anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego na moich aukcjach pojawił się napis "kup do 13:00 - dostawa w poniedziałek"

MAMY ROZWIĄZANIE!
0-Krystian-0
#9 Pomysłodawca#

Dzień Dobry.
Dzisiaj jest 21.12.2021 godzina 7:40. Mam ustawioną godzinę graniczną wysyłki na godzinę 13:00. Wysyłam w 100 % przesyłki w terminie. Wywiązuję się ze swoich obowiązków w 100 % (terminowość wysyłki). W moich aukcjach pojawił się napis "kup do 13:00 - dostawa w poniedziałek". Dlaczego? Przecież nadając paczkę dzisiaj do godziny 15:00 - InPost dostarczy ją jutro (22.12.2021), a Poczta Polska pojutrze (23.12.2021). Dlaczego Państwo zabieracie mi potencjalnych klientów? Kto mi zrekompensuje potencjalne straty braku zawartych transakcji. Może powinniście Państwo wprost mi napisać, abym zaprzestał sprzedaży na Waszym portalu.

oznacz moderatorów
231 ODPOWIEDZI 231
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@tagoga17 Jest to jedynie przewidywany czas dostawy, który nie jest gwarantowanym czasem dostawy i informujemy o tym kupujących m.in. tutaj.

Informację o tym, że we wszystkich ofertach wyświetlimy poniedziałek 27 grudnia jako najbliższy przewidywany termin dostawy kupujący znajdą w Aktualnościach

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

Allegro to mistrz - ze względu na urojone opóźnienie wysyłek - zamknęło sklepy z odbiorem osobistym

Czy ktoś tam myśli???

 

Niech ktoś przeczyta sobie ustawę

https://www.uzp.gov.pl/__data/assets/pdf_file/0005/31001/USTAWA-O-ZWALCZANIU-NIEUCZCIWEJ-KONKURENCJI...

Czynem nieuczciwej konkurencji jest działanie sprzeczne z prawem lub dobrymi obyczajami, jeżeli zagraża lub narusza interes innego przedsiębiorcy lub klienta. Przedsiębiorcą, w rozumieniu Ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, jest każda osoba (fizyczna, prawna, jednostka organizacyjna, nieposiadająca osobowości prawnej), która prowadząc, chociażby ubocznie, działalność zarobkową lub zawodową, uczestniczy w działalności gospodarczej.

2.4 Nakłanianie do niewykonania umowy lub obowiązków pracowniczych

Za czyn nieuczciwej konkurencji uznaje się także nakłanianie:

  • klienta przedsiębiorcy do rozwiązania lub niewykonania umowy z tym przedsiębiorcą,
  • w celu osiągnięcia korzyści lub zaszkodzenia przedsiębiorcy.

 

2.6 Rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji

Czynem nieuczciwej konkurencji jest rozpowszechnianie nieprawdziwych lub wprowadzających w błąd informacji o swoim lub innym przedsiębiorstwie lub przedsiębiorcy, jeżeli ma na celu przysporzenie korzyści lub wyrządzenie szkody.

2.7 Utrudnianie dostępu do rynku

Ustawa o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji szczegółowo opisuje działania, uznawane za utrudnianie innym przedsiębiorcom dostępu do rynku, a przez to stanowiące czyn nieuczciwej konkurencji. Wśród tych działań ustawa wymienia m.in. sprzedaż towarów/usług poniżej kosztów wytworzenia lub kosztów zakupu (dumping), bezzasadnie zróżnicowane traktowanie klientów, czy pobieranie opłat za przyjęcie towaru innych niż marża handlowa.

co za to grozi

3.1 Odpowiedzialność cywilna

Przedsiębiorca, którego interes został naruszony, lub chociażby tylko zagrożony, w związku z dokonanym czynem nieuczciwej konkurencji, może żądać od przedsiębiorcy dokonującego czynu nieuczciwej konkurencji:

  • zaniechania niedozwolonych działań,
  • usunięcia skutków tych działań,
  • złożenia określonego oświadczenia,
  • naprawienia wyrządzonej szkody,
  • wydania bezpodstawnie uzyskanych korzyści,
  • zapłaty odpowiedniej sumy pieniężnej na określony cel społeczny - jeżeli czyn nieuczciwej konkurencji był zawiniony.

Z wymienionymi wyżej roszczeniami (z pewnymi wyjątkami) może także wystąpić organizacja, której celem statutowym jest ochrona interesów przedsiębiorców.

3.2 Odpowiedzialność karna

Ustawa o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji wprowadza odpowiedzialność karną z tytułu popełnienia niektórych z przewidzianych w tej ustawie czynów nieuczciwej konkurencji. Popełnienie jednego z opisanych w ustawie przestępstw (lub wykroczeń) zagrożone jest karą grzywny, ograniczenia wolności a nawet pozbawienia wolności (maksymalnie do 8 lat).
Ściganie przestępstw (lub wykroczeń) z Ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji następuje na wniosek (żądanie) pokrzywdzonego.

