anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego moja oferta została usunięta?

kndshop_pl
#10 Popularyzator#

Witam wszystkich,

wszystko zaczęło się 5 listopada, "Usunięcie Twojej oferty sprzedaży: upomnienie od Allegro", chodziło o szczotkę dla psa / kota marki Furminator. Powód usunięcie "W opisach Twoich ofert zostały umieszczone zdjęcia i grafiki, do których wyłączne autorskie prawa majątkowe posiada inny podmiot. Nie dowiedziałem się na jakiej podstawie to stwierdzili. Zapytałem o co dokładnie chodzi z tym naruszeniem, otrzymałem odpowiedź że wystarczy że poprawię zdjęcia i mogę wystawić przedmiot ponownie. Tak też uczyniłem.

W dniu dzisiejszym otrzymuję email, "Usunięcie Twojej oferty sprzedaży: upomnienie od Allegro", tym razem już inny powód "Oferowane towary zostały zweryfikowane jako nieoryginalne (tzw. podróbki)". Jeszcze miesiąc temu ten sam podmiot zgłosił że używam ich zdjęć teraz że przedmiot nie oryginalny, na jakiej podstawie ? Produkt oryginalny z hologramem z wszystkimi oznakowaniami na szczotkach, numerem patentu co jest więcej potrzebne, pozwolenie na sprzedaż na Allegro ? Miesiąc temu zrobiłem screeny z wszystkimi ofertami tego produktu dziś po usunięciu zweryfikowałem to ponownie, tylko moje oferty zostały usunięte. Inne oferty z takimi samymi produktami dalej widnieją na portalu, dodatkowo bardzo dobrze mają się podróbki typu furminatec. Co mam o tym myśleć kiedy tylko moje oferty zostają zgłoszone do usunięcia ? W tym momencie zostałem z towarem którego nie mogę sprzedać a Allegro jak zwykle umywa ręce i kieruje mnie do przedstawiciela marki. Nie wiem jak na podstawie zdjęcia można stwierdzić że przedmiot jest nieoryginalny ?

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

Knowhere
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@kndshop_pl poczytaj co napisał Knowhere.... i te linki. Allegro niestety popiera wątpliwej ( bardzo) reputacji gości którzy mienią się reprezentantami danej marki. A odpowiedzi mailowe raz na kilka miesięcy lub stwierdzenia że "to podróbka - bo tak! i nie będę tego argumentował ( bo nie mam pojęcia jak)" to standard.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@msniezek @_HolaOla_ @cloudcloud @nat_not - czy Wasz dział prawny wystapił do tych wynalazków ( a raczej do ich polskich zleceniodawców) o ucywilizowanie sytuacji?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@pinsplash Z Klaudią może być ciężko, bo nie odzywała się na AG od października.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

kndshop_pl
#10 Popularyzator#

Może któryś z moderatorów raczy się odnieść ? Dziś naliczyli mi bezpodstawnie punkty ujemne.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@kndshop_pl Wal tutaj :

8in1 Pet Products GmbH
An der Schwanemühle 2
49324 Melle, Germany
Phone +49 (0) 54 22 / 1 05 -0
Fax +49 (0) 54 22 / 4 29 85
www.8in1.eu

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@kndshop_pl o co dokładnie nas pytasz - dlaczego zostały usunięte Twoje oferty, czy dlaczego nie zostały usunięte inne oferty? To są, zauważ, dwa różne pytania. Z pierwszego wynika, że sprzedajesz oryginalne produkty. Z drugiego - że inni też sprzedają podróbki...

Bez względu jednak na to, jak brzmi Twoja odpowiedź, nasza jest jedna. Producent produktu upoważnił inny podmiot do działań, które mają prowadzić do eliminacji z rynku podróbek. Podmiot ten w ramach współpracy z Allegro (na podstawie upoważnień producenta) zgłasza nam oferty, które należy usunąć ze względu na to, że są podróbkami. Jako Allegro nie mamy tutaj nic do powiedzenia - odmawiając usunięcia narażalibyśmy się na odpowiedzialność prawną. I być może nawet zdecydowalibyśmy się na to, gdybyśmy mieli jakiekolwiek możliwości weryfikacji, czy Twój przedmiot jest, czy nie jest podróbką. A my nie tylko nie zajmujemy się tym, ale nawet gdybyśmy się tym zajmowali, nie będziemy nigdy mieć lepszej wiedzy niż wyspecjalizowane firmy, które producent udzielający im upoważnienia wyposaża w niezbędne narzędzia.

