anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego na moich aukcjach pojawił się napis "kup do 13:00 - dostawa w poniedziałek"

MAMY ROZWIĄZANIE!
0-Krystian-0
#9 Pomysłodawca#

Dzień Dobry.
Dzisiaj jest 21.12.2021 godzina 7:40. Mam ustawioną godzinę graniczną wysyłki na godzinę 13:00. Wysyłam w 100 % przesyłki w terminie. Wywiązuję się ze swoich obowiązków w 100 % (terminowość wysyłki). W moich aukcjach pojawił się napis "kup do 13:00 - dostawa w poniedziałek". Dlaczego? Przecież nadając paczkę dzisiaj do godziny 15:00 - InPost dostarczy ją jutro (22.12.2021), a Poczta Polska pojutrze (23.12.2021). Dlaczego Państwo zabieracie mi potencjalnych klientów? Kto mi zrekompensuje potencjalne straty braku zawartych transakcji. Może powinniście Państwo wprost mi napisać, abym zaprzestał sprzedaży na Waszym portalu.

oznacz moderatorów
231 ODPOWIEDZI 231
impuls-krakow
#8 Zapaleniec#

Można było dodać napis " nie gwarantujemy dostawy przed światami" czy coś podobonego.. 

Jeszcze jak się kliknie w ten czas dostawy i wyświetla się napis "czas wysyłki na podstawie wczesniejszych wysyłek sprzedawcy". jak tak można napisac, przeciez to nie prawda, ja dzisiaj i jutro wysyłam

oznacz moderatorów
AlleMakijaz
#12 Orędownik#

Ja mam ten sam problem przecież dzis wysyłam paczki i Jan włożę na paczkomatu do 13 to one jutri max czwartek będą to jest oszustwo 

oznacz moderatorów
sklepbazalux
#9 Pomysłodawca#

Witam, u mnie problem jest ten sam. Dostawa dopiero w poniedziałek. To jest jakieś nieporozumienie. Jako sprzedawca daję z siebie 100% i wysyłam towary zawsze w terminie, a przez to że firmy kurierskie nie wyrabiają, to allegro wyświetla informację kupującym, że przesyłka będzie do nich jechać tydzień.
W zeszły czwartek, na prośbę klienta dokupiłem usługę gwarancji dostawy DPD Next Day, która jak nazwa wskazuje, gwarantowała, że przesyłka dojdzie następnego dnia. Niestety tak się nie stało i "miła" Pani z obsługi klienta DPD poinformowała, że TIR nie dotarł do sortowni na czas i paczka nie zostanie dostarczona do klienta. Zapytałem Panią z obsługi, dlaczego w takim razie nie dostarczyli następnego dnia, czyli w sobotę, to usłyszałem w odpowiedzi, że taka usługa nie została wykupiona. Z tego co się orientuję, to DPD dostarcza w okresie przedświątecznym w większych miastach również w sobotę bez dodatkowej opłaty (przesyłka nadana do Krakowa). Finalnie, kurier dostarczył przesyłkę dopiero w poniedziałek o godzinie 17:44.
Do tego doszło jeszcze kilka opóźnień  w dostawie ze strony DPD, ale allegro zrzuca to na sprzedających i wydłuża czas dostawy o tydzień. Informacją dla klienta powinno być kiedy przesyłka zostanie wysłana po zakupie do godziny granicznej a nie kiedy zostanie dostarczona, do tego jeszcze w tak absurdalnych ramach czasowych. 

oznacz moderatorów
Sajbazar_pl
#4 Eksplorator#

Ale przecież to bzdura.

Sprzedaż wszytkich spadła masakrycznie. Każdy kto wejdzie i patrzy na listy produktów na Allegro widzi dostaw w poniedziałek  a przecież większość przesyłek będzie dostarczona jutro w czwartek a kurierzy jeżdżą i w piątek. Nie rozumiem tego obliczenia, który dotyczy wszytkich sprzedających. Po prostu szok. Napiszcie na pierwszej stronie wysyłka dziś a nie dostawa w poniedziałek!!!

oznacz moderatorów
silent33
#7 Wielbiciel#

Dokładnie! Zmieńcie to na wysyłka dziś a nie dostawa w pon etc…. Ta sprawa się nadaje do UOKIK!!!!!!!!!!

oznacz moderatorów
WWW-LKAVALON-COM
#8 Zapaleniec#

Firmy kurierskie dostarczają na bieżąco!!! Zabiliście sprzedaż tysiącom uczciwym i rzetelnym sprzedawcom, których przesyłki dotarłyby przed świętami. Proponuję pozew zbiorowy za utratę zysków.

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

W związku ze zwiększoną liczbą zamówień, przy obliczaniu przewidywanego czasu dostawy nie będziemy uwzględniać 22 i 23 grudnia. 24, 25 i 26 grudnia będziemy traktować jako święto. Oznacza to, że od dziś do 26 grudnia we wszystkich ofertach kupujący zobaczą 27 grudnia jako najbliższy przewidywany dzień dostawy.

To wyjątkowa sytuacja, dlatego wydłużenie przewidywanego czasu dostawy nie wpłynie negatywnie na wyniki w panelu jakości sprzedaży w miarach: Wysyłka w terminie i Numery przesyłek uzupełnione w terminie. 

Wprowadziliśmy tę zmianę, ponieważ wiemy jak ważny dla kupujących jest przewidywany czas dostawy -  zwłaszcza w okresie przedświątecznym. W weekend oraz w poniedziałek liczba zamówień była dużo wyższa niż prognozowana, przez co sprzedający mogą mieć trudności z dotrzymaniem terminowej wysyłki, a przewoźnicy z terminowymi odbiorami i doręczeniami. Na to nałożyły się trudne warunki pogodowe. Prawdopodobnie część zamówień nie dotrze zgodnie z szacowaniem, dlatego nie chcemy pokazywać przewidywanego czasu dostawy do świąt. Dzięki temu unikniemy rozczarowania klientów i zmniejszania ich zaufania do przewidywanego czasu dostawy.

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
sell4kids
#8 Zapaleniec#

Najlepiej zmienić z dostawa na poniedziałek, na wysyłka dziś jeśli kupisz np. do 12stej. to rozwiązałoby problem 

oznacz moderatorów
silent33
#7 Wielbiciel#

Bzdura!!! Wysyłka dziś do paczkomatu czy kurierem dotrze jutro, w czwartek a najdalej w piątek. To oszustwo z Waszej strony!!! Kompletnie nie wytłumaczalne, straty dla sprzedawców i dla Allegro - przecież żyjecie z prowizji, czyż nie? Zadany zmiany na wysyłka dziś zamiast podawania daty dostawy!

oznacz moderatorów
AlePiesio
#13 Ambasador#

Mam 2 dni robocze ustawione, proszę zobaczyć te piękne 8-13 dni dostawy!

Screenshot_2021-12-21-09-20-41-118_pl.allegro.jpg

oznacz moderatorów
deny_01
#9 Pomysłodawca#

My mamy wysyłkę dziś przy zakupach do 14:00 i 37% doręczeń na następny dzień ( zależy oczywiście od wybranego przewoźnika ) 48% doręczeń w 2-gi dzień , a wyświetlaj nam się:

dostawa poniedziałek 27.12 - wtorek 28.12 ...także tego....

oznacz moderatorów
seb1q
#11 Animator#

Fajne ostatnie 10 dni mieliśmy, było co zbierać i pakować do późnego popołudnia, dziś pracownicy zostali wyłani do domu bo nie ma co robić… Takich strat się nie spodziewałem przy wtorku, gdzie w piątek wigilia. Sprzedaż spadła o 95% To jest oszustwo i ktoś powinien się tym zainteresować, tymbardziej przy tak wysokich prowizjach za sprzedaż jakie płacimy…

oznacz moderatorów
A3dam
#19 Nestor#

@ko_alka
Oznacza to, że od dziś do 26 grudnia we wszystkich ofertach kupujący zobaczą 27 grudnia jako najbliższy przewidywany dzień dostawy.

Kontrolujesz to co piszesz ?
Bo jeżeli to jednak jest prawda to wypada pogratulować twórczości osobom zarządzającym tym chaosem.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów
mankala_pl
#7 Wielbiciel#

Oferty sklepu Allegro mimo iż są "na poniedziałek" są widoczne po filtrowaniu "dostawa przed świętami". W odróżnieniu od moich ofert, które w takim filtrowaniu widoczne nie są. Chociaż jestem pewien, że wysyłam paczki szybciej niż Allegro.

Zainwestowałem w w kampanie AllegroAds, wyróżnienia - i to wszystko jest czystą stratą przy tak wyświetlanej informacji o dostawie.

To nieuczciwa konkurencja Allegro wobec swoich sprzedawców i krótko mówiąc oszustwo.

Wczoraj miałem reklamację, bo paczka przyszła 2 dni za szybko - takie są tkonsekwencje tego szwindlu z terminem dostawy.

Co więcej kiedy miałbym niby wysłać towar kupiony dzisiaj?

Jak jest napisane "dostawa w ponieziałek" to klient jej oczekuje po świętach.

A ja muszę zgodnie z terminem zadeklarowanym (24h) wysłać ją dzisiaj lub jutro - i będzie w środę lub w czwartek.

Po to by wzmocnić sprzedaż produktów Allegro w tygodniu przedświątecznym sprzedawcy zostali oszukani i narażeni na dalsze nieprzyjemności ze strony swoich klientów!

Jak i gdzie można wystąpić do Allegro o odszkodowanie?

oznacz moderatorów
Sajbazar_pl
#4 Eksplorator#

Ale dostawa świeci się na poniedziałek na liście… myśli Pani, że każdy dotycztuje widełki ( 22-27), ja myśle że rezygnuje … wystrczy zmienić na pierwszej stonie info, na wysyłek tak jak było … 

 

oznacz moderatorów
tagoga17
#10 Popularyzator#

Proszę pokazać mi gdzie w umowie są zapisy, że allegro może samo dopisywać termin dostarczenia do kupującego ? Czy nie widzicie jak spadła sprzedaż prawie u wszystkich przez te wasze fałszywe dopisy o terminie dostawy? Kolejna sprawa do zgłoszenia do rzecznika konsumentów. Żądamy usunięcia terminów dostarczenia, proszę zostawić tylko terminy wysyłki, które sami sprzedający deklarują.

oznacz moderatorów
Moroshop
#8 Zapaleniec#

Zgadzam się!

oznacz moderatorów
tagoga17
#10 Popularyzator#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_  Ponawiam zadane powyżej pytania

oznacz moderatorów
autotomcar
#9 Pomysłodawca#

Ktos wie dlaczego allegro przesunelo mi pokazywany klientom czas doreczenia na poniedzialek po swietach? 

zresztą widzę że wiekszosci sprzedawcom tak zrobili. 

OCzywicie jakosc w zakaldce wysylki na poziomie 99%. Nie mam zadeklarowanego żadnego urlopu. Wiekszosc paczek dochodzi mi na nastepny dzień  mimo gorącego okresu dla kurierow..

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

bo wszyscy tak mają .

oznacz moderatorów