anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego mamy oznaczać wysyłane paragony?

kostas11
#21 Demiurg#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_   Wy chyba tam siedzicie i się zastanawiacie jak by tu utrudnić sprzedawcy życie, po co dodatkowa praca w oznaczaniu wysłanego paragonu ???

ddd.jpg

________
Κώστας
oznacz moderatorów
26 ODPOWIEDZI 26

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@kostas11 te ikony mają ułatwić pracę, zmieniliśmy je na bardziej intuicyjne, ale to my je oznaczamy przy zamówieniach, jeżeli kupujący zaznaczył w formularzu opcji dostawy i płatności, że chce otrzymać fakturę, a sprzedający jeszcze jej nie wystawił. Ta z zrzutu oznacza, że dodałeś numer przesyłki do zamówienia (jak na nią najedziesz kursorem to powinna być informacja co oznacza).  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

ZapfCreation
#11 Animator#

Dzisiaj ikonki pojawiły się przy wszystkich opłaconych zamówieniach, a nie tylko tam gdzie klient wybrał fakturę. Przez co zamówienia z wymaganą fakturą nie są już tak dobrze widoczne jak wcześniej. Teraz są dwa rodzje ikonek faktura i dowód zakupu.

oznacz moderatorów

AGLOPRIMA2
#13 Ambasador#

@la_nika 

Allegro i jego intuicyjność i ułatwienia ...

a świstak siedzi i klika

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@la_nika chodzi mi o paragon, teraz muszę wejść i zaznaczyć że został wysłany poza allegro 😞 a to dodatkowa praca, a skoro to wprowadziliście, to jak znam życie zaraz będzie to obowiązkowe i liczone do statystyk  😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

ALCkow
#13 Ambasador#

Poważnie ? Czy sobie jaja robicie ? 

oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

@la_nika  Pani Moniko a co nam "grozi" jesli olejemy tę ikonkę i nie będziemy klikać ani, że paragon poza allegro ani  ściągać do allegro?

Żeby kliknąc paragon poza allegro zużyłam 30sek  (ze stoperem) , żeby ściągnąc paragon z systemu, zapisac go jako plik i ściągnąć ten plik do allegro zużyłam 3:50 min. Pomnożyć to przez ilośc wysyłek i widzę, że to zabiera mi sporo czasu, ktory mogę poświęcic na inną czynność.

Szkoda mi czasu na takie głupoty, jeszcze faktury to może i tak, bo mniejsze zużycie papieru, drukuję jedną dla siebie a drugą wysyłając jako plik do odbiorcy, chce to niech sobie drukuje, nie chce - niech nie drukuje. Paragon i tak zawsze wkładam do paczki.  Drzewa trzeba oszczędzać !!

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@AptekaNatolinska Faktury to za 9 miesięcy będziemy obowiązkowo wystawiać w KSeF 

Jak ktoś chce to już może ale nie słychać jeszcze czy Allegro planuje nowość w tym względzie.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@kostas11 to żaden obowiązek , osobiście nie przesyłam faktur tylko wkładam do paczki , ikonki są czarne i niech se takie będą .Jak Cię to bardzo w oczy kole to oznaczaj opcję ,,Dowód zakupu został wysłany poza Allegro ,,

oznacz moderatorów

CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

Szkoda, że wykonane polecenia nie są oznaczone na szaro, a te niewykonane na pomarańczowo.

Coś w rodzaju -  niewykonane: mają widoczny pomarańczowy kolor ( alarm!),  a stare wykonane: szary .

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@CHECINIAKI dziękuję za Twoją uwagę, jest odwrotnie. Wykonane mają pomarańczowy symbol, a niewykonane szary - wymagają akcji. Dla mnie to bardziej intuicyjne, że wyszarzone są elementy nieaktywne lub kiedy coś nie zostało zrobione.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

ALCkow
#13 Ambasador#

Czy można coś zrobić by te ikonki bardziej się różniły ?

Teraz bardzo trzeba się wpatrzyć. Łatwo o pomyłkę.

Bez tytułu.png

oznacz moderatorów

CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

To prawda. Ikonka FAKTURY niewiele różni się od ikonki PARAGONU. Nie wszyscy sprzedający mają sokoli wzrok, np. ja. Trzeba bardziej uwidocznić Fakturę.

oznacz moderatorów

CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

Spoko, przyzwyczaję się 🙂

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@la_nika "Dla mnie to bardziej intuicyjne, że wyszarzone są elementy nieaktywne lub kiedy coś nie zostało zrobione."

Całe moje 40 letnie doświadczenie pracy na sprzęcie cyfrowym (biurowym i przemysłowym) mówi mi: 

Nieaktywne, nie zostało zrobione - szare niewidoczne - nie zostanie zrobione.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mdrogeria właśnie w tym rzecz że nie mam zamiaru do każdej paczki wchodzić i zaznaczać szkoda czasu 🙂 więc zostawiam czarne ! ale zaraz będzie to liczone do statystyk 😉

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

Aż dziwne, że Allegro dodało coś przydatnego dla sprzedających. Do każdego zakupu dodaje fakturę, nie muszę teraz sprawdzać czy już dodana czy jeszcze nie. 

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

@Agent051 a te faktury to na podstawie paragonów robisz? Czy jak leci wszystkim, pytam bo zasnawiam się nad jakimś ułatwieniem sobie pracy

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@Halfrunt Nie używam kasy fiskalnej. Przy sprzedaży konsumenckiej wystawiam faktury imienne, które w przeciwieństwie do paragonów mogę wysyłać mailowo.

oznacz moderatorów

CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

Ja też nie używam kasy fiskalnej. Paragony drukuję z Subiekta i wkładam do paczki. Każdy paragon ma formę płatności: zapłacono przelewem. Czy robię właściwie? Płatność za towar tylko z góry.

oznacz moderatorów