Możemy te dyskusje regularnie powtarzać, ale nic tutaj się nie zmieniło i nie sądzę, aby zmieniło się w przyszłości.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@msniezek Maciek przestudiowałeś poprzednie wątki i sposób "customer service" tych firm? Podejrzewam że jeżeli którakolwiek byłaby sprzedawcą na Allegro to zostałaby wywalona za miliony nierowiązanych dyskusji w ciagu kilku tygodni...

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

kndshop_pl
#10 Popularyzator#

@msniezekchodzi o to że najpierw usuwacie mi produkty bo niby zdjęcia nie były moje, pytałem konsultanta czy tylko o to chodzi. Otrzymałem odpowiedź że wystarczy poprawić zdjęcia i mogę wystawić przedmioty ponownie. Minął miesiąc i kolejne upomnienia bo ten sam podmiot tym razem zgłosił że przedmiot nieoryginalny i kolejny raz punkty ujemne. Czy to nie dziwna sytuacja ? Nie chodziło o to "że inni też sprzedają podróbki" ponieważ tego nie wiem, tylko wiem że inne produkty z tym samym przedmiotem widnieją w serwisie a tylko moje zostały usunięte.

Dodatkowo jakieś podróbki Furminatec itd. są dopuszczone do sprzedaży mimo to że Furminator posiada patent. Przedstawiciel marki tego nie widzi ? Dlatego też mam wątpliwości co do tych zgłoszeń.

oznacz moderatorów

kndshop_pl
#10 Popularyzator#

@msniezekmija właśnie druga doba od momentu wysłania wiadomości email z prośbą o pilne wyjaśnienie na jakiej podstawie zgłosili moje oferty i cisza. Oskarżacie mnie o sprzedaż podróbek, otrzymuję punkty ujemne a te wasze fikcyjne firmy mają to daleko w poważaniu i nawet nie raczą odpowiedzieć. Jeśli dopuszczacie do takich sytuacji to teraz odkupcie ode mnie cały towar za to że narażacie mnie na straty przez wasze bezpodstawne działania.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@kndshop_pl Poczytałeś tematy które Ci podkleiłem? W tamtych (podobnych) sprawach wyjaśnianie ciągnęło się tygodniami, więc powinieneś uzbroić się w cierpliwość... dużo cierpliwości.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

kndshop_pl
#10 Popularyzator#

@Knowherewłaśnie czytałem i jestem w szoku. Allegro chyba nie zamierza z tym nic zrobić. Oni sobie chyba sprawy nie zdają że ktoś może kupić towaru na kilkanaście, kilkadziesiąt tysięcy i ma zamrożone pieniądze przez ich nieudolność. Jeśli te pseudo podmioty tak traktują swojego partnera jakim jest Allegro to widać ile dla nich znaczą. Allegro jako serwis powinno wymagać dokładnego wyjaśnienia na jakich podstawach mają podjąć takie działania by móc wyjaśnić to sprzedającemu a nie pisać, " proszę się kontaktować w tej sprawie z....". Pewnie otrzymują takie zgłoszenie, " proszę usunąć te oferty...ponieważ naruszają nasze prawa autorskie do zdjęć", to się nie udało to leci kolejne zgłoszenie, " proszę usunąć te ofert... ponieważ są podróbkami", a Allegro jak przedszkolak który wierzy że dziecko przynosi bocian łyka wszystko jak pelikan nie zastanawiają się nad swoimi działaniami. Gdyby w Allegro chodź połowa pracowników kierowała się logicznym myśleniem, Allegro byłoby przyjemniejsze.

oznacz moderatorów

kndshop_pl
#10 Popularyzator#

U mnie ta sama sytuacja:

Hello,

 

 

 

Thank you for your e-mail.

 

 

We understand your concern. Please note that all the listings reported by us have been reviewed by trained staff.

 

It has been determined that the items offered in the listings are either counterfeit or otherwise infringing our client’s intellectual property rights.

 

For security reasons, we are not allowed to provide further details.

 

Najlepsze jest to że "ze względów bezpieczeństwa nie możemy podać dalszych szczegółów", to jest jakaś kpina. Zgłaszają oferty bez konkretnego powodu, Allegro umywa ręce. Jak można dopuszczać do tak absurdalnych sytuacji.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@kndshop_pl Niestety nikt tutaj poza Allegro Ci nie pomoże...a jak widać Allegro nie chce. 😞

Co powinni zrobić? Poprosić o przyczyny, oficjalnych dystrybutorów itp..bo tylko wierzą na słowo...

Co ja bym zrobił ? Wystąpiłbym do mojego źródła zakupu z informacją że Allegro uznało od niego kupione produkty za podróbkę - niech pokaże dokumenty, ew domagaj się zwrotu pieniędzy...

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów