anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego moje oferty zostały zakończone?

osswald
#7 Wielbiciel#

dlaczego allegro zakończyło kilkanaście moich aukcji 'bezterminowych' wystawionych przed 2 listopada?,

dodam, że stało się to bez powiadomienia mnie o zakończeniu aukcji.

 

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@osswald Cześć. Na Twoje konto zostały nałożone ograniczenia w związku z koniecznością uregulowania salda: https://allegro.pl/moje-allegro/moje-konto/rachunki/rozliczenia-z-allegro 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

osswald
#7 Wielbiciel#

co się stanie po uregulowaniu należności z zakończonymi aukcjami?

oznacz moderatorów

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

Będziesz je mógł wystawić ponownie.

oznacz moderatorów

osswald
#7 Wielbiciel#

jeśli wznowienie aukcji odbędzie się na nowych warunkach składam skargę do UOKiK

oznacz moderatorów

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

Ale co napiszesz, że nie wywiązałeś się z umowy i nie opłaciłeś należności na czas? 

oznacz moderatorów

osswald
#7 Wielbiciel#

kim jesteś biosorcerer? jeśli pracownikiem allegro dowiesz się być może od OUKiK,

jeśli allegrowiczem odpowiedz na pytanie dlaczego nie zakończono wszystkich moich aukcji? podpowiadam odpowiedź tkwi w kasie i braku poszanowania pracy sprzedających, z dużym wskazaniem na to pierwsze, bo drugie to standard

oznacz moderatorów

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

Echhh @osswald - jesteśmy po tej samej stronie barykady, ja staram się trzeźwo patrzeć o oceniać rzeczywistość czy to kupujących czy sprzedających. Zasad jest prosta - nie polejesz nie pojedziesz. 

Wiesz, kiedyś, kiedy pracowałem na etacie, Allegro pousuwało część aukcji bo dziewoja, którą dano mi do pomocy opisywała towar w stylu - "jest wzorowany znaną marką" i wtedy co - wyżywałem się na Allegro i im groziłem - no nie - trzeba było zakasać rękawy i brać się raz jeszcze do roboty. Był złamany zapis regulaminu - był - trudno. 

Z Twojego pisania wynika, że nie miał byś żalu gdyby usunięto Ci wszystkie aukcje. Ciesz się, że zdążyli usunąć tylko część. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

A składaj wielu tu groziło Allegro, ale nikt nie opisał jak wygrał.😐

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@osswald ^^^Szczynścia życzy kominiorz^^^

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@osswald Poproszę o numery tych ofert. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

osswald
#7 Wielbiciel#

12798144924

12603660472

12698886037
12718738809
12738914672
12792725366
12804759149
12816071768
12789637697
12642483064
12743272811
12764811630
12769431073
12787335657
12798261906
 
oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@osswald Widzę, że masz konto zwykłe. Przykro mi, ale nie będzie możliwości wznowienia tych ofert. Oferty były zamknięte przez blokadę, zatem nie wznowisz ich na takich samych zasadach, jak przed blokadą. Blokada wyłącza 1/30 ofert dziennie tak, żeby po 30 dniach nie było żadnej.

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

osswald
#7 Wielbiciel#

pytanie do moderatorka ko_alka

na podstawie którego zapisu waszego regulaminu zostały zakończone moje 'bezterminowe' aukcje,

proszę o pełny cytat,

przypomnę, powyższe aukcje zostały wystawione przed 2 listopada i regulamin obowiązujący w tym czasie ma tu zastosowanie

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@osswald Zapoznaj się z punkt 8.4. naszego Regulaminu: https://allegro.pl/regulamin 

W przypadku, gdy działania Użytkownika naruszają postanowienia Regulaminu, Spółka może:
a. upomnieć Użytkownika za pośrednictwem poczty elektronicznej,
b. udzielić Użytkownikowi ostrzeżenia za pośrednictwem poczty elektronicznej,

Udzielenie Użytkownikowi upomnienia i ostrzeżenia nie skutkuje bezpośrednio zawieszeniem Konta Użytkownika lub ograniczeniem dostępu do poszczególnych usług świadczonych w ramach Allegro, stanowi jedynie informację, że w przypadku dalszego naruszania przez Użytkownika postanowień Regulaminu, Spółka może zawiesić Konto lub ograniczyć dostęp do poszczególnych usług w ramach Allegro [...]. 

Spółka może:
c. czasowo ograniczyć Użytkownikowi dostęp do poszczególnych usług świadczonych w ramach Allegro, w szczególności ograniczyć na czas określony lub nieokreślony funkcjonalność Konta Użytkownika [...]. 

Piszemy o tym również w tym artykule:  

ko_alka_0-1670324307654.png

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

osswald
#7 Wielbiciel#

żaden artykuł allegro nie interesuje mnie, natomiast przytoczony zapis regulaminu to uzurpowanie sobie prawa do wszystkiego,

takimi zapisami i takim postępowaniem zajmuje się UOKiK, do którego kieruję skargę,

to moje ostatnie 'gadane', szkoda dla was mojego czasu

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@osswald wróć do nas jak UOKiK już nałoży na za to karę na allegro. 

xD 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@osswald Nie bardzo wiem o co właściwie masz pretensje? > zakładając konto, zaakceptowałeś regulamin > wystawiając ofety - ponownie pod każdą z osobna zaakceptowałeś regulamin > nie uregulowałeś zaległej płatności > czy to wina Allegro > napewno wcześniej wysłali maila przypominającego o uregulowaniu zaległej płatności > pewnie go przegapiłeś - to też wina Allegro? Prawdopodobnie nawet nie przeczytałeś regulaminu > a teraz masz pretensje o jego egzekwowanie. Żaden UOKiK Ci nie pomoże, gdyż jest to wewnętrzna sprawa Allegro > regulamin jest tutaj nadrzędny > nie łamie przepisów prawa. Ale jesteś dorosły > Twoja decyzja > próbuj > a nóż widelec

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@osswald Zamiast się wykłócać po prostu zapłać zaległości i wystaw aukcje od początku. I tak nie wygrasz.

oznacz moderatorów