 

 


 

https://www.paih.gov.pl/prawo/nieuczciwa_konkurencja

oznacz moderatorów
zak_pr
#10 Popularyzator#

Pewnie myśli ale inaczej. Reklamowałem oznaczenia wydłużonej dostawy (niezgodnej z komunikatami spedytorów) oraz wydłużony czas również opcji "odbiór osobisty".

Oficjalna odpowiedz: "....Zgodnie z tę decyzją, każda metoda może zostać najszybciej dostarczona, tj. 27.12, nawet odbiór osobisty..."

Jakaś paranoja - mamy towar na półkach a oni twierdzą , że jak ktoś kupi 22-12-2021 to może dopiero przyjść i odebrać osobiście 27-12-2021.

oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

ja nigdy, mimo żądań, od allegro nie dostałem odpowiedzi jak ich przewidywany cza dostawy ma się do ustawy konumenckiej

od 2 dni kupują u nas tylko firmy - jak znam, życie osoby maja już wolne na święta i planują sobie pracę w przyszłym tygodniu

w poniedziałek będą awantury, że to nasza wina, że nie udało im się odebrać przesyłek z paczkomatu bo towar miał być później

a jakieś niedouczone moderatory z allegro w dyskusjach będą twierdzić, że szybsza dostawa to nasza wina bo allegro nie jest stroną transakcji

 

oznacz moderatorów
zak_pr
#10 Popularyzator#

"Wyłączyliśmy prognozę (informację o tym, że produkt dotrze przed Świętami, która widoczna była podczas zakupu), ponieważ nie możemy dać gwarancji, że sprzedawca zdąży zapakować i firma kurierska zrealizuje dostawę, a nie chcemy wprowadzać w błąd kupujących i sprzedających" - napisał w odpowiedzi na pytania money.pl rzecznik Allegro Marcin Gruszka.

Cieszę się że Pan rzecznik myśli również o nas.

oznacz moderatorów
majster_man
#14 Krzewiciel#

Dlaczego my sprzedawcy nie zaczynamy pomagać konkurencji? Znam sporo sklepów które się tam przeniosły, mają sprzedaż też na innym portalu. 

oznacz moderatorów
Emilex123
#6 Pionier#

Dlaczego na liście ofert oficjalnego sklepu Allegro oraz innych "oficjalnych sklepów" czyli dużych marek nie ma informacji dostawa we wtorek  czy tam poniedziałek? Trzeba wejść w zakładkę dostawy aby doczytać kiedy dokładnie jest dostawa natomiast u zwykłych, małych sprzedawców jest  zielona, bardzo widoczna informacja. Rok temu tego dnia wyświetlała się na moim sklepie informacja "dostawa przed świętami" przez cały dzień aż do północy. Wszystkie paczki dotarły na czas. Cały rok pracowaliśmy aby termin dostawy był krótki i czujemy się oszukani tym bardziej, że przewoźnik Inpost ogłasza, że gwarantuje dostawę przed świętami jeśli paczka zostanie wysłana do 22 grudnia.

oznacz moderatorów
QuiaTq
#7 Wielbiciel#

Przecież to bzdura jak każdy radzi sobie z wysyłką skąd te prognozy jeszcze, wysyłka w ten sam dzień usunięta. Masakra zmieńcie to .

oznacz moderatorów
inkdast
#8 Zapaleniec#

To jest totalnie bez sensu! Sprzedaż od wczoraj nam stanęła praktycznie całkowicie, chociaż dzisiaj możemy normalnie wysyłać paczki i jutro byłyby w paczkomatach. 

Inpost wysyłał maile, że paczki nadane do 22/12 do godziny chyba 12:00 mają zagwarantowaną dostawę przed świętami. Dlaczego został nam odebrany ten dzisiejszy dzień jeszcze ? 

PONADTO pytanie teraz co z tymi zamówieniami, które zostały jednak złożone ? Teraz trzeba obdzwaniać klientów i pytać czy widzieli termin czy nie ? Skąd mamy wiedzieć czy paczka nie wróci jeżeli ją dzisiaj wyślemy ? Może ludzie widzieli termin i stwierdzili o super, wrócę po świętach to sobie odbiorę ?! TO JEST GŁUPOTA Z WASZEJ STRONY. I dlaczego na niektórych ofertach wyświetla się 2-4 dni a na niektórych 27-28 grudnia ? 

Porażka ! I piszę to jako osoba obsługująca allegro w kilku firmach. Wszędzie to samo jest. Dramat! 

oznacz moderatorów
inkdast
#8 Zapaleniec#

jak ustawiłam wysyłkę natychmiast to pokazuje się dostawa 27-28 grudnia ! Skoro wysyłam natychmiast to znaczy, że dzisiaj, czyli jutro a najpóźniej 23/12 będzie w paczkomacie. Jakim prawem podajecie w moich ofertach że dostawa będzie 28/12. Nie mam ustawionego urlopu, zmieniłam cennik dostaw w jednej ofercie z dostaw allegro na zwykły paczkomat i mimo wszystko nadal 27 lub w niektórych 28 grudnia. JAKIM PRAWEM ?!

