe informacje np opis wady nie są zauważalne. Zrezygnowałam z opisów ,pomiarów -jest marka,rozmiar , zyskaliśmy na czasie wystawiania a zapytań jest dosłownie kilka na tydzień a skala sprzedaży nie jest mikra. Jak wspomniała Klaudia klienci rzeczywiście coraz częściej zaczynają posługiwać się filtrami/parametrami np skład materiału -to zauważyliśmy , szczególnie po tym gdy któryś błędnie oznaczymy 😂

oznacz moderatorów

jm2007
#9 Pomysłodawca#

Jak dla mnie to jest cenzura bo nie wiem z Kim rozmawiam i do kogo piszę,  przeżyłem cenzurę za PRL tak zwana "Rozmowa kontrolowana" to i przeżyję na Allegro, pzdr

oznacz moderatorów

datom4
#11 Animator#

totalna inwigilacja - naruszanie tajemnicy korespondencji - taka mentalność tego serwisiku (unijno-komunistyczna)

oznacz moderatorów

datom4
#11 Animator#

allegro ma mentalność komuny (czyli unii) - wszyscy mają mieć taki sam, syfilistyczny opis 😞 - kiedys to były piękne czasy - każdy mógł się wykazać tworząc opis - teraz denne tzw opisy odstraszają kupujących

oznacz moderatorów

jm2007
#9 Pomysłodawca#

Nigdzie nie ma szyfrowanych maili i szyfrowanych orderów tylko na Allegro, czym to tłumaczycie-to nie cenzura?a po co? ten kto chce sprzedawać na lewo to i tak sprzeda i nic mu nie zrobicie. Ja tylko wiem; jak ludziom się zakazuje to będą robić na odwrót, za PRL też był ten problem i jak skończyło się to wszyscy wiedzą.

Dla mnie to nie poważne.

Zapytajcie prawników czy zgadzają się z tym faktem, czy to jest zgodne z konstytucją?

 

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@cloudcloudKlaudia - muszę się nie zgodzić. Czasem odbija takie emaile. Miałem taki przypadek chociażby dzisiaj.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

datom4
#11 Animator#

szyfrowanie maili ma zadanie inwigilowanie korespondencji - pazerność tego serwisiku osiągnęła już pułap o którym ciężko cokolwiek powiedzieć - a na całość fatalnego poziomu położyła się jeszcze tzw produktyzacja - twór nad którym jakiś kolejny, allegrowy mędrzec "myślał" b. mocno - totalny bajzel w opisach, tytułach itd - przeglądam oferty np różnych (podobnych) ale różnych towarów a w każdym te same komentarze wystawiane przez tych samych kupujących - dno totalne - i jeszcze chamskie niszczenie dobrego imienia firm poprzez doklejanie kłamliwych opinii z cudzych aukcji na których allrgro pośredniczy w handlu podróbami (ale "pecunia non olet" - cała mentalność tego serwisiku)

oznacz moderatorów