oznacz moderatorów
misio6000
#10 Popularyzator#

Moim zdaniem jest to bardzo błędna decyzja Allegro. Podjął tą decyzję ktoś kto kompletnie nie zna realiów dostaw kurierskich. Od 10 lat kurierzy ze wszystkich firm dostarczają wszystko co mają do samej Wigilii. Np. w zeszłym roku miałem kuriera w Wigilię rano o 8. Ja miałem tylko pocztex w swoich ofertach i w czasie weekendu 17-19.12 z pickiem sprzedaży wszystkie oferty miałem oznaczone, że dotrą po świętach. Nie ważne, że przez cały miesiąc miałem 100% program szybkich wysyłek. Widziałem też, że na ofertach z Inpostem i tu z kolei od poniedziałku już wchodziły dostawy po świętach. A jaki był finał ? Nawet przesyłki wysłane 22.12 podochodziły na 23.12 mimo, ze to poczetx48. Wszyscy moi klienci, którzy zakupili do 22.12 dostali przesyłki. Dlaczego ? Bo z tego co wiem poczta polska jak i inne firmy zawsze co roku robią tak żeby wszystko rozwieść do świąt. W rezultacie firmy typu RTV-EURO-AGD i inne sklepy internetowe z którymi Allegro konkuruje wygrały sprzedaż. Straciliśmy - my sprzedawcy na niższej sprzedaży, jak i Allegro na braku prowizji. Fatalna, nieprzemyślana decyzja kogoś kto nie ma pojęcia jak funkcjonuje rynek usług kurierskich w okresie świątecznym. Sugestia z czasu przed Mikołajkami była błędna bo przed świętami co roku od 10 lat jak jestem na Allegro - zawsze wszystko dochodziło. Kto i dlaczego podjął decyzję, żeby wigilię i 31.12 traktować jako dzień świąteczny skoro właśnie w tych 2 dniach kurierzy mają wzmożony ruch i wszystko dowożą ? Jak pisałem wyżej - straciliśmy - my sprzedawcy jak i wy jako Allegro. Wygrała konkurencja jak duże sklepy internetowe, które nie miały takich zapisów. Mam nadzieję, że w przyszłym roku tego nie będzie, a osoba, która podjęła taką decyzję powinna zostać co najmniej pozbawiona premii.

oznacz moderatorów
lula-my
#7 Wielbiciel#

Czas dostawy na liście produktów to totalna bzdura, zniechęcające kupujących. Wszyscy nagle mają czas dostawy na wtorek po świętach. Po kliknięciu w produkt jest napisane, że czas dostawy 1-2 dni. Deklaruje natychmiastową wysyłkę. Czyli środa, czwartek towar jest u klienta. 

oznacz moderatorów
LOMMBARD8
#8 Zapaleniec#

Całkowicie się z tym zgadzam ,porażka.

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

Idziemy ludzia do domu , od północy żadnego zainteresowania kupujacych .

oznacz moderatorów
fishkon
#7 Wielbiciel#

Od północy "0" zamówień, mamy jeszcze co najmniej 2 dni handlu, na stronie INPOST-u gwarancja wysłanych paczek w dniu 22.12 dostarczenie przed świętami, a Allegro zafundowało nam KONIEC sprzedaży. Dlaczego?????????

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@fishkon Ludzie pytają przez CW o czas wysyłki ,trudno cokolwiek odpowiedzieć jednoznacznie .

oznacz moderatorów
Myszaa618
#8 Zapaleniec#

Dopisujemy się,

Rekordowy weekend - rekordowa sprzedaż w poniedziałek- rekordowo słaby wtorek, idę łowić karpia, a jak wiemy rybka lubi pływać... Bo co mam robić....

oznacz moderatorów
Super_Zabawka
#9 Pomysłodawca#

Mam ten sam problem!!!Samobójstwo Allegro!!! Od północy nic nie sprzedaję!!! Piękny komunikat

kup do 14:00 - dostawa w poniedziałek

PO CO KOMU PACZKA SWIĄTECZNA w PONIEDZIAŁEK !!!

Wysyłkę mam ustawioną natychmiast

oznacz moderatorów
JapanWonders
#5 Poszukiwacz#

mam dokładnie to samo !

oficjalnie allegro twierdzi:

"Oznaczenie "Dostawa przed świętami" nie jest widoczne w Państwa ofertach, ponieważ w związku z większą liczbą zamówień oraz opóźnieniami w ich dostarczaniu, nie jesteśmy w stanie zagwarantować, że zamówienia dotrą do klientów przed świętami. Dlatego podjęliśmy decyzję o wydłużeniu przewidywanego czasu dostawy u wszystkich sprzedawców, tak aby najwcześniejsza data wypadała na 27 grudnia. Takie rozwiązanie, pozwoli uniknąć rozczarowania ze strony kupującego, w sytuacji niedostarczenia przesyłki przed świętami, negatywnych ocen oraz dyskusji z klientami."

 

ręce opadają !

oznacz moderatorów
GaleriaFlash
#10 Popularyzator#

ta strona to jest majstersztyk marketingowy Allegro https://allegro.pl/kampania/dostawa-przed-swietami Nie wiem czy się śmiać czy płakać 

oznacz moderatorów